Simona Halep vs Anastasija Sevastova 6-0, 6-0/ Halep, campioana pentru a doua oara la BRD Bucharest Open

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 17 iulie 2016, 15:20 Sport | Tenis

Simona Halep, la BRD Bucharest Open
Foto: BRD Bucharest Open/ facebook
De doar 47 de minute a avut nevoie Simona Halep (5 WTA) pentru a o invinge pe Anastasija Sevastova, din Letonia, locul 66 WTA si cap de serie numarul 7, victorie in urma careia Simona a castigat "BRD Bucharest Open" pentru a doua oara in cariera. A fost 6-0, 6-0, iar Halep si-a trecut in palmares al 13-titlu din circuitul WTA.

Simona Halep va incasa un cec in valoare de 43.000 de dolari si 280 de puncte WTA pentru castigarea "BRD Bucharest Open".

Anastasija Sevastova va primi din partea organizatorilor 21.400 de dolari si 180 de puncte in ierarhia WTA de simplu.

"Multumesc ca ati venit pe parcursul turneului, am jucat cu mare  drag si cu bucurie in suflet. Nu exista bucurie mai mare decat sa castigi acasa, in fata celor care tin la tine. Multumesc tuturor, de la sponsori, la jurnalisti, copiii de mingi, voluntari...Dedic trofeul tuturor spectatorilor care au venit la tenis in aceasta saptamana" - Simona Halep.
  • Pana la a se califica in finala "BRD Bucharest Open", Sevastova a eliminat doua jucatoare din Romania: Elena Gabriela Ruse si Patricia Maria Tig.
  • Simona Halep si Anastasija Sevastova s-au intalnit de cinci ori pana in acest moment, scorul fiind 3-2 pentru jucatoarea letona.
  • Simona Halep a ajuns la 13 titluri in cariera, doua din acestea fiind cucerite la Bucuresti: 2014 si 2016.


Ce a castigat Simona Halep in cariera:

Bucuresti (2016), Madrid (Premier Mandatory - 2016), Shenzhen (WTA), Dubai (Premier 5), Indian Wells (Premier Mandatory) - toate in 2015, Doha (Premier 5), Bucuresti (WTA) - ambele in 2014, Nurnberg (WTA), 's-Hertogenbosch (WTA), Budapesta (WTA), New Haven (Premier), Moscova (Premier) si Sofia (turneul "mic" al campioanelor) - toate in 2013.

Halep a mai disputat si alte opt finale, pierdute insa: Toronto, Rogers Cup (ambele de categorie Premier 5 - in 2015), WTA Finals - Singapore (Turneul Campioanelor), Roland Garros (Grand Slam), Madrid (Premier Mandatory) - toate trei in 2014, Bruxelles (Premier - in 2012 si Fes (WTA in 2011 si 2010).




Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
11328 vizualizari
  • -47 (61 voturi)    
    13 turneu cu ghinion (Duminică, 17 iulie 2016, 16:15)

    xanti [utilizator]

    Sper sa fie ultimul in care mai castiga ceva,patrioata noastra speriata de tantari.
    • +33 (41 voturi)    
      .. (Duminică, 17 iulie 2016, 16:26)

      tenis101 [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Dar cu ce ti-a gresit?
      • +20 (28 voturi)    
        HATERS GONNA HATE (Duminică, 17 iulie 2016, 18:51)

        Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui tenis101

        sunt unii prin romania care se cred patrioti dar numai cu gura, daca ii intrebi ce-au facut pt tara n-au glas!

        Simona e persoana privata, nu datoreaza NIMIC ROMANIEI si nici cu atat mai putin romanilor din moment ce statul roman nu i-a dat nimic.
        • +7 (13 voturi)    
          Bravo Simona! (Duminică, 17 iulie 2016, 20:05)

          andreitr [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

          Un turneu frumos. Așteptăm și alte rezultate la fel de bune. Hai România!
        • -3 (5 voturi)    
          cum sa nu-i dea, puisor? (Luni, 18 iulie 2016, 12:25)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

          ea cum dreaq a crescut si a mers la medici si scoala? pe banii tai?
    • -39 (53 voturi)    
      lasa ca participa la asta si la anul (Duminică, 17 iulie 2016, 16:47)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      unde sa se mai afirme si ea daca nu la Bucuresti - capitala tenisului mondial? =)) cred ca la anu' vine si Serena
      • +22 (28 voturi)    
        Da' ce, (Duminică, 17 iulie 2016, 18:47)

        Jar [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        ma,Bucurestiul e Slatina?
        Ce va facut voua fetita asta,ma,n...!
        Mi-e rusine ca-s compatriot cu voi!
        • -12 (18 voturi)    
          si reciproca e adevarata (Duminică, 17 iulie 2016, 20:19)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Jar

          stai linistit; starleta e capu' la coada azi... yay!!
      • +23 (29 voturi)    
        SIMONA se afirma unde vrea ea (Duminică, 17 iulie 2016, 18:53)

        Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        e treaba ei, e pe banii ei...nu trebuie sa dea socoteala nimanui. daca ea vrea sa participe la JO o face daca nu nu, e viata ei si dreptul ei sa faca ce vrea. poti sa o injuri pana cazi lat ca oricum nu demonstrezi nimic bun ci doar mitocanie
        • -8 (16 voturi)    
          nu unde vrea (Duminică, 17 iulie 2016, 21:54)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

          ci unde poate, printre nimeni asa ca ea
      • +1 (3 voturi)    
        nu (Duminică, 17 iulie 2016, 22:34)

        antijohanis [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        nu la Bucuresti la Budapesta- vezi Tiriac
    • +31 (43 voturi)    
      @tantarul petre22 microcefalul (Duminică, 17 iulie 2016, 17:16)

      averageJoe [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      ai o mentalitate comunista a unor patrioti de fotoliu. Simona e campioana in primul rand pentru ca e un om normal din Ro. care a reusit sa-si faca un nume pe plan international. Si nu cred ca Romania asta draga i-a asternut trambuline la fiecare pas ca sa fie propulsata acolo unde e, eventual dimpotriva. Nu cred ca trebuie sa se sacrifice pt noi sa ne hraneasca pofta de sange.
    • +26 (32 voturi)    
      sa moara capra vecinului? (Duminică, 17 iulie 2016, 18:03)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      cat de frustrat trebuie sa fii ca sa doresti asa ceva unei compatrioate?
      Celor ca Petre, daca nu va place, de ce o urmariti si comentati, pur si simplu ignorati. De exempliu, mie nu-mi place Bianca Dragusanu, in conculzie nu citesc nimic despre ea, evit orice stire. De asemenea, Gigi Becali. Dcaa vorbeste la TV, schimb canalul. Nici nu comentez pe articolelel despre aceste personaje. le ignor. Ira tu Peter, daca suferi asa de tare cand castiga Halep, nu citi stirile, nu urmari meciurile si o sa fii mai fericit.
    • +22 (28 voturi)    
      Mi se pare absolut normala atitudinea (Duminică, 17 iulie 2016, 18:59)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Exista un sportiv roman mai rasarit. Ce altceva ar putea sa-si doreasca romanul verde, romanul "adevarat" decat ca acel compatriot care a iesit din mediocritatea generala sa cada inapoi in mocirla?
      Din seria caprei vecinului, "ce bine-mi pare ca ai luat tzeapa etc."
      Doua doruri grele are romanul "adevarat" - sa pupe-n dos cu sete strainul si sa-l injure si scuipe pe-al sau.
      Sunteti doar unul dintre numerosii astfel de romani "adevarati".
    • +9 (19 voturi)    
      ai petre esti un idiot (Duminică, 17 iulie 2016, 19:23)

      burebista [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      esti un gunoi un tradator de neam si tara .ESTI UN DUSMAN AL ROMANIEI .
    • -2 (8 voturi)    
      Ma TU sa nu iti zic Ma...ta (Duminică, 17 iulie 2016, 19:52)

      Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Esti roman????
    • +1 (1 vot)    
      nu ma asteptam... (Marţi, 19 iulie 2016, 17:24)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      nici cum nu este bine - cand participa si castiga nu este bine, cand nu participa este suparare maxima in randul fanilor...

      Sa tot castige ca mai are timp pentru infrangeri - acum este timpul sa aibe numai victorii!
  • -29 (35 voturi)    
    Al 13-lea titlu pt Artemis (Duminică, 17 iulie 2016, 16:19)

    Lucian Ilea [utilizator]

    sau Simona Halep,moment de referinta pt ea si pt mine
    da intr-adevar Itu m-a ajutat si pe mine si pe ea
    mersi
    Vine de pe Zegetin
    https://youtu.be/162wVQjA3oE
  • +15 (25 voturi)    
    Bravo! (Duminică, 17 iulie 2016, 17:04)

    Kepler [utilizator]

    Cea mai categorica victorie.
    • +16 (20 voturi)    
      Îmi imaginez că (Duminică, 17 iulie 2016, 17:15)

      comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      abia ieri sau azi-dimineață a apucat să citească comentariile de pe-aici și s-a-nfuriat rău :-)

      Oricum, bravo ei!
    • -8 (18 voturi)    
      magarul intre oi (Duminică, 17 iulie 2016, 17:37)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      cam asa e...
  • +28 (40 voturi)    
    Acriturile, (Duminică, 17 iulie 2016, 17:12)

    Chitcaila [utilizator]

    care nici măcar nu se uită la ce meci fantastic a făcut Simona azi, s-au reunit să beștelească, dar e o zi tristă, castraveților, pentru voi: Simona e o mare campioană! Iar asta e otravă pentru voi.
    • -21 (39 voturi)    
      O mare campioana are cel putin un GS (Duminică, 17 iulie 2016, 17:22)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Chitcaila

      in palmares.
      • +15 (19 voturi)    
        N-are fizic de Grand Slam dar e o CAMPIOANA (Duminică, 17 iulie 2016, 18:55)

        Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

        ea nu are fizic pt a castiga un Grand Slam dar castiga turnee de 500 de puncte ceea ce e oricum mare lucru!

        e greu sa castigi cu Serena care are o forta uriasa
        • -2 (4 voturi)    
          "campioana" cozii (Luni, 18 iulie 2016, 12:27)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

          ca o bat alea mari pe unde o prind; cand o mai aud si vorbind engleza, mi-e jena ca e romanca...
      • 0 (8 voturi)    
        Parzivall (Duminică, 17 iulie 2016, 20:52)

        PaulCodreanu [anonim] i-a raspuns lui Locke Lamora

        Unde ai gasit tu definitia de mare campioana?
        Tu nu esti nici macar campion la dat pareri, sunt altii care demonstreaza ceva mai multa inteligenta.
        • -3 (11 voturi)    
          E opinia mea, understood? (Duminică, 17 iulie 2016, 22:04)

          Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui PaulCodreanu

          Marile campioane au un gs in palmares. Sunt mari campioane. Si restul.
    • -9 (23 voturi)    
      din setul I eram scirbit si de comentator (Duminică, 17 iulie 2016, 17:36)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Chitcaila

      " ce linie", " dar ce brat intins si linistit" , "priviti cum pluteste mingea" , " ce liniste interioara" .................ce-au fumat aia? .... mai urma sa ne spuna " priviti! privighetoarea cinta " ori " dupa deal e vale" si niste versuri din Bacovia.

      Atentie aplaudaci! urmeaza ca Simona sa faca praf si circuitul ITF, .... sa vedem atunci oda bucuriei.

      @Chitcaila trateaza acest turneu ca pe o normalitate si nu ca pe ceva iesit din comun, din contra Simona trebuia sa defileze in turneu fara set-uri pierdute si figuri de vedeta .

      Putea sa joace doar pt public si nu pt scor, sa faca spectacol......samd, sa-ti desenez?
      • +13 (19 voturi)    
        Logic si normal (Duminică, 17 iulie 2016, 19:02)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        Iar pentru ca nu v-au placut comentatorii de la TV, injurati sportivul. Alt roman sadea.
        • -3 (7 voturi)    
          confunzi critica si ironia cu injuratura (Duminică, 17 iulie 2016, 22:40)

          mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

          Citeste cu atentie ce am scris si vezi unde am injurat pe cineva in comentariul meu.

          Mai mult am reprodus in ghilimele comentariul individului .... ca sa nu fiu acuzat de plagiat.
        • 0 (0 voturi)    
          caldura sau ce altceva este divina??? (Marţi, 19 iulie 2016, 17:33)

          ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

          Unii sunt confuzi - cțest la vie! - sunt si ei oameni si au trairile lor...

          Totusi comentariile sunt rau de tot de belea...

          I-as pune/obliga pe redactorii sportivi sa se asculte pe ei dupa ce se termina emisiunea si sa isi dea o nota - dupe care sa incerce sa comenteze din nou si sa lase publicul sa le dea o nota finala, caci poate, poate...

          horror - in majoritate si este pacat de cei care asculta si urmaresc meciurile in direct - este adevarat ca merge sa urmaresti meciul si cu sonorul la limita, dar daca tot dai un ban sa stii de ce il dai....
      • -2 (4 voturi)    
        Mă, Nickule (Duminică, 17 iulie 2016, 21:29)

        AlisCuPar [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        tu eşti un antrenor ratat care defulează! Lasă-i, bre, pe alţii care chiar se pricep, tu şezi blând! Seturi, bre! Hai Simona! Dă-i în cap cu racheta lui nea nicku!
      • +6 (10 voturi)    
        Poftim? (Duminică, 17 iulie 2016, 22:23)

        tenis101 [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        Ce figuri de vedeta a afisat? Da, vreau sa vad un desen :) .

        Nu trebuia sa joace pentru scor? Dar cum altfel se castiga un meci?
    • -13 (23 voturi)    
      campioana?? (Duminică, 17 iulie 2016, 17:37)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Chitcaila

      ce ras...
    • -11 (19 voturi)    
      esti bolnav (Duminică, 17 iulie 2016, 17:42)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Chitcaila

      rau
  • +12 (30 voturi)    
    ... (Duminică, 17 iulie 2016, 17:12)

    7cats [utilizator]

    Voi astia care o ,,iubiți " foarte mult comentați si ca nu va reprezintă la Rio!

    Bravo Simona!!!
    Felicitări !
    • +8 (14 voturi)    
      .... (Duminică, 17 iulie 2016, 18:26)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui 7cats

      Da, asta e un paradox, pentru unii e praf , e zero, dar cum indrazneste sa nu mearga la Rio??!
  • +13 (29 voturi)    
    scorul (Duminică, 17 iulie 2016, 17:20)

    simur [utilizator]

    arata valoarea

    pt cei care o tot critica, ce doriti, sa-si imparta rezultatele financiare cu voi?
    • -5 (17 voturi)    
      Arata diferenta de valoare dintre 5 si 66 (Duminică, 17 iulie 2016, 17:38)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui simur

      Cutoate ca au fost situatii hilare, cand situatia era invers, nu s-a vazut diferenta de valoare dintre o suta si ceva si 5.
  • -7 (17 voturi)    
    Extraordinara si surprinzatoare victorie (Duminică, 17 iulie 2016, 18:09)

    Plagarus [utilizator]

    Bravo Simona,tine-o tot asa si ai grija de sanatate.
  • -4 (12 voturi)    
    BRD BUCHAREST OPEN (Duminică, 17 iulie 2016, 18:54)

    Marian_1961 [utilizator]

    Victorie stralucita! Toate jucatoarele cu care a jucat in acest turneu erau clasate sub locul 50 WTA.
    Acest turneu mi s-a parut o improvizatie sinistra d.p.d.v. organizatoric: tribune pe doar doua laturi ale terenului, lipsa unei tabele electronice.lipsa unui aparat care masoara viteza serviciului (mentionez ca nu am fost la stadion, dar asta am vazut la tv.)
  • +23 (31 voturi)    
    sa mor daca inteleg (Duminică, 17 iulie 2016, 19:01)

    Conservator [utilizator]

    Nu sint mare fan Halep, de altfel nici nu ma pricep la tenis si, sa fiu sincer, nici nu-mi place altceva in afara picioarelor jucatoarelor.
    Dar nu-i inteleg pe astia care o critica :( Ma, oameni buni, e viata ei, sint deciziile ei... nu va convine ca nu joaca pentru Romania, puneti, ma, mina pe o racheta si duceti-va voi la Rio. Sau pe un strung, sau pe o matura, pe ce va pricepeti voi mai bine. Duceti voi steagul Romaniei in spate si faima tarii in lume, nu va lasati in nadejdea lu' Halep sau a nationalei de fotbal.
    Acu' 15 ani, daca venea sa va ceara 2 lei la metrou sa-si ia echipament, o trimiteati la munca. Acum, o trimiteti la jucat. Pentru Cumintenia Pamantului n-ati dat bani, sinteti buni numai sa-i trimiteti pe altii la produs, proxenetilor!
    • -1 (13 voturi)    
      Fac comentarii răutăcioase la adresa ei (Duminică, 17 iulie 2016, 20:20)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Conservator

      cei care sunt obsedați de Halep, așa își ascund obsesia de ei însăși în mod inconștient.
      • +1 (1 vot)    
        Gramatica (Miercuri, 20 iulie 2016, 1:40)

        Marian_1961 [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        Sunt sigur ca atunci cand ai dat bacu' nu erau camere de supraveghere, altfel ai fi stiut ca alocutiunea "ei însăși" nu exista. Mai invata gramatica si pe urma apuca-te sa dai consultatii psihiatrice!
    • +6 (12 voturi)    
      Da (Duminică, 17 iulie 2016, 20:31)

      galautas [utilizator] i-a raspuns lui Conservator

      Cam 1000 de thumbs up ti-as da, nu de alta insa tare bine ai sintetizat gasca aia de hateri :(
    • +6 (6 voturi)    
      Asta cu picioarele a fost geniala :-))) (Luni, 18 iulie 2016, 0:55)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Conservator

      .
      • +1 (1 vot)    
        dar nu a spus... (Marţi, 19 iulie 2016, 17:38)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

        daca ii plac in miscare picioarele, ceea ce ma ingrijoreaza fantastic...

        evident ca nu stau pe loc ele, picioarele, si unde mai pui ca atunci cand se serveste se ridica fustita....

        Mor de ras!
    • +1 (1 vot)    
      sa dea Dumnezeu! (Luni, 18 iulie 2016, 13:06)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Conservator

      direct la subiect
  • -1 (7 voturi)    
    Nu am vazut meciul dar la scorul asta pot (Duminică, 17 iulie 2016, 23:17)

    Susufler0 [utilizator]

    sa-mi inchipui ca a fost ceva cu totul si cu totul deosebit !

    PS. Se poate vedea in reluare, stie cineva ceva ?
    • +5 (5 voturi)    
      :) (Duminică, 17 iulie 2016, 23:48)

      Europiu [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      hai ca ai facut un banc bun! :)

      PS: Convins fiind ca nu vei putea dormi bine daca nu vei (re)vedea meciul, uite-aici un link:
      https://www.youtube.com/watch?v=zaHwizEyzVY
      • +1 (7 voturi)    
        Multumesc, Radioactivule, (Luni, 18 iulie 2016, 9:14)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Europiu

        dar, ma crezi, nu ma crezi, chiar nu l-am vazut !

        PS. Multam, inca o data pt link.
        • +1 (3 voturi)    
          te cred (Luni, 18 iulie 2016, 10:37)

          Europiu [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          nu m-am indoit de afirmatia ca nu ai vazut meciul (nici eu nu l-am vazut, btw), m-a distrat insa 'la scorul asta [...] ceva deosebit', hahaha! O zi buna!
        • +2 (2 voturi)    
          da' tu altceva mai bun de facut n-ai? (Luni, 18 iulie 2016, 12:29)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          ca e trist (sau comic??) ce zici tu aici
          • 0 (0 voturi)    
            Ce vrei fato de la viata mea ? (Luni, 18 iulie 2016, 13:15)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

            N-am nimic mai bun de facut ! Sunt in vacanta si vreau sa imi omor timpul cu ceva "trist (sau comic ??)", parca asa ai spus ?
            • +1 (1 vot)    
              zaboo, scuza-ma, nu sunt in apele mele ! (Luni, 18 iulie 2016, 14:24)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              Scuze!

              PS. Dar stii ce-am observat ? Halep a vrut sa o bata la 0 pe letona. Niciodata n-am vazut-o asa de rea. A vrut sa o umileasca pe adversara ei.
            • +2 (2 voturi)    
              Susu, te-ai țăcănit ?!. ! (Luni, 18 iulie 2016, 17:29)

              srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              ce ai cu fata asta ? parerea ei, este parerea ei..si inclin sa-i dau dreptate! despre mine stiu ca nu sunt prea normala din moment ce te-am asociat cu cineva cu care n-ai nici in clin si nici in maneca... omul ala fiind foarte stapan pe emotiile lui, foarte educat sa se puna la mintea unora pe forum ..etc. Ca eu sunt sau nu cazuta-n cap si ma expun la diverse chestiuni aici..asta e fix problema mea si putin imi pasa:)))))
              2. Cum naiba va apuca pe toti frichi frichi (gen trepidatii la inima,nu alta conotatie!) ca n-a aparut mimoza pe net? CUM ?Asta e ceva ce eu nu pot sa inteleg. singura explicatie cu care o sa raman este ca voi barbatii sunteti perfect normali ...fix pana ma intaliniti pe mine, si apoi o luati razna ! Alta explicatie nu am. Sorry.. .
              3. Vazui comentariile tale de azi dimineata, dar AM AVUT TREABAAAA !!!!!!
              4. N-am frate nica cu nimeni, raspund cand pot, cand am chef si dispozitie !.
              5. Nu-mi fac nene programul nici in functie de SH , nici in functie de tine..si nici de altcineva. Am plecat spre oaza mea, am ajuns la jumatatea drumului si m-am intors inapoi ..ca asa am avut eu chef! am vrut sa ma uit la Gaitele, si acolo nu aveam net. Simplu!
              5. Susu, tu nu esti si nici nu pari PROST, dar ultimile comentarii imi seamana cu atitudinea femeilor care intra-n trepidatii ca nu le-a raspuns omul la sms. Pe bune? Esti normal ?!
              6. Am o saptamana groaznica si nu am chef si nici timp sa ma dau pe net, iar acum ai noroc ca am pus o friptura la foc si trebuuie sa asptept pana se gateste animalu, ca altfel mai vedeai tu raspuns la..maine dimineata. Mi-e somn de mor ! Lasa-ma in pace!
              6. Si cand ma gandesc ca uneori va nimeriti cate 2 -3 sa-mi faceti capul mare ..imi vine sa ma duc in lume si sa nu mai intorc. Fata asta zaboo a fost cat se poate de draguța cu tine, te-a sustinut in mesajele tale chiar si atunci cand nu era de acord cu tine, iar tu iti pui mintea si alergi dupa o salbatica ca mine. o cautati frate cu lamanrea si apoi va plangeti ! asta faceti !
  • -2 (4 voturi)    
    Hai Simona pe locul I (Luni, 18 iulie 2016, 13:25)

    Bemo [utilizator]

    gaseste taica-tu vreo modalitate sa ajungi pe 1 fara sa castigi vreun GS. Cat despre Olimpiada, te-ai ofticat rau de tot cand ai aflat ca nu mai fluturi steagul ... nu puteai sa zici de juma de an sau de un an ...
    Iar pentru cei cu mintea neteda, Simona reprezinta Romania la Fed Cup sau la Olimpiada, si s-a vazut foarte clar cat e de motivata ... in privinta ambelor