Roland Garros, ziua 1: Simona Halep si Adrian Ungur vor evolua duminica

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 mai 2016, 16:26 Sport | Tenis

Zgura de la Roland Garros
Foto: rolandgarros.com
Simona Halep, cap de serie numarul sase, va evolua in prima de intreceri de la Roland Garros, sportiva nascuta la Constanta intalnind-o pe Nao Hibino (70 WTA) in primul tur al competitiei. Meciul va fi ultimul de pe "Suzanne-Lenglen". Tot duminica va juca si Adrian Ungur (204 ATP) impotriva olandezului Igor Sijsling (Olanda - locul 123 ATP). Va fi prima partida de pe "Terenul 17".

Suzanne-Lenglen: Meciurile vor incepe de la ora 12 (ora Romaniei), iar partida Simonei Halep cu Nao Hibino (Japonia - locul 70 WTA) va fi ultima (n.r. a patra) de pe aceasta arena.

Pe "Terenul 17", in prima partida a zilei (de la ora 12:00) va juca Adrian Ungur (204 ATP) cu olandezul Igor Sijsling (123 ATP).

Se vor disputa cate patru partide pe opt arene in prima zi de intreceri de la Roland Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului.

Alte meciuri care vor avea loc duminica:

Danka Kovinic - Petra Kvitova (10)
Kei Nishikori (5) - Simone Bolelli
Anna Karolina Schmiedlova - Garbine Muguruza (4)
Milos Raonic (8) - Janko Tipsarevic
Nick Kyrgios (17) - Marco Cecchinato
Grigor Dimitrov - Viktor Troicki (22)
Veronica Cepede Royg - Sabine Lisicki.

Programul complet al zilei cu numarul unu de la Roland Garros:






Citeste mai multe despre   



















4597 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    dacă va apuca. (Sâmbătă, 21 mai 2016, 16:39)

    berenger [utilizator]

    mâine plouă la paris toată ziua
    • +6 (6 voturi)    
      Asta e! Daca nu are noroc si i se amana meciul (Sâmbătă, 21 mai 2016, 17:10)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui berenger

      face o sesiune de shopping. La Paris e misto sa faci cumparaturi pe ploaie. Nu se face noroi sau mazga ca in Bucuresti. Daca nu ploua foarte tare nu se fac nici baltoace. Daca stau bine sa ma gandesc, fata de Bucuresti la Paris e misto oricum.
      • +1 (1 vot)    
        Pai cunosti tu alta Capitala Europeana (Sâmbătă, 21 mai 2016, 22:21)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        (in afara de Sofia) care nu e mai frumoasa ca Bucurestiul?
      • 0 (6 voturi)    
        masina cand o ia? (Sâmbătă, 21 mai 2016, 23:20)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        dupa...?
        • +2 (2 voturi)    
          Daca ii da voie Darren ! (Duminică, 22 mai 2016, 0:17)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          Apropo, vine si Papa la turneul asta ? Eu cred ca o sa apara pt ca e vorba de un grand slam ! Daca nu acum, atunci cand ?
          • +2 (2 voturi)    
            pai cum sa scape Scrooge ocazia (Duminică, 22 mai 2016, 13:58)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            sa se expuna?
            • +1 (1 vot)    
              Stii de ce intrebam ? (Duminică, 22 mai 2016, 15:38)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

              Am observat ca de cate ori a venit sa o vada la meci anul acesta Halep a pierdut . Cred ca ii poarta ghinion si din cauza asta la ultimul turneu nu a venit. Cred ca i-a interzis sa vina .
              • +1 (1 vot)    
                exista optiunea?? (Duminică, 22 mai 2016, 23:19)

                zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                n-as fi crezut...
  • -7 (11 voturi)    
    sunt curios (Sâmbătă, 21 mai 2016, 21:16)

    xanti [utilizator]

    Iese din primul tur Halep sau asteapta cum a spus Ilie Nastase ca toate competitoarele de pana la locul 20 sa iasa din competitie.
  • 0 (4 voturi)    
    Sa nu uitam obligatiile (aportul) antrenorului! (Duminică, 22 mai 2016, 5:42)

    hotnewsfil [utilizator]

    Ca de fiecare data, meciurile se vor desfasura nu numai intre jucatori (jucatoare), ci si intre antrenorii acestora!!
    Deci, sa-i vedem (ce pot!) nu numai pe Simona, ci si pe antrenorul ei "formidabil" (mult "mai valoros" decat Fissette, ce, care i-a fost alaturi, de data asta, tot timpul, cu toate ocaziile.
    Daca Simona va avea un esec timpuriu si de aceasta data, trebue ca nu numai ea sa se scuzu cu diverse suferinte fizice intempestive, ci si antrenorul ei sa explice opiniei publice care ar fi fost cauzele neavansarii elevei sale macar pana in sferturi de finale.
  • +2 (2 voturi)    
    Pe o vreme ca asta cu liliacul inflorit la Paris (Duminică, 22 mai 2016, 17:54)

    Susufler0 [utilizator]

    daca tot i s-a amanat partida din cauza ploii i-as recomanda Simonei sa-si faca un cadou frumos-frumos : Soir de Paris (Bourjois) . Isi ia umbrela si o ia pe jos pe Champs Elysees si gaseste...
    • +1 (1 vot)    
      ...ce-i trebuie? (Duminică, 22 mai 2016, 23:20)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      ;)
      • +1 (1 vot)    
        N-ai pic de romantism in tine, zaboo ! (Luni, 23 mai 2016, 0:28)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        Da de loc. Pai, cum la ce-i trebuie ? Asa pur si simplu ! Bine ca nu-i srah pe aici, ca iti explica ea!!!
        • +1 (1 vot)    
          am zis eu "la"??? (Luni, 23 mai 2016, 4:38)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          ia reciteste! era continuarea la ce spuneai tu
          • +2 (2 voturi)    
            Asa e, ok ! (Luni, 23 mai 2016, 9:39)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

            Dupa ce gaseste, sa vezi cu cata energie si cu ce motivatie se intoarce la tenis !
            • +1 (1 vot)    
              now you're talking! (Marţi, 24 mai 2016, 12:37)

              zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0