WTA Madrid: Marsul romancelor se incheie. Si Tig a fost eliminata. Ramanem in competitie doar Simona Halep

de Ionut Baias     HotNews.ro
Vineri, 6 mai 2016, 0:44 Sport | Tenis

Patru tenismene romance s-au calificat in sferturile de finala ale turneului de la Madrid: Simona Halep, Irina Begu, Patricia Tig si Sorana Cirstea. Patricia Maria Tig a pierdut joi seara in fata australiencei Samantha Stosur in doua seturi, scor cu 3-6, 4-6.

Singura care merge in semifinala este Simona Halep, care a invins-o in disputa romancelor din sferturi pe Irina Begu, cu 6-3, 0-6, 6-1.

Irina Camelia Begu (34 WTA) a respectat "planul" din aceasta saptamana si a avut o partida de trei seturi si impotriva Simonei Halep (7 WTA). De aceasta data insa, Irina a fost invinsa (3-6, 6-0, 1-6), parasind turneul Premier Mandatory in sferturile de finala (partida a durat o ora si 36 de minute).

3790 vizualizari

tenis (Vineri, 6 mai 2016, 8:49)

Socrate [anonim]

Comentatorul englez spunea dupa meciul din optimi despre TIG;" A RISING STAR ..." Cred ca daca are ambitie si intra pe mana unor antrenori de top , fiind inalta poate ajunge in primele 10 jucatoare din lume. Poate fi steaua tenisului romanesc pentru viitorul apropiat.