De saptamana viitoare, Simona Halep va cobori pe locul 6 WTA

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 31 martie 2016, 11:13 Sport | Tenis

Simona Halep, la Miami
Foto: facebook/ Miami Open
Calificarea Victoriei Azarenka in semifinalele de la Miami inseamna o cadere de o pozitie pentru Simona Halep in ierarhia WTA. Astfel, incepand de saptamana viitoare, jucatoarea nascuta la Constanta se va afla pe locul 6 in ierarhia mondiala.

Dupa doi ani de zile, Halep nu se va mai afla pe unul din primele cinci locuri din ierarhia WTA. Eliminata in sferturi de Timea Bacsinszky, Simona va fi depasita in ierarhie de Azarenka, jucatoare aflata intr-o perioada foarte buna: a castigat Indian Wells-ul (a invins-o in finala pe Serena Williams), in timp ce la Miami va juca in semifinale.

In 2015, Simona a castigat turneul de la Shenzhen, a ajuns in sferturi la Australian Open, a castigat Indian Wells-ul si a ajuns in semifinale la Miami.

In 2016, nu a participat la Shenzhen, dar a atins faza semifinalelor la Sydney, a parasit Australian Open in runda inaugurala, iar la Indian Wells si Miami a ajuns pana in sferturi.


Citeste mai multe despre   























3372 vizualizari

  • -4 (8 voturi)    
    si uite asa se indeplinesc urarile fanilor ei (Joi, 31 martie 2016, 13:09)

    zaboo [utilizator]

    alea cu "bravo, Simona! tine-o tot asa!"
    la vale...
    "Careful what you wish for. It just might come true."
  • -5 (9 voturi)    
    Toboganul e dat cu vaselina !!! (Joi, 31 martie 2016, 13:25)

    andreesanu [utilizator]

    O sa lunece repede ,toboganul e dat cu vaselina !!
    INVATA GREU LA VARSTA ASTA CEVA !!.
    • +4 (10 voturi)    
      diferenta e (Joi, 31 martie 2016, 15:10)

      vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      ca tu ai stat si vei sta in bezna toata viata.
      Ce a reusit ea pana la 23 de ani n-a reusit neam de neamul tau de la decebal incoace.
      • -2 (2 voturi)    
        si tu te lauzi (Vineri, 1 aprilie 2016, 23:33)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui vindicomvs

        cu reusitele altora... nu e ironic?
  • -5 (7 voturi)    
    Aproape (Joi, 31 martie 2016, 13:55)

    Qu [utilizator]

    Se aprope de valoarea reala. Undeva pe la locul 10-15.
    • -1 (3 voturi)    
      Sharapova (Joi, 31 martie 2016, 14:49)

      Pep1 [utilizator] i-a raspuns lui Qu

      Chiar si asa, Sharapova nu o va depasi prea curând pe Simona. :-)
  • +2 (4 voturi)    
    vindiconvus , cand ti-ai neglijat pregatirea !!! (Joi, 31 martie 2016, 15:19)

    andreesanu [utilizator]

    N-ai inteles nimic si nu ma mira ,ar trebui sa stii mai multe inainte de a da replici .
    Eu sincer regret starea Simonei ,dar anulite lucruri nu se mai pot schimba ,formarea Simonei a fost neglijata intr-un punct cheie si asta se vede azi la confruntari dure !!!,nu rezista psihologic .
    Odata ce adversarele iti studiaza jocul minut de minut ,antrenorul nu face decat sa-ti reaminteasca unde si cand e momentul loviturii fatale,asa se joaca azi !!!.
    • +1 (5 voturi)    
      Chiar si asa (Joi, 31 martie 2016, 19:17)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      tot cea mai mare tenismena romanca este. Si nu are decat 23 de ani. Acum poate sa faca ce vrea. Hai Halep!
      • -1 (1 vot)    
        chiorul e rege (Vineri, 1 aprilie 2016, 23:55)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

        in tara orbilor...
    • -1 (1 vot)    
      sunt sensibilizata si induiosata de gandirea ta, (Vineri, 1 aprilie 2016, 20:33)

      srah [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      in schimb.

      Voi astia care nu iubiti decat locul 1 si restul sunt nulitati daca nu au ajuns acolo... E ok daca asa e sa fie in dreptul tau si te nasti precum Serena, sau na..Federer, sau cine vrei tu.. dar, nu se mai pot simti oamenii bine sau mandrii de nivelul pana la care au ajuns ? Ne-am ticnit cu totii? Asa si.. ? care e problema daca nu va ajunge mai sus de 5 sau 3 ? Asa si ..care e problema daca felul ei ca structura este nitel mai sensibil, lucru recunoscut de ea cu mult timp in urma ?? Care e problema daca tu ai un copil mai sensibil ??? nu mai are voie sa faca tenis pentru ca este sensibil si nu va ajunge locul 1???

      As vrea eu sa-ti pot povesti despre un copil bolnav si mort deja de 2 ani, care nu a ajuns niciodata pe niciun loc dar a schimbat vieti prin modul ala de optimism si priviri...

      Este revoltator cat de simplu e sa faci pe profesorul cu altii de la tine de pe canapea!
      • 0 (0 voturi)    
        water (Vineri, 1 aprilie 2016, 23:57)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui srah

        please!
        • 0 (2 voturi)    
          Presimt cà vei avea o varà fierbinte, (Sâmbătă, 2 aprilie 2016, 8:30)

          srah [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          Vezi sà nu te gàtui singur de la atàta apa!

          Oricum, si dc ar ajunge pe locul unu vreodatà, tu o sà spui cà e de locul 10.

          Asa cà dà-ti cu apà pe fatà, poate iti face bine.

          Probabil dacà SH ar fi fost copilul tàu, luànd in considerare càt de micà si slabutà era in poza aia cu Hagi vàzutà de toatà lumea pe net, apài cu sigurantà nu ar fi fàcut vreodatà tenis... Ce rost avea? Nu ar fi atins nici màcar top 100 ...ce sà mai vorbim de 3, 5,6..?!
          increderea este ceva ce nu poti oferi dacà nu o detii la purtàtor, dear!

          Esti de vis cu pàrerile tale, adevàrat cà esti de unul uràt; numai cà e nevoie si de àstia ca tine..pentru a aprecia astia ca mine lucrurile màrunte.
          • +1 (1 vot)    
            .. (Sâmbătă, 2 aprilie 2016, 17:03)

            Riegel [utilizator] i-a raspuns lui srah

            Sunteti prea draguta! E pacat sa stricati orzul pe gaste fara creier
            • +1 (1 vot)    
              :) multumesc. (Sâmbătă, 2 aprilie 2016, 18:33)

              srah [utilizator] i-a raspuns lui Riegel

              Sà stiti cà am facut-o cu gàndul la Pontiac!

              Am stiut eu ca e baiat de încredere si o sà-si revinà. :)
              (Nu prea vreau sà cred cà s-a clonat ..:)... )
              • +1 (1 vot)    
                .. (Sâmbătă, 2 aprilie 2016, 20:38)

                Riegel [utilizator] i-a raspuns lui srah

                Clar! :)
          • 0 (0 voturi)    
            nu te mai zvarcoli (Duminică, 3 aprilie 2016, 2:27)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui srah

            atacul la mine nu o face mai valoroasa pe halep... si apoi, daca nu ar fi marunta, nu ar fi apreciata de aia ca tine (mare pierdere, bre!)
            • 0 (0 voturi)    
              Of, (Vineri, 8 aprilie 2016, 22:22)

              srah [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

              Bine ca oricum nu vei vedea raspunsul asta!

              Ideea nu este sà dai cu pietre în àla care creste un càine pe principiul " mai bine cresteai un copil", ideea este ca pe lumea asta este nevoie si ca unii oameni sà se îngrijeascà de animàlutze, altii sà îngrijeascà de omuleti mai mici sau mai mari...altii de natura...altii...si tot asa.fiecare cu niśa / segmentul/ targetul ales. E nevoie de toti! :)

              Nu mà deranjeazà pàrerile tale la adresa mea, întrucat eu am si timp sà le vàd, si timp sà-ti raspund. Baa, chiar as putea spune cà mà amuzi f tare. Sàc! :)

              Ps. Uneori iti mai dau si cate-un plus;) conteaza? :))