​FOTOGALERIE FedCup Simona Halep, succes mare cu Petra Kvitova - Victorie obtinuta cu "inima"

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 7 februarie 2016, 16:15 Sport | Tenis


Simona Halep a adus al doilea punct al Romaniei in meciul cu Cehia din sferturile FedCup (echipa noastra conduce cu 2-1), dupa o partida dificila cu Petra Kvitova. Aflata intr-o perioada mai putin fasta a carierei, Simona a tras de ea, a luptat pana la capat si a castigat un meci care parea sa-i scape de sub control, la fel precum cel cu Pliskova, de sambata.

Simona Halep vs Petra Kvitova 6-4 3-6 6-3


Vezi aici o FOTOGALERIE de la meciul Simonei Halep:







































Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
4971 vizualizari
  • -8 (22 voturi)    
    Deci , victoria a fost obtinuta cu inima (Duminică, 7 februarie 2016, 16:23)

    Sparafucile [utilizator]

    Atunci , cind a mincat bataie , cu ce organ a incasat bataia ?
    • -1 (9 voturi)    
      Cafteala luata de la Pliskova (Duminică, 7 februarie 2016, 17:07)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      o sa coste, balul se va termina insangerat ot Romania.
    • +2 (10 voturi)    
      spiritual, nevoie mare, (Duminică, 7 februarie 2016, 17:13)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      de genul smekerului de parcare.
      Pentru cunostiintele tale, dl Ilincescu a scris ca e o victorie cu "inima" (observi ghilimelele?), in sensul ca si-a dorit mai mult victoria, nu ca ar fi fost net superioara Petrei.
      Chiar, te simti bine minjind cu superioritatea-ti de frustrat, orice merite a altor romani?
      Cehii ce ar trebui sa-i faca Kvitovei pentru ca a pierdut ambele meciuri? sa-i ia cetatenia ca i-a facut de ris? dupa perceptele tale :P
      • -2 (8 voturi)    
        Nu face pe firoscosul ! (Duminică, 7 februarie 2016, 19:57)

        Sparafucile [utilizator] i-a raspuns lui victor L

        Daca-i pe asa , a impiedicat-o cineva sa-si doreasca mult victoria si in meciul pierdut si sa-l cistige ? Ca doar nu si-a facut transplant de cord pentru meciul cistigat . De aord ca sportivii mai si pierd . Dar nu le putem acorda acelasi tratament celor care pierd si celor care cistiga . Ai invins ? Aplauze . Ai pierdut ? Huiduieli . Aceasta severitate , pe termen lung , lor le face bine si-i oteleste , fiindca se mobilizeaza mai bine ca sa evite huiduielile . Tu ai vrea ca la un examen si cei ce nu stiu sa ia tot 10 , precum cei ce stiu ? Muma lui Stefan Cel Mare ce i-a facut cind a mincat bataie de la turci ? I-a inchis poarta-n nas si l-a trimis inapoi la lupta . Poporul nostru are vechi traditii de SEVERITATE caci de-a lungul secolelor a facut o observatie de mare finete : severitatea este binefacatoare .
      • -1 (9 voturi)    
        Repet (Duminică, 7 februarie 2016, 20:03)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui victor L

        Raspunzand unor frustrati ca astuia de mai sus, sau mincinosului aluilalt cu nu stiu cate pseudonime, Parsifal si mai nu stiu cum, sau altor pustiulici asemanatori, nu faceti decat sa le dati apa la moara.
        De-abia "punandu-i la punct" nu mai scapam de ei.
        Ca pentru oricare troll, singura solutie e sa-i ignorati - constant si permanent.
        • -2 (8 voturi)    
          La cat de usor judeci (Duminică, 7 februarie 2016, 22:09)

          Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

          Desi e de jenant ca judeci deja, nu ar trebui sa te mai bati cu pumnul in chept si sa faci o virtute din asta, Sfantule.
      • +2 (8 voturi)    
        P.S. (Duminică, 7 februarie 2016, 20:07)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui victor L

        Mai repet ceva - e o chestiune de igiena a forumului.
        Daca "moderatorii" HN considera ca astfel de postari sunt cele potrivite, cele care indica adevarat valoare a site-ului, precum si ce fel de oameni isi doresc aici, asta e problema lor.
        Eu insa nu ma simt bine intr-o casa, fie ea si doar virtuala, in care colcaie gandacii, asa ca ma simt dator sa scap de ei, sau macar sa incerc.
        • +1 (7 voturi)    
          inteleg ce spui, (Duminică, 7 februarie 2016, 21:28)

          victor L [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

          si poate ca ai dreptae: raspunzindu-le ii mentin in viata, cred ca li se acorda atentie.
          Totusi, cite un ghiont nu le strica.
          Devin obraznici si au pretentii ca galiganii din curtea scolii.
    • +2 (8 voturi)    
      Batalia (Duminică, 7 februarie 2016, 17:31)

      Gelu007 [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      Nu fi mitocan, nu ai jucat tu, asa ca apreciaza pe cei ce fac sport de performanta, in loc sa faci comentari de pe tusa. Din astia sunt pe orice strada vrei. Oameni ca Simonica sunt cam 1 la 23 de milioane. Asa ca te rog sa ai un pic de respect pt munca ei.
      • +1 (7 voturi)    
        ,, (Duminică, 7 februarie 2016, 21:22)

        Riegel [utilizator] i-a raspuns lui Gelu007

        Lasa-l domnule! Mitocanii astia nu au facut sport in viata lor. Niste frustrati, cu educatie discreta!
    • +1 (3 voturi)    
      idem (Duminică, 7 februarie 2016, 17:43)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      tot cu inima.cine nu a jucat sporturi individuale nu poate intelege.
    • -2 (2 voturi)    
      Bătaia se mănâncă (Duminică, 7 februarie 2016, 18:29)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      la fund.
  • 0 (2 voturi)    
    .. (Duminică, 7 februarie 2016, 16:28)

    Riegel [utilizator]

    Poate reusesc fetele sa produca surpriza! Hai Romania!
  • +1 (3 voturi)    
    Cred ca mult mai bine va fi.... (Duminică, 7 februarie 2016, 16:51)

    gigiN [utilizator]

    ....daca va obtine victoriile cu mana si cu capul !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Nedumerire! (Duminică, 7 februarie 2016, 18:41)

    hotnewsfil [utilizator]

    De ce a fost anulat meciul de dublu?
  • +1 (1 vot)    
    nu, (Duminică, 7 februarie 2016, 21:30)

    victor L [utilizator]

    nu a fost anulat, ci doar aminat pentru ca s-au prelungit cele de simplu; toate s-au jucat pe acelasi teren.
  • +1 (1 vot)    
    FED CUP (Luni, 8 februarie 2016, 9:40)

    gelu.lungu1447621912565 [utilizator]

    Avem aceste superbe fete care au luptat sa castige cu orice pret, pana la epuizare.
    Sunt de admirat, ca si un toreador care intra in arena sa lupte cu o namila de cateva sute de kilograme si o forta de cateva ori mai mare ca a unui om.
    Tenismenelor noastre le trebuie o pregatire psihologica mai buna, aceea de a invinge, cu tact, calm si analiza logica prin folosirea contrapararii si utilizarii unor lovituri secrete, duse pana la perfectiune, ca si in artele martiale.
    O acuta lipsa de comunicare cu capitanul echipei care de pe tusa vede elemente care pot duce la victorie iar e un punct slab.
    Oricum fetele merita FELICITARI, caci din afara terenului e foarte usor sa vorbesti asa cum suntem noi obisnuiti sa criticam dar nu sa ne aducem contributia spre imbunatatirea acelei activitati.