​FOTOGALERIE Imaginile unei infrangeri dureroase: Simona Halep a incercat, dar Pliskova a fost mai buna

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 februarie 2016, 16:44 Sport | Tenis


Sala Sporturilor din Cluj-Napoca a fost alaturi de Simona Halep, spectatorii reusind sa doboare recordul de asistenta al arenei. Sambata, au fost 7477 de spectatori. Din pacate, Halep nu a reusit sa treaca de Karolina Pliskova, sportiva din Cehia inregistrand prima victorie in fata numarului trei WTA.

De doua ore si 34 de minute a avut nevoie Pliskova pentru a aduce primul punct al Cehiei in meciul din sferturile FedCup cu Romania. A fost 6-7(4), 6-4, 6-2 pentru Karolina. 

Ce a spus Simona Halep dupa meci:

"Mi-am dorit foarte mult sa castig azi, am fost foarte aproape din nou, dar nu am reusit. De o perioada de timp nu mai reusesc sa inchei meciurile. Spre sfarsit am facut cateva crampe, este normal, pentru ca nu prea m-am antrenat, am fost bolnava.

Cred ca nu am fost prea inspirata la deciziile pe care le-am luat in timpul punctelor. La 5-4 m-am enervat cam mult. De obicei nu fac acest lucru, tin in mine, acum am refulat si mi-am pierdut din energie. 

Publicul a fost deosebit, a fost alaturi de mine pana in ultimul moment. Dar cehii parca au avut o galerie mai galagioasa, ne-au dominat un pic. Am dat tot ce am putut, cred ca am jucat ok, dar se putea mai bine. Fizic fost ok, am fost aproape de maximum. Sunt bine, incerc sa ma recuperez pana maine" - Simona Halep. 

Vezi aici o FOTOGALERIE de la meciul Simonei Halep:























VIDEO Voineasa, o statiune in ruina dupa ce a fost impartita intre sindicate. "Pe vremuri, nu aveai loc de turisti, acum sunt 30"

Turismul romanesc este plin de minusuri. Sute de hoteluri, pensiuni, vile si apartamente din intreaga tara au ramas la mana sindicatelor.
9814 vizualizari
  • +12 (30 voturi)    
    cam de multa vreme.. (Sâmbătă, 6 februarie 2016, 17:34)

    exilatul [utilizator]

    e "bolnava"...inainte de meci era in "forma", dupa meci era "bolnava" si nu s a putut antrena prea mult...cred ca o sa o "ajunga" pe eugenie bouchard...cred ca era adevarat ce zicea unul, si anume ca a profitat de forma slaba a multor jucatoare de a ajuns pe locul 2 , loc pe care sunt sigur ca nu l va mai atinge vreodata...
    • -1 (5 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 6 februarie 2016, 19:37)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      E clar ca nu prea urmaresti tenis. A batut jucatoare in forma de fiecare data cand a ajuns pe 2. Inclusiv pe Kvitova pe cand era Kvitova, nu umbra de azi. Pe Aga in varf de forma in 2014, fara numar jucatoare bune anul trecut(Kerber, Azarenka, Pliskova, Muguruza, Penneta in mare forma dupa ce o scosese pe Sharapova si multe altele). Daca si victoriile astea sunt de conjunctura. Dar e usor sa-ti faci o parere din 3 articole de pe prosport.
  • +14 (28 voturi)    
    face progrese (Sâmbătă, 6 februarie 2016, 18:10)

    chiuariu [utilizator]

    halepina. cu ceva efort, ajunge in top 20.
  • +8 (20 voturi)    
    Galeria ceha a demobilizat-o un pic pe Simo (Sâmbătă, 6 februarie 2016, 18:16)

    Plagarus [utilizator]

    Sa le fie confiscate tobele, vuvuzelele si "vocile" ?
  • +6 (12 voturi)    
    same old... (Sâmbătă, 6 februarie 2016, 18:34)

    nash pandelica [utilizator]

    nu ma mir ca tzine cu steaua...adica, fc.....
  • -2 (10 voturi)    
    Cand totul (Sâmbătă, 6 februarie 2016, 19:12)

    Alor [utilizator]

    Cand totul in Romania este la pamant adica in clasament suntem pe ultimul loc la tot, de ce aveti voi pretentia ca Halep sa fie prima, sa bata tot ce ii iese in cale??
    Fata asta nu va datoreaza nimic, aplaudati daca castiga iar daca pierde nu aveti nici un drept sa o criticati. A facut ce a putut.
    Chiar credeti ca ati dorit voi din fotoliu victoria mai mult decat ea care a jucat ?
    Chiar daca ati in top 1000 la nivel mondial in domeniul in care activati si tot nu ati avea dreptul sa o criticati.
  • +3 (3 voturi)    
    mda... (Sâmbătă, 6 februarie 2016, 20:09)

    liviu_ [utilizator]

    tare imi e ca acest meci inseamna înfrângerea romaniei... la cum joaca halep cred ca o sa ne bazam pe Niculescu si pe dublu...
    • +2 (2 voturi)    
      Zero sanse la dublu ( din pacate ) (Duminică, 7 februarie 2016, 12:17)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Ramanem cu imaginile unei sali de exceptie pt. RO !
  • 0 (6 voturi)    
    Hai Simona! (Sâmbătă, 6 februarie 2016, 22:19)

    Fabian.M [utilizator]

    Suntem alaturi de tine Simona!!! Te sustinem mai ales atunci cand e greu...
  • +1 (5 voturi)    
    de ce dreaq nu s-a dus sa se caute (Duminică, 7 februarie 2016, 0:08)

    zaboo [utilizator]

    de toate bolile care sufera si sa ne/se lase? sa taie , neica, panglici la terenurile lu' mos Tiriac si sa joace singura cu peretele (desi am indoieli ca ar castiga chiar in varianta asta...)