​Australian Open: Inca o "victima" pentru Shuai Zhang - Chinezoaica, in sferturi la Melbourne

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 25 ianuarie 2016, 15:11 Sport | Tenis

Shuai Zhang
A ajuns pe tabloul principal dupa ce a jucat in calificari, iar dupa victoria cu Madison Keys (in trei seturi) s-a calificat in sferturile de la Australian Open. Shuai Zhang (locul 133 WTA) se afla printre cele mai bune opt jucatoare de la Melbourne (in turul intai, a trecut de Simona Halep).

Shuai a avut nevoie de o ora si 45 de minute pentru a se impune in trei seturi, scor 3-6, 6-3, 6-3. Madison (favorita numarul 15) a incheiat partida aproape intr-un picior, din cauza unor probleme la coapsa (a primit de mai multe ori ingrijiri medicale).