VIDEO Victor Hanescu, abandon la Rennes: Si-a pierdut cunostinta si a ajuns la spital

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 13 octombrie 2015, 11:26 Sport | Tenis

Victor Hanescu
Foto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro
Victor Hanescu (34 de ani) a abandonat din turneul challenger de la Rennes (Franta). Motivul: si-a pierdut cunostinta si a cazut ca secerat, informeaza Digisport. Competitia este dotata cu premii totale in valoare de 85.000 de euro.

UPDATE 14:19 "Am avut un accident ieri (luni, n. red.) la antrenamentul dinaintea meciului, datorat oboselii, dar acum sunt bine. Sunt sanatos si ma aflu in drum spre casa", a precizat Hanescu (34 ani), pentru Agerpres.

Aflat pe locul 186 ATP, Victor si-a pierdut cunostinta, a cazut si s-a lovit in barbie. A fost dus de urgenta la spital, unde a fost cusut. Hanescu va fi supus unor investigatii amanuntite pentru a se stabili exact cauza acestei intamplari neplacute.

Victor ar fi trebuit sa il intalneasca in primul tur pe Marius Copil (locul 156 ATP), insa in aceste conditii, Copil se va duela cu francezul Sebastien Boltz (22 ani, 289 ATP), venit din postura de lucky loser.



Citeste mai multe despre   























9666 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Iti doresc (Marţi, 13 octombrie 2015, 13:46)

    batmanss [utilizator]

    însănătoșire grabnica Victore !
  • -3 (3 voturi)    
    e game over (Marţi, 13 octombrie 2015, 17:23)

    Kasper [anonim]

    s-a terminat cariera lui ! daca ajungi sa lesini pe teren de oboseala inseamna ca esti terminat.
  • -3 (3 voturi)    
    cunostinta (Miercuri, 14 octombrie 2015, 8:04)

    eu [anonim]

    exista stare de conștienta și stare de inconștienta.
    Si-a pierdut cunostinta (o cunostinta, un amic, un prieten ceva).
    • 0 (0 voturi)    
      cuvant polisemantic (Miercuri, 14 octombrie 2015, 11:04)

      gica pantalon [utilizator] i-a raspuns lui eu

      iti spune ceva?
  • +1 (1 vot)    
    sanatate (Miercuri, 14 octombrie 2015, 13:15)

    anonim [anonim]

    Multa sanatate si putere de joc in continuare!
  • +1 (1 vot)    
    pentru "cuvant polisematic" (Miercuri, 14 octombrie 2015, 15:49)

    pentru "cuvant polisematic" [anonim]

    "cunostinta reprezinta tot ceea ce stiu, tot ceea ce cunosc. Atunci cand lesin(sau alte situatii asemanatoare) nu pierd informatiile pe care le-am acumulat.(cu mici exceptii: lovituri puternice la cap..). corect este: "si-a pierdut constienta" adica nu mai e constient de sine . Asa cred.
  • 0 (0 voturi)    
    Scuze ! (Miercuri, 14 octombrie 2015, 16:22)

    eu [anonim]

    Scuze !
    conform dex online:
    LEȘINÁ, leșin, vb. I. Intranz. A suferi un leșin (1), a-și pierde cunoștința. ◊ Expr. A leșina de râs = a râde foarte tare. – Et. nec.