Tenis de masa: Eliza Samara si Bernadette Szocs, calificate in saisprezecimile probei de simplu la Europene

de Ionut Baias     HotNews.ro
Vineri, 2 octombrie 2015, 0:00 Sport | Tenis

Jucatoarele romane Elizabeta Samara si Bernadette Szocs s-au calificat, joi, in saisprezecimile de finala ale probei de simplu la Campionatele Europene de tenis de masa de la Ekaterinburg (Rusia), potrivit Agerpres.

În competiție se mai află Andrei Filimon și Ovidiu Ionescu la dublu masculin, Elizabeta Samara (care face pereche cu maghiara Georgina Pota), Adina Diaconu (alături de croata Mateja Jeger) și Cristina Hîrîci/Camelia Poștoacă la dublu feminin.

Rezultatele înregistrate joi:
simplu masculin, grupe preliminare
Grupa 9
Tomas Konecny (Cehia) — Hunor Szocs 3-0 (11-8, 11-6, 11-5)
clasament: 1. Tomas Konecny (Cehia) 6 puncte, 2. Omri Ben Ari (Israel) 5 p, 3. Hunor Szocs (România) 4 p, 4. Andrew Gambina (Malta) 3 p.

Grupa 12
Samuel Walker (Anglia) — Ovidiu Ionescu 3-1 (11-7, 5-11, 11-8, 11-5)
clasament: 1. Samuel Walker (Anglia) 5 p (8-4), 2. Shimon Rabinovich (Israel) 5 p (8-5), 3. Ovidiu Ionescu 5 p (7-5), 4. Haial Hașimli 3 p.

Grupa 19
Carlos Machado (Spania) — Andrei Filimon 3-0 (11-9, 11-7, 11-8)
clasament: 1. Tomas Polansky (Cehia) 6 p, 2. Carlos Machado (Spania) 5 p, 3. Andrei Filimon 4 p, 4. Lars Roenneberg (Norvegia) 3 p.

simplu masculin, turul I
Mattias Karlsson (Suedia) — Adrian Crișan 4-0 (11-6, 11-3, 11-1, 11-6)

simplu feminin, grupe preliminare
Grupa 2
Camelia Poștoacă — Ugne Baskutyte (Lituania) 3-0 (11-9, 11-6, 13-11)
clasament: Camelia Poștoacă6 puncte, 2. Daria Trigolos (Belarus) 5 p, 3. Ugne Baskutyte (Lituania) 4 p, 4. Nicole Trosman (Israel) 3 p.

Grupa 11
Cristina Hîrîci — Stina Kallberg (Suedia) 3-1 (11-8, 11-4, 5-11, 11-5)
clasament: 1. Ana Maria Erdelji (Serbia) 6 puncte, 2. Cristina Hîrîci 5 p, 3. Stina Kallberg (Suedia) 4 p, 4. Krasimira Iovkova (Bulgaria) 3 p.

Grupa 17
Adina Diaconu — Eva Jurkova (Slovacia) 3-0 (11-3, 11-8, 12-10)
1. Adina Diaconu 6 puncte, 2. Eva Jurkova (Slovacia) 5 p, 3. Pauline Chasselin (Franța) 4p, 4. Egle Tamasauskaite (Luxemburg) 3 p.

simplu feminin, tur preliminar
Cristina Hîrîci — Monika Molnar (Serbia) 3-1 (8-11, 11-9, 13-11, 11-9)

simplu feminin, turul I
Yanfei Shen (Spania) — Adina Diaconu 4-1 (11-4, 11-6, 11-5, 11-13, 11-9)
Matilda Ekholm (Suedia) — Camelia Poștoacă 4-1 (12-14, 11-7, 11-6, 11-8, 11-5)
Elizabeta Samara — Alexandra Privalova (Belarus) 4-1 (9-11, 11-7, 11-6, 11-4, 11-8)
Petrissa Solja (Germania) — Cristina Hîrîci 4-1 (8-11, 11-9, 11-7, 11-7, 11-2)
Bernadette Cynthia Szocs — Iana Noskova (Rusia) 4-1 (3-11, 11-6, 11-8, 11-6, 11-7)
turul II (șaisprezecimi de finală)
Elizabeta Samara — Eva Odorova (Slovacia)
Bernadette Cynthia Szocs — Jia Liu (Austria)

dublu masculin, grupe preliminare
Grupa 4
Tamas Lakatos/Adam Szudi (Ungaria) — Andrei Filimon/Ovidiu Ionescu 3-1 (11-6, 10-12, 11-6, 13-11)
clasament: 1. Tamas Lakatos/Adam Szudi (Ungaria) 6 puncte, 2. Andrei Filimon/Ovidiu Ionescu 5 p, 3. Omri Ben Ari/Shimon Rabinovich (Israel) 4 p, 4. Hilal Hasanov/Haial Hașimli (Azerbaidjan) 3 p.

Grupa 7
Vladimir Radonjic (Serbia)/Hunor Szocs (România) — Nicolas Champod (Elveția)/Marcus Waerstad (Norvegia) 3-2 (11-5, 9-11, 9-11, 11-5, 11-6)
1. Ahmet Li/Gencay Menge (Turcia) 6 puncte, 2. Daniel Kosiba (Ungaria)/Benedek Olah (Finlanda) 5 p, 3. Vladimir Radonjic (Serbia)/Hunor Szocs (România) 4 p, 4. Nicolas Champod (Elveția)/Marcus Waerstad (Norvegia) 3 p.

dublu masculin, turul I
Andrei Filimon/Ovidiu Ionescu — Fedor Kuzmin/Grigori Vlasov (Rusia)

dublu feminin, grupe preliminare
Grupa 4
Cristina Hîrîci/Camelia Poștoacă — Monika Molnar (Serbia)/Angeliki Papadaki (Grecia) 3-0 (11-6, 11-8, 11-8)
clasament: 1. Cristina Hîrîci/Camelia Poștoacă 6 puncte, 2. Giorgia Piccolin/Debora Vivarelli (Italia) 5 p, 3. Monika Molnar (Se0rbia)/Angeliki Papadaki (Grecia) 4 p, 4. Eva Jurkova/Lucia Truksova (Slovacia) 0 puncte.

Grupa 9 3.
Adina Diaconu (România)/Mateja Jeger (Croația) — Pauline Chasselin/Audrey Zarif (Franța) 3-0 (11-5, 11-8, 11-7)
clasament: 1. Tessy Gonderinger/Danielle Konsbrück (Luxemburg) 5 puncte (8-5), 2. Adina Diaconu (România)/Mateja Jeger (Croația) 5 p (7-3), 3. Pauline Chasselin/Audrey Zarif (Franța) 4 p (4-7), 4. Simay Kulakceken/Damla Uzel (Turcia) 4 p (4-8).

dublu feminin, turul I
Elizabeta Samara (România)/Georgina Pota (Ungaria) — Giorgia Piccolin/Debora Vivarelli (Italia)
Adina Diaconu (România)/Mateja Jeger (Croația) — Jie Li (Olanda)/Qian Li (Polonia)
Cristina Hîrîci/Camelia Poștoacă — Sarah De Nutte/Xia Lian Ni (Luxemburg)





















218 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Marţi