VIDEO Serena Williams vs Roberta Vinci - Duelul cuvintelor grele: "Yes, bitch, yes" - Serena catre adversara, dupa ce a castigat un punct

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 septembrie 2015, 11:01 Sport | Tenis

Reactie dura a Serenei Williams la adresa Robertei Vinci
Foto: Captura Vimeo.com
Partida dintre Serena Williams si Roberta Vinci a oferit pe langa un tenis spectaculos si multe momente tensionate, camerele tv reusind sa surprinda doua dintre acestea. Dupa ce a castigat un punct, Serena i s-a adresat adversarei cu "yes, bitch, yes", in timp ce Roberta, iritata de faptul ca publicul se manifesta mult prea zgomotos la punctele castigate de Serena, a raspuns printr-un: "E ora applaudite anche me, cazzo".

Serena a pierdut surprinzator partida cu Roberta din semifinalele de la US Open (6-2, 4-6, 4-6 - meciul a durat putin peste doua ore), ratand astfel sansa de a castiga toate turneele de Grand Slam din acest an (n.r. Marele Slam).
 
Partida de pe Arthur Ashe a fost una spectaculoasa, cu rasturnari de situatii si cu multe momente tensionate.

Suparata ca jocul nu ii iesea si ca adversara facea tot mai multi pasi catre o victorie istorica, Serena "a scapat" cuvinte mai putin auzite pe terenurile de tenis. Dupa ce a castigat un schimb, liderul mondial a urlat catre adversara: "yes, bitch, yes" (traducerea mot a mot pe google translate).

Nici Roberta nu s-a lasat insa mai prejos, exact ca si in schimurile de pe teren. Iritata de faptul ca publicul de pe Arthur Ashe se manifesta mult prea zgomotos la punctele castigate de Serena, Vinci le-a raspuns dupa un punct superb castigat: "E ora applaudite anche me, cazzo".

Vezi aici reactia Serenei Williams:


Vezi aici raspunsul Robertei Vinci:

























23558 vizualizari

  • -16 (30 voturi)    
    niste toape ingalate (Sâmbătă, 12 septembrie 2015, 11:29)

    Encelade [anonim]

    vai de viata lor, la care va uitati cu ochi de lemurian si le umpleti de bani. Felicitari!
    • +3 (7 voturi)    
      :) (Sâmbătă, 12 septembrie 2015, 11:43)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui Encelade

      E si presiunea ... Gandeste-te cate sute de ore de antrenament ... ce competitie e acolo ... Oamenii astia traiesc din tenis ...

      Oricum criteriile de selectie nu sunt manierele ... decat daca depasesc probabil limitele si nu le mai da voie sa participe la competitii ... altfel cine castiga partida merge mai departe ...
    • +2 (8 voturi)    
      toape ingalate?! (Sâmbătă, 12 septembrie 2015, 14:10)

      srah [utilizator] i-a raspuns lui Encelade

      unde erai ascuns sfantule ???
      chiar ma bucur ca ai aparut!

      lasa-mi te rog adresa si numarul de telefon..trebuie ! trebuie , dar TREBUIE SA TE CUNOSC !
      ........//..........

      ....no more comments ...c'est la vie..
  • -1 (11 voturi)    
    Sportul ar trebui sa rafineze spiritul uman (Sâmbătă, 12 septembrie 2015, 11:56)

    D_Poroineanu [utilizator]

    ...punandu-l la eforturi fizice ce permit accesul la zone ascunse normal auto-observatiei.
    Serena oricat de tehnica si buna jucatoare de tenis este nu cred ca a evoluat ca om. Nu trebuia s-o ierte Simona la Singapore. Cu asemena fiara nu trebuie sa ai manusi sau principii.
    Fata noastra e prea sensibila - ca si noi toti de altfel. Sper sa se intareasca in credinta si sa devina nr.1 mondial dupa ce se va intampla ceva cu Serena; un anevrism, o glezna rupta. Are totusi o varsta cand orice e posibil. In plus are niste kilograme bune.
    • +3 (7 voturi)    
      . (Sâmbătă, 12 septembrie 2015, 16:41)

      HaralambieHarpalete [utilizator] i-a raspuns lui D_Poroineanu

      serena a fost și rămâne o mahalagioaică. pentru asemena limbaj i-ar trebui dată o amendă mare, și se va potoli. nici nu contează cui i-au fost adresate cuvintele, pe terenul de tenis nu se vorbește ca la ușa cortului.
  • +2 (16 voturi)    
    Nu-s de acord ! (Sâmbătă, 12 septembrie 2015, 11:57)

    BalcanLucian [anonim]

    Poate s-a înjurat, poate a înjurat racheta, mingea...
    De răstălmăciri ziaristice prea avem parte zi de zi... :(
    • 0 (2 voturi)    
      Ce putem noi sa spunem... (Sâmbătă, 12 septembrie 2015, 14:14)

      Mariana [anonim] i-a raspuns lui BalcanLucian

      Nu m-as fi gandit la interpretarea asta... Cred ca nici nu trebuie sa interpretam gestul Serenei.
      Referitor la interviuri, articole pompoase, bombastice inaintea unui meci as spune doar atat "nu zii hop pana nu treci parleazul". Asta ii suna si dlui Stere, ca replica la ce a spus inaintea meciului. Nu se stie niciodata ce va fi in final Fii calm, analizeaza, incearca, gandeste, spera, respecata, lupta conteaza Si fii multumit cu ce ai!.
  • +2 (4 voturi)    
    Lemurianul de pe creanga inalta (Sâmbătă, 12 septembrie 2015, 12:21)

    valli [utilizator]

    Suntem urmasi de lemurieni, chiar si tu. Reactia ta spune: nu va holbati la ele, priviti-ma pe mine!
  • +4 (6 voturi)    
    Sunt doamne (Sâmbătă, 12 septembrie 2015, 13:28)

    Alfabetix [utilizator]

    pe langa fotbalisti!
    Tot respectul pentru ele!
  • +2 (8 voturi)    
    Toarasi, domne, tresa gandim pozitiv (Sâmbătă, 12 septembrie 2015, 13:31)

    Gicu [anonim]

    Adica, la ce muschi are toarasa Serena pa iea, ie bine ca nu ia zis duten racheta mea !

    SA TRAITI !
  • +6 (10 voturi)    
    Bestie ? (Sâmbătă, 12 septembrie 2015, 15:15)

    rock [anonim]

    Parerea mea ca acel cuvant si-l adresa proprie-i persoane nu Robertei. Cum am zice noi la o reusita" Asa mah tampitule ! "
    • +5 (7 voturi)    
      Perfect de acord (Sâmbătă, 12 septembrie 2015, 15:43)

      codo [utilizator] i-a raspuns lui rock

      Nu are niciun sens interpretarea inversa. Daca se bucura de punctul ei, e o incurajare, cam fortata dar explicabila in focul actiunii, pentru propria persoana.