US Open: Semifinala dintre Simona Halep si Flavia Pennetta, amanata pentru vineri din cauza ploii

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 10 septembrie 2015, 22:55 Sport | Tenis

Ploua la New York...
Foto: usopen.org
Semifinalele feminine ale turneului de tenis US Open, atat cea dintre Serena Williams si Roberta Vinci, cat si cea dintre romanca Simona Halep si italianca Flavia Pennetta, au fost amanate pentru vineri, din cauza ploii, au anuntat organizatorii.

Initial, prima semifinala de la Flushing Meadows, dintre americanca Serena Williams, liderul mondial si principala favorita, si italianca Roberta Vinci trebuia sa inceapa joi, la ora locala 19.00 (vineri, la 02.00, ora Romaniei), fiind urmata de cea dintre Halep, a doua favorita, si Pennetta (cap de serie numarul 26), noteaza Agerpres.

Potrivit noului program anuntat de organizatorii ultimului turneu de Mare Slem al anului, semifinala Simona Halep - Flavia Pennetta se va juca vineri, de la ora locala 11.00 (18.00 la Bucuresti), fiind urmata de meciul dintre Serena Williams si Roberta Vinci.























16764 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    rog HN corectati pt o informare corecta (Joi, 10 septembrie 2015, 23:07)

    mnicku [anonim]

    altfel multi vor rata meciulsi ar fi pacat, Simoana joaca prima semifinala de la ora 18.00 GMT+2 conform organizatorilor :
    http://www.usopen.org/en_US/scores/schedule/schedule18.html

    Arthur Ashe Stadium 11:00 AM
    Women's Singles - Semifinals
    Flavia Pennetta (ITA) [26]
    vs.
    Simona Halep (ROU) [2]
    Women's Singles - Semifinals
    Serena Williams (USA) [1]
    vs.
    Roberta Vinci (ITA)
    Men's Singles - Semifinals

    etc....
    • +2 (2 voturi)    
      corectii (Vineri, 11 septembrie 2015, 10:39)

      NoFive [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      poate Simoana joaca de la 1100+2 GMT, dar Simona joaca de la 1100 LT, asta inseamna 1800 la Bucuresti, ok?
    • 0 (2 voturi)    
      poi de ce? (Vineri, 11 septembrie 2015, 11:25)

      Tzutzulina [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      de ce +2?? 11 AM la New York e 6 PM ora noastra. Dar tu poti sa te uiti de la 8 :D
  • 0 (0 voturi)    
    curios (Joi, 10 septembrie 2015, 23:55)

    victor L [utilizator]

    tocmai se joaca dublul masculin

    Steve Johnson
    Sam Querrey

    Jamie Murray
    John Peers
  • +5 (5 voturi)    
    Amanare (Vineri, 11 septembrie 2015, 1:14)

    jas [utilizator]

    care ii prinde bine Simonei, dar si noua. Pot sa ma culc.
  • +5 (5 voturi)    
    go halep (Vineri, 11 septembrie 2015, 5:06)

    robert [anonim]

    e un lucru bun ...are mai mult timp sa se odihneasca...... succes Simona si indiferent de rezultat suntem mandri de tine.....
  • +6 (6 voturi)    
    Curios (Vineri, 11 septembrie 2015, 9:58)

    dan [anonim]

    Nu s-a gasit nici un "expert" care sa o acuze pe Halep ca amanarea asta e din vina ei, pentru e prea scunda, prea putin rezistenta fizic, prea labila psihic, prea pasibila de accidentare sau de mimarea accidentarii, ca nu serveste bine, ca returneaza prost, ca, oricum, nu e de locul 2 WTA. Baieti, trezirea!!! Hai, ca acusi incepe meciul, si nu ati umplut inca netul de frustrarile voastre!!!