Simona Halep s-a retras din proba de dublu de la Birmingham

de I.C.     HotNews.ro
Vineri, 19 iunie 2015, 19:23 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: wtatennis.com
Jucatoarea Simona Halep, locul 3 WTA, a decis sa nu joace meciul de dublu din sferturile de finala ale turneului de la Brimingham, dupa ce a fost eliminata la simplu, transmite Mediafax. Halep, cap de serie numarul 1, a fost invinsa, vineri, cu scorul de 2-6, 6-0, 7-6 (4), de sportiva franceza Kristina Mladenovic, locul 43 WTA, in sferturile de finala ale turneului de categorie Premier de la Birmingham.

Tot vineri, Simona Halep trebuia sa evolueze si in sferturile de finala ale probei de dublu, alaturi de britanica Heather Watson, impotriva perechii Yung-Jan Chan/Jie Zheng (Taiwan/China).

Dupa retragerea echipei Halep/Watson, asiaticele s-au calificat in semifinale.

Si Mladenovic a decis sa nu mai joace la dublu, unde facea echipa cu Timea Babos din Ungaria.




















3931 vizualizari

  • -5 (11 voturi)    
    CURAJ SIMONA! (Vineri, 19 iunie 2015, 19:36)

    Sani [utilizator]

    Treci peste acest moment greu, vrem sa devii din nou marea noastra CAMPIOANA!
  • +11 (17 voturi)    
    Retragere (Vineri, 19 iunie 2015, 20:05)

    Victor [anonim]

    Daca nu a facut-o din cauza vreunei accidentari, ci doar pentru ca a fost eliminata la simplu, atunci cu toata simpatia pe care i-o port, este o mare nesimtire. Nu ar fi prima oara cand da impresia ca se retrage in mod nesportiv. Ar trebui amendati drastic jucatorii pentru astfel de comportament. Si surorile Wiliams au mai procedat asa.
  • +16 (20 voturi)    
    Bravo Simona! (Vineri, 19 iunie 2015, 20:06)

    sile [anonim]

    Ce mai conteaza jumatatea cealalta de echipa, ne-am suparat, ne-am luat jucariile si am plecat acasa.
    • +4 (4 voturi)    
      Brilliant (Vineri, 19 iunie 2015, 22:35)

      anti_q [utilizator] i-a raspuns lui sile

      Sunt un mare fan al Simonei. Dar genul asta de atitudine e lipsa de sportivitate. Chiar daca ai fost deprimata de rezultat, trebuie sa te mobilizezi macar pentru celalalt. Daca nu iti pasa. si te intereseaza doar asa de "antrenament", cateva partide in plus nu te mai baga, nu mai incurca pe nimeni. Sau asigura-te ca faci echipa cu cineva care stie ca nu dai doi lei pe partea de dublu.
      • 0 (0 voturi)    
        neprezentare ... la ordin ! (Sâmbătă, 20 iunie 2015, 20:01)

        ViR [utilizator] i-a raspuns lui anti_q

        Scrie in articol :
        "Si Mladenovic a decis sa nu mai joace la dublu, unde facea echipa cu Timea Babos din Ungaria."
        Si este vorba de o echipa valoroasa, sudata ! Intrebati de ce au abandonat ? Poate va mai limpeziti mintile si va veniti in fire !
  • +2 (2 voturi)    
    aer rarefiat (Vineri, 19 iunie 2015, 23:30)

    fjfj [anonim]

    Cica e dureros ca un scriitor sa si dea seama ca scrie prost...dar cica e si mai dureros ca sa nu-si dea seama....cam asa si cu simonica ,oare top 3 o fi cu aeru cam tare pt simona,dar inca nu-si da seama?
    • +1 (1 vot)    
      fjfj, (Sâmbătă, 20 iunie 2015, 1:08)

      srah [utilizator] i-a raspuns lui fjfj

      din punctul meu de vedere, este exact invers..respectiv, nu te poti supara pe cineva care a facut un lucru fara sa-si dea seama, dar te poti supara pe cineva care a facut ceva in cunostinta de cauza si intentionat...

      Simona e totusi tanara; insa sigur nu este de capul ei ...chiar nu are nicio persoana in jurul ei, careia sa-i pese sau aiba ceva minte ?!

      Mai stim iepe tinere si naravase, treaba e ..cine Satan tine capastru...!!?