Roland Garros: Maria Sharapova, campioana en-titre, eliminata in optimi de Lucie Safarova

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 1 iunie 2015, 14:29 Sport | Tenis

Maria Sharapova, eliminata de la Roland Garros
Foto: rolandgarros.com
Maria Sharapova, campioana en-titre de la Roland Garros, a fost eliminata in optimile competitiei pariziene, scor 7-6(3), 6-4, de Lucie Safarova, favorita numarul 13.

Partida dintre detinatoarea titlului si jucatoarea din Cehia a durat o ora si 49 de minute. In sferturile de finala, Safarova o va intalni pe Garbine Muguruza (Spania), cap de serie numarul 21, care a invins-o, cu scorul de 6-3, 6-4, de Flavia Pennetta (Italia), a 28-a favorita a competitiei de la Paris.

Maria Sarapova a castigat anul trecut turneul de la Roland Garros, dupa ce a invins-o, in finala, cu scorul de 6-4, 6-7 (5), 6-4, pe Simona Halep.

Interesant este faptul ca niciuna din cele patru semifinaliste de la editia precedenta (Sharapova, Halep, Petkovic, Bouchard) nu se mai afla in competitie, ele fiind eliminate prematur.




















7438 vizualizari

  • +8 (26 voturi)    
    Nu cred! (Luni, 1 iunie 2015, 14:51)

    OzzyO [utilizator]

    Sharapova? Jucătoarea aia bună, cu mental de fier, care e data tot timpul ca exemplu când vine vorba de nepriceputa Simona Halep?
    • +7 (13 voturi)    
      So? (Luni, 1 iunie 2015, 15:11)

      anti_q [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

      Asta nu schimba cu nimic datele problemei. Simona are inca mult de invatat de la mentalul Sharapovei. Simona este talentata, daca ar avea si mentalul si constanta in joc a Sharapovei ar putea fi o adevarata rivala a acesteia din urma.
    • -4 (10 voturi)    
      Da (Luni, 1 iunie 2015, 15:46)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

      Altceva?
    • +2 (12 voturi)    
      Exact (Luni, 1 iunie 2015, 16:59)

      sile [anonim] i-a raspuns lui OzzyO

      Jucatoarea aia care la varsta Simonei avea deja trei titluri de Grand Slam. Despre ea e vorba.
  • -9 (21 voturi)    
    MS (Luni, 1 iunie 2015, 15:49)

    kronk [utilizator]

    Chiar si asa bolnava cum a fost Sharapova,pitica machedoanca n-o batea.Sunt in clase diferite.Unii viseaza.
    • +6 (6 voturi)    
      MS (Marţi, 2 iunie 2015, 0:52)

      srah [utilizator] i-a raspuns lui kronk

      inteleg diferentele de clase, ce nu inteleg este mitocania si ma tem ca nu intelegi nimic din ce am scris.. tot despre diferente de clase este vorba.. din pacate... !
  • +5 (13 voturi)    
    Nu vă enervați, băieți! (Luni, 1 iunie 2015, 16:22)

    OzzyO [utilizator]

    Nu mă așteptam și nici nu voiam să vă schimb părerea despre Halep. Doar v-am atras atenția că trebuie să vă găsiți alt idol, vremea Sharapovei se pare că a trecut. Poate Kvitova, poate Stephens, are balta pește :))
    • +2 (6 voturi)    
      Baietilor nu idoli le trebuie (Marţi, 2 iunie 2015, 1:21)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

      Dimpotriva. Vor doar sa injure pe cineva, sa-si reverse frustrarile de ratati, mitocania si neam-prostia asupra cuiva admirat de ceilalti. Comportament tipic de trol.
      "Noroc" ca a pierdut Mitu in faza asta. Norocul ei, adica. Oricum, daca devine o jucatoare cu adevarat de top - ea, sau Begu, sau cealalta, cum o cheama... Dulgheru - le asteapta aceeasi avalansa de invective pe forumurile romanesti.
      C-asa e unii romani ;-)
  • +4 (4 voturi)    
    . (Luni, 1 iunie 2015, 20:28)

    utilizator1 [utilizator]

    Sa fim seriosi, in circuitul masculin top 5 inseamna ceva pe cand wta-ul are un singur nume pe care chiar se poate conta: Serena Williams.
    • +3 (3 voturi)    
      .. (Marţi, 2 iunie 2015, 2:40)

      Riegel [utilizator] i-a raspuns lui utilizator1

      Nici Serena nu se simte prea bine pe zgura de la Paris, dar reuseste sa mearga inainte.