​Roland Garros: Caroline Wozniacki, eliminata in turul doi

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 28 mai 2015, 14:02 Sport | Tenis

Caroline Wozniacki
Foto: rolandgarros.com
​Caroline Wozniacki, cap de serie numarul 5, a parasit turneul de Grand Slam de la Roland Garros inca din turul doi, sportiva din Danemarca fiind invinsa de Julia Goerges, scor 6-4, 7-6(4).



Feminin, turul II:

1-Serena Williams - Anna-Lena Friedsam 5-7 6-3 6-3
Francesca Schiavone - 18-Svetlana Kuznetsova 6-7(11) 7-5 10-8
30-Irina Begu - Ana Konjuh 6-2 6-0
10-Andrea Petkovic - Lourdes Dominguez Lino 4-6 6-4 6-4
4-Petra Kvitova - Silvia Soler Espinosa 6-7(4) 6-4 6-2
17-Sara Errani - Carina Witthoeft 6-3 4-6 6-2
Julia Goerges - 5-Caroline Wozniacki 6-4 7-6(4)
Irina Falconi - Sesil Karatantcheva 3-6 6-1 6-2. 
























3351 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    pacat! (Joi, 28 mai 2015, 14:29)

    Europiu [utilizator]

    Ma intreb insa, oare danezii tot asa or da cu ea de pamant cum au facut (unii dintre) ai nostri cu Simona?

    Vorba aia: ce pana mea de numar unu mondial a fost si Wozniacki, fara sa castige un GS? :)
    • +4 (8 voturi)    
      Bine punctat (Joi, 28 mai 2015, 14:57)

      anti_q [utilizator] i-a raspuns lui Europiu

      E ridicol cat de multi se pot bucura de esecul Simonei. Chiar daca vine ca o reactie la hipermediatizarea Simonei (in care de vina e media, nu Simona) e aiuritor sa vezi atata ura. Nu cred ca sunt multe natii ca noi.
      • +1 (1 vot)    
        Deh! (Vineri, 29 mai 2015, 1:49)

        Riegel [utilizator] i-a raspuns lui anti_q

        Cam asta e nivelul!
  • +1 (1 vot)    
    zgura (Joi, 28 mai 2015, 14:49)

    Octavian [anonim]

    Dupa ce mi-a mai trecut supararea dupa infrangerea Smonei tind sa cred ca zgura nu este o suprafata sa ii placa. Pe cele mai rapide se simte mai bine. Asa ca astept Wimblendon-ul sa vad cum se descurca...
    • +2 (4 voturi)    
      Într-un fel ai dreptate. (Joi, 28 mai 2015, 15:21)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Octavian

      Simona juca mult mai bine pe zgură decât pe hard și, la antrenamente, și-a dezvoltat partea mai slabă, hardul prin creșterea vitezei și a forței. Acest tip de antrenament a dat rezultate pentru hard dar i-a slăbit vizibil jocul pe zgură. Este clar că Simona trebuie să facă antrenament de forță+viteză pentru hard, și antrenament de variație+precizie pentru zgură.
  • -6 (6 voturi)    
    SH (Joi, 28 mai 2015, 17:26)

    kronk [utilizator]

    Simona la viteza pe care o are nu poate sa cistige decit pe teren de gheata.Asa ca dat-ii patine.Tenis pe gheata e ultima sansa.
  • +4 (4 voturi)    
    Caro (Joi, 28 mai 2015, 18:02)

    condor [anonim]

    a demonstrat o data ca e buna. Deci cu tot cu tata-sau antrenor si tot a busit RG-ul. Danezii o au pe poloneza, si americanii pe croata de Lucici- Baroni- nu cred ca s-au suparat asa de tare. Americanii sunt cu ochii pe Serena iar danezii nu au alta in top 100. La noi e baiul ca reactionam emotional evident si strigam tare asta.
    Lasa ca se pune Simona pe treaba. Fruntea sus! Nimeni nu a ajuns sus fara cateva busituri si julituri ( vorbim aici dpdv psihologic). Fortza Simona!