Roland Garros, primul tur: Simona Halep vs. Evghenia Rodina/ Irina Begu vs. Bethanie Mattek Sands

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 22 mai 2015, 13:34 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: Facebook
Simona Halep, locul 3 mondial si cap de serie numarul 3, o va intalni pe sportiva rusa Evghenia Rodina, locul 91 WTA, in primul tur la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului, conform tragerii la sorti de vineri. Cele doua nu s-au mai intalnit pana acum.

Meciurile jucatoarelor romance din primul tur:
  • Simona Halep (3 WTA) vs. Evghenia Rodina (91 WTA)
  • Irina Begu (30 WTA) vs. Bethanie Mattek Sands (182 WTA)
  • Monica Niculescu (69 WTA) vs. Carla Suarez Navarro (8 WTA)
  • Alexandra Dulgheru (50 WTA) vs. Nicole Gibbs (97 WTA).
  • Andreea Mitu (99 WTA) vs Alize Lim (368 WTA)

Maria Sarapova, locul doi mondial si detinatoarea trofeului, va juca in primul tur cu sportiva Kaia Kanepi, din Estonia, iar Serena Williams, numarul 1 mondial, va intalni o sportiva venita din calificari, potrivit Mediafax.

Vezi aici tabloul feminin Roland Garros in primul tur

Potrivit treizecizero.ro, daca se vor respecta capii de serie, sferturile de finala ar putea fi:

Serena Williams - Caroline Wozniacki
Eugenie Bouchard - Petra Kvitova
Ana Ivanovic - Simona Halep
Maria Sharapova - Carla Suarez Navarro
























7605 vizualizari

  • -20 (26 voturi)    
    fedcup fedcup (Vineri, 22 mai 2015, 14:02)

    xanti [utilizator]

    Halep sa te opresti in sferturi sau nici acolo.
    Succes fetelor romance care participa.
    • +9 (15 voturi)    
      Doamnelor și domnilor, (Vineri, 22 mai 2015, 14:24)

      Chitcaila [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      nu-i mai luați în seamă pe indivizii ăștia precum cameleonul. Nici măcar nu-i votați negativ. Ei asta vor - să-i luăm în seamă.
      Succes Simona!
    • +4 (10 voturi)    
      Doare prostia? (Vineri, 22 mai 2015, 14:35)

      mama dolores [anonim] i-a raspuns lui xanti

      .
    • +9 (11 voturi)    
      stfu (Vineri, 22 mai 2015, 15:32)

      Europiu [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Moderatorul nu ma lasa sa pun o lista de epitete pe care le-ai merita, hahaha...

      Moshule, cu ce pana mea ti-a modificat tie viata victoria (fara Halep) de la Fed Cup?

      Cu ce iti va fi ziua mai luminoasa daca Halep e eliminata din primul tur sau, dimpotriva daca va castiga RG?

      Chiar asa, alte probleme nu ai? Ferice de tine, in cazul asta!
      • +4 (4 voturi)    
        OMG (Vineri, 22 mai 2015, 16:44)

        srah [utilizator] i-a raspuns lui Europiu

        STF, FMM, PRM, Ponta!!! ..mai vreți?! Va susțin si eu cum pot :)))

        Hai ca iar mi-am pus poalele'n cap, pfff...
  • +8 (8 voturi)    
    the game to watch (Vineri, 22 mai 2015, 15:01)

    Xorciser [utilizator]

    Monica Niculescu (69 WTA) vs. Carla Suarez Navarro (8 WTA)

    Mult succes tuturor.
  • -2 (6 voturi)    
    Interesant! (Vineri, 22 mai 2015, 17:05)

    Chitcaila [utilizator]

    În turul II Simona o poate întâlni pe Lucic-Baroni, cea care i-a băgat mortu în casă la USOpen.