WTA Madrid: Serena Williams, calificata in semifinale; o poate intalni pe Irina Begu

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 7 mai 2015, 16:41 Sport | Tenis

Serena Williams, la Madrid
Jucatoarea Serena Williams, locul 1 WTA, s-a calificat, joi, in semifinalele Madrid Open, faza in care ar putea sa o intalneasca pe Irina-Camelia Begu, locul 37 WTA, daca sportiva romana o va invinge pe Petra Kvitova din Cehia, locul 4 WTA, in sferturile de finala ale competitiei, noteaza Mediafax.

Americanca a castigat partida din sferturi, disputata cu spaniola Carla Suarez Navarro, locul 12 WTA, scor 6-1, 6-3, dupa o ora si 13 minute de joc, inregistrand al 27-lea succes consecutiv in acest an.

Tot joi, la Madrid va juca in sferturi Irina-Camelia Begu, impotriva sportivei cehe Petra Kvitova. Acest meci este al treilea de pe terenul secund, Arantxa Sanchez-Vicario, si va incepe dupa ora 17.30.