Traian Basescu, despre infrangerea Simonei Halep: "A fi campion inseamna sa pierzi. Iti spune unul care a pierdut multe etape, dar niciodata un campionat"

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 4 mai 2015, 17:52 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: wtatennis.com
Simona Halep a pierdut surprinzator in primul tur al turneului de la Madrid (a invins-o Alize Cornet), iar in apararea sportivei a sarit Traian Basescu, fostul presedinte al Romaniei. "A fi campion inseamna sa pierzi. Iti spune unul care a pierdut multe etape, dar niciodata un campionat", a precizat Basescu pe Facebook.

"Ma uit cu mila la toti palavragiii care, dupa eliminarea Simonei Halep de la Madrid, titreaza: esec sau dezastru sau socant. Vreau sa stii ca ei sunt oameni care in viata nu au fost obisnuiti sa castige o competitie. Ei nu stiu ca, uneori, a fi campion inseamna sa pierzi, pentru simplul motiv ca toti te vor infrant si lupta cu indarjire pentru asta. Un om normal nu poate fi motivat sa fie tot timpul indarjit. Uneori, sufletul lui, corpul lui, creierul lui refuza indarjirea" - Traian Basescu pe Facebook.

"Nu este important sa castigi de fiecare data. Important este ca, la sfarsit, sa castigi campionatul. De fapt, la Madrid nu s-a intamplat nimic. Iti spune unul care a pierdut multe etape, dar niciodata un campionat", a conchis Basescu.

Finalista in 2014 la Madrid, Halep a fost depasita in doua seturi, 7-6(6), 6-3 de Alize Cornet in primul tur.























2561 vizualizari

  • -19 (21 voturi)    
    Plagiatorul (Luni, 4 mai 2015, 18:04)

    mitg [anonim]

    Se vede de la o poștă că Prim Ministrul Deputat Șef de Partid Avocat Procuror Magistrat Victor Ponta a postat acest mesaj pe Facebook primul.

    Îl plagiază Băsescu cu nesimțire! Rușine!
  • +18 (30 voturi)    
    Felicitari, domnule presedinte! (Luni, 4 mai 2015, 18:06)

    Miky60 [utilizator]

    Domnul Traian Basescu este un adevarat presedinte cum, din pacate, Iohannis nu va fi niciodata! L-am votat pe Iohanis din motiv de Pictor Vonta, dar un presedinte asa cum a fost domnul Traian Basescu, nu va reusi sa fie. Felicitari pentru declaratie si pentru suportul acordat Simonei Halep! In aceste momente se vede un presedinte adevarat!
  • -10 (18 voturi)    
    Mare orator, mare schmecher (Luni, 4 mai 2015, 18:16)

    mihai1234 [anonim]

    Stau sa ma gandesc cine e mai pacatos. Actualul premier care minte si stim ca ne minte sau Basescu care ne minte si nu ne prindem ca ne minte. In orice caz, va multumim pt. Bica si Horia Georgescu sau ma scuzati, nu stiati ce e cu dansii cand i-ati ales.
    • -2 (2 voturi)    
      as (Marţi, 5 mai 2015, 16:05)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui mihai1234

      mai completa :mare gargaragiu!
  • -10 (16 voturi)    
    minciunile si bagatul in seama nu mai tin (Luni, 4 mai 2015, 18:23)

    cetatean mirat [anonim]

    Prin 2009 , m-am adresat celui care ar fi trebuit sa reprezinte Statul Roman si am primit raspuns de la mafiotii pe care-i reclamsem.....
  • -14 (26 voturi)    
    T Basescu e rupt complet de realitate... (Luni, 4 mai 2015, 18:28)

    lili [anonim]

    NU realizeaza nici acum ca el a pierdut, a pierdut INCREDEREA romanilor, care vad acum mizeria portocalie din mandatul Boc-Basescu cand T Basescu taia salarii, si impozita pensiile amaratilor, inchidea spitale, nu a facut nici un km de autostrada(dupa mintea lui Romania nici nu avea nevoie de autostrazi, fiind o tara mica!!), si-a trimis fiica analfabeta EBA la Brussels pe salariu de multe mii de Euro(fara nici un merit!!), si-a adus cealalta fiica notar la Bucuresti pe contracte banose ale clientelei portocalii(fara nici un merit, Ioana Basescu este o anlfabeta ca si EBA!!), are un frate penal, cu relatii cu interlopii lui Bercea Mondialu', chiar numele lui T basescu este bagat in mizeriile interlopilor lui Bercea Mondialu', a inchis ochii la hotiile de muuulte milioane de Euro ale E Udrea si ale Cocosului ei si ale inttregii clici portocalii, ajunsa azi in puscariile patriei, asa arata cel care a fost presedinte al Romaniei si pe care abia azi majoritatea romanilor il descopera in realitatea lui mizerabila!
    Sila!
    Rusine!
    Ai pierdut, T Basescu, ai pierdut increderea si respectul romanilor!
    Madam Udrea ti-a pus capac!
    • +9 (15 voturi)    
      Am senzatia ca te-ai pierdut tu! (Luni, 4 mai 2015, 19:08)

      EdwardEugene [utilizator] i-a raspuns lui lili

      De nervi! :)))
  • +17 (19 voturi)    
    Constantenii se sustin intre ei! (Luni, 4 mai 2015, 19:22)

    hotnewsfil [utilizator]

    Simona Halep a fost si va ramane mare, si atunci cand pierde meciuri, nu numai cand le castiga. Bilantul ei este puternic pozitiv.
    Asa este si cealalt constantean - Traian Basescu.
    Si el va ramane cu un bilant pozitiv.
    Pe de alta parte, nici el nu a avut si nu are numai prieteni.
  • -1 (3 voturi)    
    Ahaha (Marţi, 5 mai 2015, 11:40)

    Sergiu [anonim]

    Basescu a pierdut si el etapa cu flota dar a castigat meciul cu drumurile si primar al capitalei :) hahaha

    Domnule Basescu nu ajungi campion daca pierzi, e bine sa stii sa si pierzi dar daca pierzi nu ajungi campion asa cum nu iei nici trofeu daca pierzi ..... lasati-ne cu astea is curios cati o sa mai treaca pana ia i Simona un Grand Slem
  • -1 (3 voturi)    
    TB (Marţi, 5 mai 2015, 15:53)

    kronk [utilizator]

    Marinelul e plecat cu pluta.Acum se pricepe si la tenis.Priceput in toate si nimic.