Simona Halep a fost amenintata cu moartea de un danez pe Twitter: Incearca iadul meu, vei muri!

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 24 aprilie 2015, 10:53 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: Hotnews
Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 3 WTA, a fost ameninţată cu moartea, pe Twitter, de un danez care în ultimele luni a fost admiratorul sportivei române şi care acum îi transmite: "Încearcă iadul meu, vei muri". "Simona Halep - Eşti o târfă fără inimă (...) Suntem la tiebreak - Te distrug - Încearcă iadul meu, vei muri", a notat Jesper Andreassen pe contul său de Twitter, potrivit Mediafax.

Andreassen a ameninţat-o pe Halep la câteva ore după ce îi ceruse sportivei, tot pe Twitter, să confirme sau să infirme ceea ce ar fi apărut în presa română, şi anume faptul că jucătoarea ar urma să se căsătorească: "Simona Halep. M-ai pierdut. ... Cel mai mare fan nordic", a mai notat el, adresându-i în alte mesaje mai multe jigniri româncei, potrivit Pro Sport.

Danezul a retras ulterior aceste mesaje.

În ultimele luni, Jesper Andreassen a postat numeroase mesaje de susţinere pentru Simona Halep, unele chiar în limba română: "Mergi întotdeauna pentru victorie şi să ne fii fata pe care noi toţi o iubim", "Campioana mea - să fii puternică - să simţi puterea pentru a merge înainte". "Nu încetez niciodată să îţi transmit dragostea mea. Simona, tu meriţi tot ce este mai bun. Eşti o persoană minunată", scria danezul, în limba engleză, la 12 martie.

Simona Halep participă în această perioadă la turneul WTA de la Stuttgart. Românca s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale competiţiei.






















6972 vizualizari

  • +24 (30 voturi)    
    ? (Vineri, 24 aprilie 2015, 10:57)

    FlorinDumitru1 [anonim]

    Care este rostul acestei stiri? Multumesc pentru atentie.
    • +2 (4 voturi)    
      Acum hai sa gasim si ceva bun in stirea asta (Vineri, 24 aprilie 2015, 11:31)

      Close [utilizator] i-a raspuns lui FlorinDumitru1

      Halep se casatoreste? :)
  • +10 (14 voturi)    
    Psihopat (Vineri, 24 aprilie 2015, 11:01)

    OmulNou [utilizator]

    Trebuie arestat.
    • +2 (4 voturi)    
      :) (Vineri, 24 aprilie 2015, 12:14)

      pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      Arestat? Nu ajunge.
      Trebuie inchis la un ospiciu de nebuni.
      Pana-i trece.
      Sau definitiv...
  • +29 (31 voturi)    
    Un nebun (Vineri, 24 aprilie 2015, 11:11)

    Radu Chirila [utilizator]

    Nu merita atata publicitate... daca va apucati sa scrieti de toti nebunii care zic ceva o sa ramaneti fara spatiu pe servere :)
    • +2 (4 voturi)    
      Nebunii și proștii (Vineri, 24 aprilie 2015, 11:18)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Radu Chirila

      trebuie tratați cu mare atenție deoarece te paște moartea dacă-i ignori sau îi eviți.
      • +2 (4 voturi)    
        iti plac telenovelele nu? (Vineri, 24 aprilie 2015, 12:30)

        Cata79 [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        si confunzi atentia cu publicitatea...
  • -1 (1 vot)    
    intimidare (Vineri, 24 aprilie 2015, 12:54)

    dinamo1975 [utilizator]

    poate reespectivul este pus de cineva (vreo viitoare adversara) si s-o intimideze pentru a juca prost!?
  • -2 (2 voturi)    
    am citit pe forumul hotnews (Vineri, 24 aprilie 2015, 13:10)

    nellino [utilizator]

    amenintari mai grave la adresa politicienilor romani si nu au constituit stire
    • 0 (2 voturi)    
      Mai grave? (Vineri, 24 aprilie 2015, 13:37)

      Acestnicknameestedejainregistrat [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      Si cum erau amenintati politicienii "mai grav"? Ca ii dau afara din Parlament? Ca le confisca ce au furat? Ca altceva ...

      Si inca ceva: daca acele amenintari n-au fost stire, tu de unde stii, mai politicianule?
  • +1 (3 voturi)    
    Sh (Vineri, 24 aprilie 2015, 13:51)

    kronk [utilizator]

    Nu numai ca se casatoreste.Asta-i cunoscut.Dar e si deja gravida.Cu Tiriac.Nunta e programata dupa ce cistiga RG.