​WTA Stuttgart: Simona Halep vs Sara Errani (de la ora 15:00)/ La un pas de semifinale

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 24 aprilie 2015, 9:47 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: Facebook
​Ramasa principala favorita la castigarea turneului de la Stuttgart dupa eliminarea Mariei Sharapova, Simona Halep o va intalni in sferturile de finala pe Sara Errani (locul 15 WTA). Meciul va fi in direct pe Digisport 3 si LiveText pe HotNews.ro de la ora 15:00.

Indiferent de rezultatul partidei cu Errani, Simona Halep va urca, de luni, pe pozitia doi a ierarhiei WTA, dupa ce Maria Sharapova a parasit prematur competitia, fiind invinsa de Angelique Kerber.

Daca s-ar impune in turneul de la Stuttgart, Halep va urca pe primul loc in "Road To Singapore", ierarhie in care ar detrona-o pe Serena Williams (Road To Singapore = clasamentul pe baza caruia se obtine calificarea la Turneul Campioanelor).


Sara Errani vs Simona Halep:


Ani: 27-23
Locul nasterii: Bologna (Italia) - Constanta (Romania)
Inaltime: 1,64 metri - 1,68 metri
Greutate: 60 kg - 60 kg
Ambele sunt jucatoare de mana dreapta
Tituri in 2015: 1-3
Titluri in cariera: 8-11
Victorii/ infrangeri in cariera: 426-287 vs 289-137
Bani castigati in 2015: $299,124 vs $1,980,291
Bani castigati din tenis: $10,741,942 vs $8,539,699
Locul in clasamentul WTA: 15 vs 3.

Intalniri directe:

Simona Halep si Sara Errani s-au intalnit de doua ori de-a lungul timpului.
2013, Miami: 6-1, 6-0 pentru Sara Errani
2014, Doha: 6-2, 6-0 pentru Simona Halep.
























6707 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Hai, Simona! (Vineri, 24 aprilie 2015, 9:50)

    ofCAER [utilizator]

    Razbuna-l tu pe Decebal...
  • +7 (9 voturi)    
    .. (Vineri, 24 aprilie 2015, 9:59)

    Riegel [utilizator]

    Hai Simona! Mult succes!
  • +6 (8 voturi)    
    .. (Vineri, 24 aprilie 2015, 10:16)

    Riegel [utilizator]

    Sara este o jucatoare foarte bataioasa. Cred ca va fi un meci foarte frumos. Sper ca Simona este apta 100%. Hai Simona!
  • +2 (6 voturi)    
    scor exact (Vineri, 24 aprilie 2015, 11:09)

    FlorinDumitru1 [anonim]

    6:4, 6:2 ptr Simona. Nu sariti cu minusuri acum, pastrati-va sansa sa dati plus dupa meci. Merci :)
  • 0 (0 voturi)    
    tv (Vineri, 24 aprilie 2015, 12:58)

    dan [anonim]

    unde vedem si noi meciul, astia care n-avem RDS?
    • 0 (0 voturi)    
      Trattoria, (Vineri, 24 aprilie 2015, 13:40)

      srah [utilizator] i-a raspuns lui dan

      aia care are multi sportivi desenati pe pereti (in general din fotbal, cred ...) si care are o retea destul de larga...hai, ca te prinzi tu!...ma gandesc sa nu ma cenzureze baietii ...pt ca reclama :)

      eu am sunat la asta din zona in care am treaba si mi-au zis ca au Digi si ca-mi pun meciul :)

      suna si tu, fa o rezervare!.. ca sa ai o masa mai aproape de tv :)))
    • 0 (0 voturi)    
      Plsss, pls, pls, pls...nu ma cenzura!!! (Vineri, 24 aprilie 2015, 14:10)

      srah [utilizator] i-a raspuns lui dan

      deci, te duci la un restaurat cu specific italienesc..sunt 2 pe nordului (unul langa terenurile de tenis care are si o terasa mai pe apa ) si unul ceva mai sus (fost Alexandra Cafe)...hai ca te prinzi tu..si reteaua lor e destul de larga..cica e si prin drumul taberii, p-ta muncii...whatever....deja e al 2-lea mesaj pe care-l scriu, sper sa treaca....din cauza de publicitate... hai, baieti...lasati omu` sa primeasca si el un pont :)...

      sa suni inainte sa te asiguri ca au RDS (asta la care maerg eu, are) si sa faci rezervare mai aproape de tv :)

      succes!

      hotnews... hai, fii de gasca!
    • 0 (0 voturi)    
      incearca online (Vineri, 24 aprilie 2015, 15:02)

      Europiu [utilizator] i-a raspuns lui dan

      pe ran.de
      • 0 (0 voturi)    
        sau așa!!! (Vineri, 24 aprilie 2015, 16:15)

        srah [utilizator] i-a raspuns lui Europiu

        .......la ce ma gândesc si eu...minte de femeie ! :))))