WTA Stuttgart: Sara Errani, viitoarea adversara a Simonei Halep in sferturi

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 23 aprilie 2015, 17:43 Sport | Tenis

Sara Errani
Foto: wtatennis.com
Sara Errani, locul 15 WTA, a invins-o joi pe Zarina Dias, pozitia a 32-a in ierarhia mondiala, calificandu-se in sferturile de finala ale turneului de la Stuttgart unde o va avea ca adversara pe Simona Halep, locul 3 WTA si a doua favorita.

Errani a trecut de jucatoarea din Kazahstan cu scorul de 6-4, 6-1.

Halep si Errani si-au impartit pana acum victoriile, fiecare castigand cate un meci cu scor categoric. In 2013, in turul al treilea al turneului de la Miami, Errani s-a impus cu 6-1, 6-0. Halep si-a luat revansa anul trecut, in sferturile de finala ale turneului de la Doha, cu scorul de 6-2, 6-0, noteaza Mediafax.

Aceste doua partide s-au disputat pe sufrafete rapide, in timp ce meciul care va avea loc, vineri, la Stuttgart, se va desfasura pe zgura. Atat Halep, cat si Errani considera zgura drept suprafata favorita, fiind astfel de asteptat o intalnire mai echilibrata.

La turneul german de categorie Premier, Errani a dispus, in primul tur, de ploneza Agnieszka Radwanska, cap de serie numarul 7 si locul 9 WTA, scor 7-6 (8), 6-4, dupa doua ore si opt minute.






















7534 vizualizari

  • -22 (22 voturi)    
    halep (Joi, 23 aprilie 2015, 19:20)

    xanti [utilizator]

    Nu are bafta cu italience,o scoate Erani cat ai zice peste.
    Hai Errani trimite-o acasa pe halepoaica.
    • +1 (1 vot)    
      SI-MO-NA ! (Joi, 23 aprilie 2015, 22:31)

      Zero_Kelvin [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Nu are bafta la italience, ai memoria scurta, amice ! Pennetta, Giorgi sunt jamaicane, probabil...era sa uit: vezi ca urlatova tocmai isi stringe bagajele !
    • +2 (2 voturi)    
      :) (Joi, 23 aprilie 2015, 22:50)

      alex [anonim] i-a raspuns lui xanti

      Pana una-alta idolul tau Sarapova a fost trimisa acasa....

      Hai Simona!
    • +2 (2 voturi)    
      Bravo!!! (Joi, 23 aprilie 2015, 23:46)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Roman adevarat, care n-are hodina pana nu vede moarta capra vecinului...
      In alta ordine de idei, dragi cenzori HN, sau moderatori, sau cum va spuneti - stiu ca va e greu, dar puteti totusi face un efort sa nu-mi mai banati dialogurile cu haterii rezidenti?
      Adica, inteleg ca-n numele libertatii de expresie unii - pe care nu-i numesc aici, dar exemplarul de mai sus sta dovada - au voie sa verse orice si oricate insulte, la adresa oricui. Asta pot sa inteleg, desi nu usor.
      Ce nu inteleg este de ce n-am voie si eu sa-i ironizez nitel. Au naturelul prea simtitor, le cauzeaza? Sau aveti voi vreun fel de misiune?
      • 0 (0 voturi)    
        .. (Vineri, 24 aprilie 2015, 10:18)

        Riegel [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

        Corect! :)
      • 0 (0 voturi)    
        :) (Vineri, 24 aprilie 2015, 10:45)

        srah [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

        cred ca au avut ceva probleme pe retea, ca si eu am patit la fel ca tine...s`apai cand am vaz ca au postat comentariul de la 7 dimineata ...i-am sunat sa nu posteze de 20 de ori acelasi lucru...d`apai zicea "cameleonul" c`am facut o "pasiune" pentru el...si nu-mi doream :))))
        • +1 (1 vot)    
          Va inselati (Vineri, 24 aprilie 2015, 11:33)

          Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui srah

          Nu e vorba de nicio problema de/pe retea. Nu era vorba de un comentariu facut la acest articol.
          Cred ca sunteti destul de noua pe forumurile HN, altfel ati fi observat de multa vreme ca aici se practica o moderare foarte activa, daca intelegeti ce vreau sa spun.
          Activa si dupa reguli destul de obscure.
    • +1 (1 vot)    
      Hahahaha!!! (Vineri, 24 aprilie 2015, 3:18)

      dvribe [anonim] i-a raspuns lui xanti

      Premiile BAFTA nu le are dara:)))))Daca stii ce-s astea!:))))Oricum,i-oi urez noroc,nu bafta!:)Daca te prinzi de idee,10 puncte!!!!:)))))
      P.S.Sa nu fi suparici:)Am fo numa io care tea-m luat in seama:)))))))))))
    • +3 (3 voturi)    
      cameleonule, (Vineri, 24 aprilie 2015, 7:47)

      srah [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      esti o reptila arboricolă și insectivoră din regiunile tropicale, cu gheare ca un clește, care o ajută să se prindă de copaci, și cu proprietatea de a-și schimba culoarea corpului potrivit mediului înconjurător sau în funcție de dispoziție si ti se mai spune Chamaeleo vulgaris.

      stii ce e haios? ca nici măcar nu am avut intenția sa te jignesc...ai făcut-o singur! ...eu, doar iti dau cu dexu'n cap, iată:

      http://m.dexonline.ro/definitie/cameleon
      • +1 (1 vot)    
        Cameleonul are și părți bune! (Vineri, 24 aprilie 2015, 10:58)

        Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui srah

        De exemplu, Simona se comportă în teren precum un cameleon, își schimbă mereu tactica adaptând-o la jocul adversarei. Astfel adversarele Simonei nu își pot face un plan de bătaie înainte de jocurile cu ea.
        • 0 (0 voturi)    
          nu te contrazic, dar... (Vineri, 24 aprilie 2015, 11:19)

          srah [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

          imi place sa ma gandesc la ea...ca la un crocodil :))

          "Stil de crocodil
          Tehnica jocului sau consta in alternarea loviturilor lungi si scurte pentru a-si epuiza adversarul. Calm, concentrat si mereu lucid, crocodilul :) cauta sa trimita mingea la cativa milimetri de linie, determinandu-si partenerii de joc sa alerge kilometri intregi de la un capat la celalalt al terenului. Aceasta tactica a epuizarii era un stil nou de a juca tenis...."

          am mai facut eu o compilatie a acestui articol mai demult...dar fata asta care l-a scris s-a descurcat mult mai bine ca mine, so.. iata:

          http://www.cariereonline.ro/articol/rene-lacoste-facut-din-tenis-o-tehnica-si-din-crocodil-un-brand
    • +1 (1 vot)    
      cameleonul=pontiac (Sâmbătă, 25 aprilie 2015, 5:38)

      Riegel [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Ti-am recunoscut stilul, pontiac! Ai crezut ca te poti ascunde dupa alt nume? :)
  • 0 (0 voturi)    
    SH (Joi, 23 aprilie 2015, 22:15)

    kronk [utilizator]

    Are bafta piticoata.Sharapova a pierdut la Kerber cu 1-2.Asa ca si tabloul ii este favorabil.