Presa internationala, dupa victoria Simonei Halep: "Semifinala de vis cu Serena Williams"

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 2 aprilie 2015, 10:57 Sport | Tenis

Simona Halep, la Miami
Foto: Facebook
Dupa ce Simona Halep a invins-o pe Sloane Stephens (in sferturi la Miami), presa internationala a scris despre "semifinala de vis cu Serena Williams" care urmeaza. Sportiva din Romania a fost laudata pentru jocul cu Sloane.

"Invingatoare cu autoritate in meciul cu Sloane Stephens (6-1, 7-5), Simona Halep o va intalni in semifinale la Miami pe Serena Williams, romanca fiind ultima jucatoare care a invins-o pe numarul 1 mondial. Meciul dintre Halep si Williams va fi cel mai important de la inceputul acestui sezon. Acesta ar fi trebuit sa aiba loc in semifinale la Indian Wells, dar americanca a fost nevoita sa se retraga din cauza problemelor la genunchi" - L'Equipe.

"Victoria cu 6-1, 7-5 o duce pe Halep la o semifinala de vis cu Serena Williams, meci in care se vor intalni cele mai bune jucatoare ale momentului. Halep, cu 14 victorii la rand, o va intalni pe Williams, care a obtinut 19 victorii in acest an si este neinvinsa in 2015" - Tennis.now.

"La zece zile dupa intalnirea ratata de la Indian Wells, Serena Williams si Simona Halep vor juca, joi, la Miami, intr-o semifinala exploziva cu alura de finala. Turneul de la Miami este favoritul Serenei, care s-a impus la ultimele doua editii. Dar Halep are statistici impresionante in 2015, cu trei turnee castigate si 14 victorii consecutive" - La Derniere Heure, conform Mediafax.

Cap de serie numarul trei, Simona Halep o va intalni in semifinalele de la Miami pe Serena Williams (cap de serie numarul unu si lider mondial). Meciul va avea loc vineri, de la ora 04:00.

























12793 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Hai Simona! (Joi, 2 aprilie 2015, 10:10)

    Orsay [utilizator]

    Dă tot ce poţi pentru că n-ai ce pierde!
    Mult succes!!!
  • +1 (3 voturi)    
    Entuziasmant HAI SIMONA!!! (Joi, 2 aprilie 2015, 10:23)

    Cheie primara [utilizator]

    Lupta pentru pozitia de lider mondial. Daca va castiga va fi doar o chestiune de timp ca sa devina nr 1.

    Indemn cititorii sa faca ei insisi sport, altfel vor fi niste obezi fericiti ori mahniti, in functie de situatie. Sanatatea,gloria si banii sunt ai sportivului.
    • -1 (3 voturi)    
      Multumim! (Joi, 2 aprilie 2015, 12:21)

      BDlamunte [utilizator] i-a raspuns lui Cheie primara

      Iti multumim!
      Chiar acum vom face sport, toti cititorii pe internet ai Hotnews!
      Ne-ai salvat viata. Suntem fericiti, in functie de situatie!
      • +1 (3 voturi)    
        Bravo! (Joi, 2 aprilie 2015, 12:47)

        Cheie primara [utilizator] i-a raspuns lui BDlamunte

        Ai inteles repede. Esti perspicace.
  • +1 (5 voturi)    
    hai Simona! (Joi, 2 aprilie 2015, 11:20)

    epic-failure [anonim]

    Simona, daca castigi pe teren cu Serena ... cu victoria asta o sa le inchizi gura tuturor celor care te-au criticat!...chiar si mie :)
  • +3 (5 voturi)    
    baftă maximă Simonei ! (Joi, 2 aprilie 2015, 12:14)

    OnePiece [utilizator]

    Simona are nevoie de jocul ei cel mai bun. Iar aceasta doar pentru a ajunge să se bată de la egal la egal cu Serena (care are de toate fizic+talent+tehnica+experienta), fiind indubitabil cea mai bună jucatoare a tututor timpurilor (bărbătoaca asta ar putea bate și ceva nume din ATP).
    • -1 (3 voturi)    
      Ai dreptate (Joi, 2 aprilie 2015, 12:16)

      Cheie primara [utilizator] i-a raspuns lui OnePiece

      Aceasta Serena Williams este un adevarat Mike Tyson. Foarte probabil ca Djocovic sa aiba noroc ca nu se confrunta cu ea.