Maria Sharapova: Halep este o jucatoare consecventa pe care mi-e foarte greu sa o inving

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 26 martie 2015, 16:58 Sport | Tenis

Simona Halep si Maria Sharapova
Foto: Facebook
Maria Sharapova, locul 2 WTA, a declarat, pentru site-ul oficial al WTA, ca Simona Halep este o jucatoare consecventa pe care ii este foarte greu sa o invinga, precizand ca sportiva pregatita de Victor Ionita are o varietate de lovituri.

"Acesta nu este primul sezon in care ea joaca la cel mai inalt nivel. A terminat anul trecut pe locul trei. Este foarte consecventa si o jucatoare greu de batut, la fel ca si multe alte jucatoare. Am avut o multime de meciuri dificile impotriva ei. Cred ca toate meciurile jucate cu ea in ultimul an au fost de trei seturi. Este o jucatoare solida, care variaza loviturile, este o sportiva mare. Ea are o multime de calitati", a spus Sharapova.

Maria Sharapova si Simona Halep s-au intalnit de cinci ori pana acum, sportiva rusa castigand de fiecare data, ultimele trei intalniri, disputate in 2014, desfasurandu-se in trei seturi, 1-6, 6-2, 6-3 in finala de la Madrid, 6-4, 6-7 (5), 6-4, in finala de la Roland Garros si 3-6, 6-4, 6-4 in sferturile de finala de la Cincinnati, noteaza Mediafax.























7217 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    si asta? (Joi, 26 martie 2015, 17:12)

    gazpefoc [utilizator]

    Da' ce le-o fi apucat pe toate?
  • -6 (10 voturi)    
    HN, va rog rectificati in titlu (Joi, 26 martie 2015, 17:37)

    mnicku [anonim]

    V. Johnita nu o pregateste, ai cara bagajele si cel mult el se uita cum joaca Simona ...... ce pricepe numai el stie: si ....hai, picioare, picioare ....
    • +3 (3 voturi)    
      Esti de-a dreptul obsedat, prietene... (Vineri, 27 martie 2015, 13:03)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Nu exista articol despre Halep la care sa nu vii cu povestea asta cu Ionita macar o data, daca nu de 2-3 ori. Parerea mea e ca nu exista performanta pe care ar putea-o reusi Halep la care replica ta sa nu fie legata tot de el. Cred ca si dac-ar castiga marele slem tot ai bombani. "Da, a jucat excelent, dar ar fi jucat si mai bine daca nu era Ionita..."

      Si, avand in vedere ca din comentariile tale (cele, din pacate, foarte putine in care reusesti sa te desprinzi de obsesia Ionita) pare sa rezulte ca te pricepi, intr-adevar, foarte bine - spre deosebire de haterii de serviciu care doar se masturbeaza mental pe-aici - mai ca-mi vine sa cred ca ai concurat cu Ionita pentru acest post, sau ca ai ceva personal de impartit cu el.

      Incearca sa treci peste asta, te rog. Atunci cand NU te rafuiesti cu Ionita (apropos, sa-i pocesti numele e o tactica tare ieftina) comentariile tale sunt cele mai interesante si instructive si e pacat ca nu postezi doar din astea.
    • 0 (0 voturi)    
      rectifica si tu in text (Vineri, 27 martie 2015, 20:36)

      Gheorghescu [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Nu fi analfabet! Chiar asa greu e sa invatati o regula gramaticala simpla? La inceputul si la sfarsitul cuvantului se scrie doar cu "i" din "i".
      Deci, "ii cara bagajele..." si nu "ai cara bagajele...".
  • +4 (10 voturi)    
    E-n ordine, (Joi, 26 martie 2015, 17:53)

    OmulNou [utilizator]

    gaseste Sharapova ceva, trage de timp, isi verifica echipamentul vreun sfert de ora cat sa se odihneasca, tactici rusesti.

    Simona trebuie invatata sa se astepte la un joc murdar, cand e vorba de Sharapova.
  • -3 (5 voturi)    
    Ma rog, dificil dar tot o cafteste (Joi, 26 martie 2015, 20:55)

    Wanheda [utilizator]

    Invers nu s-a intamplat niciodata, inca.
  • -3 (3 voturi)    
    SH (Joi, 26 martie 2015, 23:26)

    kronk [utilizator]

    E o mica diferenta :20 cm.Traiasca mica diferenta.
  • +4 (4 voturi)    
    Hmm! Nu credeam ca e posibil! (Vineri, 27 martie 2015, 4:58)

    Riegel [utilizator]

    Daria Gavrilova - Maria Sharapova 7-6, 6-3 la Miami. Pentru asta ne uitam la tenis: e frumos si ne ofera si surprize! Direwolf si kronk: lasati copilariile si bucurati-va de tenis! :)
    • +2 (2 voturi)    
      cm (Vineri, 27 martie 2015, 9:30)

      Fileu de poveste [anonim] i-a raspuns lui Riegel

      Daria G. e cu 2 cm mai scunda ca si Simona H. si cu 3 ani mai tanara. Deci se poate. Hai Simona! Daca castiga la Miami ajunge pe locul doi. E un vis indraznet, dar se poate. Asa trebuie sa fii in tenis, o masinarie. Cateodata un sfat de genul "hai, picioare, picioare", este deajuns.