​VIDEO Simona Halep, lovitura superba cu forehand-ul impotriva Karolinei Pliskova - "Executie fantastica" - comentatorii italieni

Miercuri, 18 martie 2015, 8:50 Sport | Tenis

Simona Halep
​Simona Halep a bifat punctul meciului in victoria reusita impotriva jucatoarei Karolina Pliskova (Cehia, favorita 14), forehand-ul numarului trei mondial facandu-i pe comentatorii italieni sa exclame: "ce lovitura!" Simona s-a impus in doua seturi, scor 6-4, 6-4.

In setul doi, la scorul de 1-1 si 15-0 in favoarea ei, Halep a reusit o lovitura castigatoare cu forehand-ul intr-un moment in care se afla in defensiva. "Ce lovitura fantastica!", a declarat uimit unul din comentatorii italieni.

In sferturi, Simona o va intalni pe Carla Suarez Navarro (Spania - cap de serie numarul 12).

Vezi aici lovitura reusita de Simona Halep:

34786 vizualizari

• +11 (11 voturi)
    Extraordinar (Miercuri, 18 martie 2015, 9:14)

nick24 [utilizator]

F frumos!
    Felicitări!
  • +9 (9 voturi)
    BRAVO SIMONA (Miercuri, 18 martie 2015, 9:20)

xanti [utilizator]

A avut noroc,dar o sa dea de Serena si o bate aia ca la fasole.
  • +4 (6 voturi)
    urmariti rezumatul meciului (Miercuri, 18 martie 2015, 13:22)

Vasile [anonim]

urmariti inregistrarea meciului sau macar rezumatul lui. veti vedea ca si Pliskova a avut si ea niste lovituri minunate, minigi la care Simona se uita din departare, mingi la care mi-a sarit inima pentru Simona. iar comentatorii au avut si pentru adversara cuvinte gen 'incredibil, fantastic'.

articol de doi bani vechi, din categoria 'mindru ca sint roman' - ce noroc ca m-am nascut aici, ca altfel eram mindru ca sint francez/somalez/rus/etc.