​VIDEO Simona Halep, lovitura meciului cu Varvara Lepchenko - Aplaudata la scena deschisa de publicul de la Indian Wells

Luni, 16 martie 2015, 10:28 Sport | Tenis

Simona Halep la Indian Wells
​Simona Halep a invins-o pe Varvara Lepchenko si s-a calificat in optimile de la Indian Wells. Favorita numarul trei, Halep a reusit si cel mai frumos punct al partidei.

In setul doi, la scorul de 5-3 pentru adversara si 40-40, Simona a reusit punctul partidei. Lobul favoritei numarul trei a fost apreciat de publicul de pe arena centrala.

Simona Halep (cap de serie numarul 3) s-a calificat luni dimineata in optimile turneului de la Indian Wells, dupa ce a invins-o pe americanca Varvara Lepchenko (locul 31 in clasamentul WTA) in trei seturi (6-1, 3-6, 6-1).

Vezi aici lovitura reusita de Simona Halep:

34210 vizualizari

• +15 (17 voturi)
    A mai fost o lovitură specială marcă înregistrată (Luni, 16 martie 2015, 10:51)

ploiesteanu [utilizator]

marcă înregistrată Simona Halep. Plus loviturile alea parcă așezate cu mâna pe linie. E meseriașă. Are o îndemânare deosebită, cred că nu raliurile rapide sunt nota ei distinctivă ci îndemânarea formidabilă.
    • -2 (10 voturi)
      nu stiu ce sporturi practici (Luni, 16 martie 2015, 12:31)

math [utilizator] i-a raspuns lui ploiesteanu

dar nu prin indemanare castiga Halep. Slice-ul este aproape inexistent (acum pare sa inteleaga faptul ca este indispensabil), scurte nu exista pentru ea, voleuri sunt maxim 2 pe meci...
        Nu te supăra pe el, nu se pricepe (Luni, 16 martie 2015, 17:20)

OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui math

E evident că Halep câștigă meciuri datorită constituției atletice și a forței cu care servește.
        • 0 (2 voturi)
          Halep este cea mai indemanatica (Luni, 16 martie 2015, 23:29)

math [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

Precum Mircea cel Batran ea castiga prin inteligenta si indemanare. Nu are forta, nu alearga mult, nici repede, dar compenseaza prin calitatile proverbiale ale romanilor. inteligenta si indemanare. Suntem un popor de tenismeni !
  • +12 (12 voturi)
    aplaudata la scena deschisa de public (Luni, 16 martie 2015, 11:40)

lulu [anonim]

:-) .... asa da
    • +1 (3 voturi)
      Topica greșită a propoziției (Luni, 16 martie 2015, 13:28)

Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui lulu

naște interpretări hilare ale mesajului transmis.
        a vrut să zică (Luni, 16 martie 2015, 15:53)

ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

că a fost aplaudată în timpul jucării punctului, așa cum la scenă deschisă se aplaudă în timpul reprezentației teatrale.
  • +2 (4 voturi)
    nu fiti gelosi (Luni, 16 martie 2015, 16:39)

gopo111 [utilizator]

lasa-ti fata sa se bucure de faima pe care o are, a muncit pt asta, si care spuneti ca ce ii lipseste, poate a-ti jucat tenis, sau ati facut sport, dar fiecare meci e diferit si asta e stilul ei, asa ca "enjoy the game" si bravo ei
      na-m facut niciun sport (Luni, 16 martie 2015, 23:31)

math [utilizator] i-a raspuns lui gopo111

Noi scrie-m din pura invidie.
        aaaa (Marţi, 17 martie 2015, 16:21)

gopo111 [utilizator] i-a raspuns lui math

atunci m-am agitat ca pepsi degeaba :)
    Loviturile zilei (Marţi, 17 martie 2015, 5:55)

Furnicuta [utilizator]

De fapt, au fost mai multe:
    una în setul 2, game 5 când avea 30-0, iar cea mai tare a fost în setul 3, game 3 când era 15-15.
    A fost acea lovitură în cross la care nimeni nu se mai aștepta să intre în teren.
    Situație oarecum identică când era 4-1 și 30-15.
    Un punct psihologic cred că a fost în setul 3, când era 3-1 și 30-15, a recuperat o lovitură dificilă și, în final, a punctat.
    Cred că toate astea au paralizat-o pe Lepcenco, în ultimul game Simona câștigând pe erorile adversarei.