Fed Cup: Simona Halep ar putea rata meciul cu Canada - Are un program foarte incarcat in aprilie

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 10 februarie 2015, 15:16 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: ausopen.com
Simona Halep a vorbit, marti, despre tragerea la sorti din Fed Cup, competitie unde Romania se va intalni echipa Canadei (play-off-ul pentru Grupa Mondiala). Halep ar putea rata acest duel din cauza programului incarcat. 

Sportiva a precizat ca in acea perioada va avea un program foarte incarcat (in aprilie) si ca spera sa poata veni la duelul cu Canada.

Inainte de confruntarea cu Bouchard si compania, in calendarul WTA se vor disputa urmatoarele turnee: Miami (de categorie Premier: 24 martie - 5 aprilie) Charleston (Premier, 6-12 aprilie) si Katowice (Polonia, 6-12 aprilie). Dupa partida cu Canada va avea loc turneul de la Stuttgart (Premier: 20-26 aprilie).

"Va fi un meci greu, Canada are o echipa puternica. Suntem deja destul de sus in Fed Cup. Vom incerca sa castigam pentru tara noastra. Nu am de unde sa stiu programul lui Bouchard. Eu imi vad de programul meu, sper sa fiu apta si sa castigam meciul. Daca va veni Bouchard va fi putin mai greu, dar si cu Spania a fost greu, deoarece Muguruza joaca bine" - Simona Halep.

Partida Canada vs Romania se va disputa pe 18 si 19 aprilie, in Canada.























11335 vizualizari

  • +4 (10 voturi)    
    vine Sorana (Marţi, 10 februarie 2015, 15:24)

    Interlop [anonim]

    Parca vad ca vine si abandoneaza, ca e boolnava.
  • +2 (22 voturi)    
    Asa e (Marţi, 10 februarie 2015, 15:27)

    potaissa [utilizator]

    si mai are si dureri de burta/cap/umar/genunchi in momentele in care joaca prost. Si-un caracter infect. In rest totul ok...Succesuri !
    • +6 (8 voturi)    
      nu știi despre ce vorbești și ești răuvoitor (Marţi, 10 februarie 2015, 15:35)

      berenger [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

      este logic ca simona să nu joace la fed cup și să joace la sttutgart. canada are al doilea jucător foarte slab, așa că poate fi învinsă ușor și fără simona halep. între timp, fiecare punct pe zgură contează pentru halep.
    • -11 (15 voturi)    
      Ești un mare (Marţi, 10 februarie 2015, 15:38)

      ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

      GOGOMAN !
  • +4 (12 voturi)    
    Problema ei cea mai mare..... (Marţi, 10 februarie 2015, 15:29)

    gica43 [utilizator]

    ...va fi apararea punctelor in turneele castigate anul trecut.Dupa cum s-a comportat in ultimul timp,ma refer in special la puzderia de palide justificari,nu cred ca va reusi.
  • +6 (10 voturi)    
    Suntem deja destul de sus!?! (Marţi, 10 februarie 2015, 16:02)

    gigi marga [anonim]

    "Suntem deja destul de sus in Fed Cup"
    Ce inseamna asta? Ca avem sacii in caruta si de aici incolo ne putem culca pe-o ureche?
    Io la fel am spus si cand am ajuns in sferturi la Australian Open - Sunt deja mai sus decat am fost anul trecut...

    Multumim pentru informatie!
  • +1 (11 voturi)    
    Hai Simona! (Marţi, 10 februarie 2015, 16:17)

    corina [anonim]

    Felicitari Simona Halep si Felicitari echipa feminina de cupa FED apentru calificare!
    Nu avem dreptul sa ne dam cu parea si sa comentam cariera unui sportiv, cu atat mai mult cu cat nu primeste nici un ban de la statul Roman si se descurca singur.
    Tenisul este un soprt ce ne aduce satisfactii, ne uitam cu placere cand joaca Simona sau alta romanca/roman, tinem cu ei si ne intristam cand pierd. Dar nu avem dreptul de a comenta.
    Nimeni nu stie ce este in spatele lor si ce munca si sacrificii au facut sa ajunga acolo.
    Daca timpul ii permite Simona Halep va veni sa joace si-n meciul cu Canada. Este decizia ei daca va juca sau nu.
  • -1 (13 voturi)    
    Se teme de Genie (Marţi, 10 februarie 2015, 16:29)

    Wanheda [utilizator]

    Mai bine mai bate niste no name-uri sa-i creasca moralul, sa mai aduca bani familiei.....
    • +2 (6 voturi)    
      frică precum aici, nu? (Marţi, 10 februarie 2015, 16:57)

      berenger [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      https://www.youtube.com/watch?v=RECGy_jXty8
      • +3 (3 voturi)    
        Ala e trecutul baietel, viitorul e Genie (Marţi, 10 februarie 2015, 22:17)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui berenger

        Muguruza, Keys si destule altele...nu fi delusional.
  • +2 (4 voturi)    
    Simona nu a declarat ca nu vine la meci (Marţi, 10 februarie 2015, 18:30)

    microbistu' [utilizator]

    Totul este o inventie a autorului articolului. El nici macar nu stie ce program are Simona, publica doar programul circuitului WTA. Logic este ca Simona, dupa sezonul de primavara din US, va merge in Canada pentru FedCup si apoi va reveni in Europa pentru sezonul pe zgura. Asadar, hai Simona!
  • 0 (4 voturi)    
    bolile Simonei Halep (Miercuri, 11 februarie 2015, 7:26)

    Tuka Laszlo [anonim]

    Simona Halep se teme de confruntarea cu canadianca Eugenie Bouchard. Din aceasta cauza alege turnee mai putin importante. Daca va juca Bouchard s-ar putea ca Helep sa aiba enterocolita sau durere de cap. Nu are incredere in sine. Ar trebui consiliata de un psiholog sau de un antrenor mai bun sa aiba mai mult curaj.
    • 0 (0 voturi)    
      Tenis (Joi, 12 februarie 2015, 3:27)

      Vasile Țucă [anonim] i-a raspuns lui Tuka Laszlo

      Stai linistit, Halep nu se teme de Bouchard, o bate de-i suna apa în cap oriunde o mai prinde.
      Iar cu sanatatea sta bine, numai ca se mai întâmpla sa se accidenteze, ca de altfel orice sportiv de top, care doreste sa faca performanta.
      In problema alegerii turneelor ai dreptate, Halep alege numai turnee putin importante : Australian Open (Melbourne Park) - Melbourne, French Open (Roland Garros) - Paris, British Open (Wimbledon) - London, USA Open (Flushing Meadows) - New York.