Simona Halep: Sa castig un turneu de Grand Slam m-ar multumi mai mult decat sa fiu numarul 1 mondial

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 11:47 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: Facebook
Jucatoarea de tenis Simona Halep a declarat, sambata, la Constanta, ca o victorie la un turneu de Grand Slam i-ar aduce o satisfactie mai mare decat clasarea pe primul loc in clasamentul WTA, transmite Mediafax.

"2015 va fi un an mai greu, sunt multe puncte de aparat, am mai multa experienta si voi vedea cat de sus pot ajunge. Un turneu de Grand m-ar multumi mai mult decat sa fiu numarul 1 mondial. Important va fi sa raman in Top 10", a declarat Halep, locul 3 WTA.

Jucatorii de tenis Simona Halep si Horia Tecau se afla la Constanta, unde vor face schimb de mingi cu 350 de copii in cadrul evenimentului Kids' Day. La Kids' Day participa 350 de copii cu varste cuprinse intre 5 si 12 ani.

"Ma bucur sa fiu aici, stiu cat de important este pentru copii sa ne vada. Imi doresc sa vin si anul viitor", a declarat Halep.

Primele doua editii ale evenimentului Kids' Day s-au desfasurat la Bucuresti (2012) si Constanta (2013).























1576 vizualizari

  • 0 (8 voturi)    
    Simona draga , (Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 12:16)

    potaissa [utilizator]

    pentru asa ceva iti trebuie ceva ce tu nu ai . Caracter.. Pacat ,potential ai fi avut.
    • -2 (2 voturi)    
      Ești vecin de scară cu ea? (Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 20:48)

      OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

      De unde ai dedus că nu are caracter? Nu plătește întreținerea, aruncă gunoi pe scări?
      Dar tu ai caracter? Că mie, după mesajul ăsta, mi se pare că tinzi spre zero la capitolul ăsta.
  • +1 (5 voturi)    
    Mi se pare mie? (Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 14:28)

    CititorulComentator [utilizator]

    Sau mai în toate declarațiile Simonei se simte o aroganță respingătoare? Poate cei de la PR scriu în locul ei etc?

    Nu mă înțelegeți greșit, mă bucur pentru performanțele ei, nu am de ce să o invidiez, mă bucur sincer că trece prin aceste momente, dar nu pot să nu observ tenta arogantă în declarații (mă rezum la articole, nu am vizionat sau ascultat interviuri video respectiv audio).

    Nu e o denigrare, nimic, o simplă observație, poate greșită, da' tocmai de-aia zic aici să vedem dacă și alții percep așa.
    • +1 (3 voturi)    
      Nope, nu ti se pare...e clasic machedonesc (Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 20:19)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Si ea isi petrece destul timp in enclava machedoneasca din Constanta.
  • +2 (4 voturi)    
    E mandra (Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 17:54)

    batmanss [utilizator]

    Pt ca este românca , 100% produs românesc , școlită de pisicul miorlait. Acu se da pe langa neamt si vrea sa joace o partida cu el . E tânara , sa punem totul pe seama vârstei si sa ne gândim ca timp prea mult ca sa citească nu a avut. Macar un lucru il face bine , tenisul !
  • -4 (6 voturi)    
    Mai, frustratzilor ... (Sâmbătă, 6 decembrie 2014, 19:12)

    MihaiDumitrescu [anonim]

    ... ce aveti voi cu fata ? Nu vad nici urma de arogantza in declaratziile ei, dar cometariile voastre, scurte dar stupide, ///
  • +1 (1 vot)    
    nr 1 (Duminică, 7 decembrie 2014, 12:36)

    georghe [utilizator]

    Ar fi și caraghios să fie numărul 1 mondial fără să fi câștigat un GS. Oricum, a fost ciudată poziția 2 fără un GS.