​Turneul Campioanelor, finala: Simona Halep vs Serena Williams (13:00)

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 26 octombrie 2014, 8:12 Sport | Tenis


Simona Halep a trait o saptamana de vis la Turneul Campioanelor, numarul patru WTA reusind sa ajunga in finala competitiei dupa mai multe meciuri entuziasmante. Dupa ce a umilit-o in faza grupelor (6-0, 6-2), Simona se va reintalni cu Serena Williams, in finala competitiei de la Singapore. Meciul va incepe la ora 13:00, va fi LiveText pe HotNews.ro si in direct pe Digisport si Dolcesport.

"Va fi un meci nou cu Serena, dar sunt pregatita de orice, stiu ca Serena Williams va fi mult mai concentrata in finala Turneului Campioanelor" - Simona Halep.

"Sunt incantata de calificarea in finala. Obiectivul meu este sa castig trei game-uri. Acesta ar fi primul meu obiectiv. Sper sa imi pastrez serviciul. Asta ar fi bine. Cel mai mult, sper sa obtin un break, asa ca incep cu obiective scazute. Ea a jucat foarte, foarte bine. Voi da tot ce am mai bun si vom vedea ce se va intampla" - Serena Williams


Simona Halep vs Serena Williams:


Ani: 23-33
Locul nasterii: Constanta - Saginaw, Miami
Intaltime: 1,68 metri - 1,75 metri
Greutate: 60 kg - 70 kg
Titluri in cariera: 8-63
Bani castigati din tenis: $5,588,408 - $61,003,779
Meciuri directe: 1-3
Locul in clasamentul WTA: 4-1

Simona Halep vs Serena Williams, intalniri directe:

2011, Wimbledon: 3-6, 6-2, 6-1 pentru Serena Williams
2013, Roma: 6-3, 6-0 pentru Serena Williams
2013, Cincinnati: 6-0, 6-4 pentru Serena Williams
2014, Turneul Campionilor: 6-0, 6-2 pentru Simona Halep.






















15969 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Hai Simonel!! (Duminică, 26 octombrie 2014, 8:20)

    Alius [utilizator]

    Sa ai zi buna si sa joci super! Restul nu mai conteaza. Bafta!
  • +9 (9 voturi)    
    tvr (Duminică, 26 octombrie 2014, 9:03)

    sabo [utilizator]

    TVR..CE PAZESTE DE CE II PLATIM!?
    LA AEROPORT BUCURESTI AND VINE SIMONA ..INDIFERENT CUM BATE SAU NU ..NU CONTEAZA!
    • 0 (0 voturi)    
      Pai (Duminică, 26 octombrie 2014, 11:09)

      CezarN [utilizator] i-a raspuns lui sabo

      Pai, TVR pazeste sa nu scape ceva pe post care sa-l afecteze negativ pe Ponta in aceasta campanie electorala. Caci asta va aduce majorarea taxei radio-TV pe care o platim degeaba. Altceva nu contaeaza.
    • 0 (0 voturi)    
      Stai linistit !!! (Duminică, 26 octombrie 2014, 11:15)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui sabo

      La aeroport nu o sa lipseasca jigodiile comuniste !!!! Punem pariu ca o sa fiew acolo Ponta si Szabo ???? Mare rusine ca ei tre sa murdareasac totul cu prezenta lor scarboasa......
  • +5 (13 voturi)    
    O tara intreaga te imbratiseaza si te sustine. (Duminică, 26 octombrie 2014, 9:06)

    Petru [anonim]

    Suntem mandri de tine. Esti dovada vie ca suntem multi romani muncitori, modesti si cinstiti.
    Meriti din plin aceasta victorie.
    Iti multumim, Simona. Mult Succes!
    • +4 (16 voturi)    
      Eu nu sunt mandru.. (Duminică, 26 octombrie 2014, 9:17)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Petru

      Sunt doar bucuros pentru ea.
  • +1 (1 vot)    
    Live (Duminică, 26 octombrie 2014, 10:52)

    Klaus_CT [utilizator]

    http://0eb.net/video/1189948.html
  • 0 (0 voturi)    
    Locuri de munca pe timp de criza! (Duminică, 26 octombrie 2014, 11:04)

    ANA [anonim]

    Locuri de munca pe timp de criza!
    Alternativa noastra este cea mai sigura si mai serioasa! Oferim din start contract legal! Oamenii au inceput deja sa lucreze! S-au facut primele plati! Avem dovada! Castigurile sunt garantate! 300 de dolari lunar, pentru operatori online, cu 3 ore de lucru pe zi! Va expediem detalii, dupa ce trimiteti textul "Info" la adresa de email: gaabbrriieella@yahoo.com
  • 0 (0 voturi)    
    Cred ca o sa cistige turneul (Duminică, 26 octombrie 2014, 12:15)

    mnicku [anonim]

    Simona e in crestere de forma in timp ce Serena nu mai e ce a fost odata . Mental Simona e mai puternica decit Serena si nu are ce pierde .

    Serena a aratat ieri ca nu mai rezista psihic la un meci cu incarcatura mare, are de cucerit doar pt ea alte recorduri in comparatie cu alte jucatoare mari din trecut .
    Cistigind turneul Simona se apropie la citeva sute de puncte de locul 1 WTA si la anul va fi noul no 1 WTA asa cum am mai scris pe aici.

    Indiferent de rezultat eu tot pe Simona o sustin. Acum un an am vazut-o jucind la Roma cu JJankovic iar acum joaca ca si o jucatoare de loc 1 sau 2 WTA , cresterea e evidenta insa trebuie sa-si angajeze staf profesionist altfel nu va rezista

    Si un link pt cei care nu au acces la transmisia tv
    http://live.drakulastream.eu/static/popups/249487873369910.html
  • 0 (0 voturi)    
    important (Duminică, 26 octombrie 2014, 12:55)

    ani [anonim]

    Sa dea Dumnezeu, Serena, sa-ti auda visul: 3 game-uri sa-i iei Simonei! Hai Simona!