VIDEO Serena Williams, moment de nervozitate maxima - Isi face praf racheta in semifinala cu Caroline Wozniacki

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 octombrie 2014, 12:21 Sport | Tenis

Racheta Serenei Williams
Foto: Captura YouTube
La scorul de 4-2 si 40-0 pentru Caroline Wozniacki in semifinala de la Turneul Campioanelor, Serena Williams a trimis o minge in fileu cu backhand-ul. In urmatoarea secunda, liderul mondial si-a facut praf racheta Wilson, spre uimirea intregii asistente de la Singapore.

Serena Williams (numarul unu WTA) s-a calificat, sambata, in finala Turneului Campioanelor de la Singapore, jucatoarea din SUA trecand in semifinale de Caroline Wozniacki (locul 8 mondial). Meciul a fost unul dramatic, castigatoarea fiind stabilita in tiebreak-ul setului decisiv. Daneza a salvat trei mingi de meci, dar pana la urma s-a recunoscut invinsa (8-6 in tie-break).

Serena Williams - Caroline Wozniacki 2-6, 6-3, 7-6(6)


Vezi aici momentul in care Serena Williams isi distruge racheta:
* Imagini Digisport.























7064 vizualizari

  • -3 (19 voturi)    
    inadmisibil - trebuai descalificata (Sâmbătă, 25 octombrie 2014, 12:35)

    un om [utilizator]

    chiar daca e, poate, pe stop, violenta in sport nu are ce cauta (in niciun sport). Ce vina avea racheta? Ce pot invata din asta copii care o vad ca pe o zeita, ca pe un exemplu? Eu, fiind un nimeni, pot avea astfel de reactii, insa ea trebuie sa fie un exemplu, deoarece pozitia ei implica si asta...
    • +3 (7 voturi)    
      Poate ca este asa dar... (Sâmbătă, 25 octombrie 2014, 11:41)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui un om

      ce ar trebui sa faca pompa cand minte, cand inseala, cand fura, cand acopera furturi si hoti, cand...?
      Serena poate fi un exemplu sportiv, asa este. Ea nu influenteaza in nici un fel viata nimanui.
      pompa, in schimb, prin ceea ce face determina viata, sau mai bine zis, calitatea vietii a milioane de oameni.
      Daca Serena ar trebui descalificata, cate gloante ar merita pompa? Si de cate ori?
    • +1 (7 voturi)    
      Wow! (Sâmbătă, 25 octombrie 2014, 13:21)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui un om

      De ce sa fie descalificata? Sportul inseamna si emotii.
      • 0 (4 voturi)    
        Mai bine.... (Sâmbătă, 25 octombrie 2014, 17:46)

        gica43 [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

        ...Uita-te la fotbal,nu la tenis !!!
    • +2 (8 voturi)    
      Perfect de acord! (Sâmbătă, 25 octombrie 2014, 13:24)

      hipster [utilizator] i-a raspuns lui un om

      Chiar daca majoritatea pare sa nu aiba aceeasi opinie, si eu inclin sa cred ca asemenea manifestari nu au ce cauta in sport. Nici macar in cele de contact... Acest cult nu exista la nr. 1 mondial...
  • 0 (0 voturi)    
    De cand? (Sâmbătă, 25 octombrie 2014, 12:38)

    Taras Bulba [utilizator]

    De cand se joaca tie-break in decisiv?!?!?!
  • +1 (3 voturi)    
    Iti trece tie... (Sâmbătă, 25 octombrie 2014, 14:03)

    hipster [utilizator]

    Ai putintica rabdare mon cher... Iti scoate Simona tenisul din cap si in finala! Sa iti iei suficiente rachete cu tine!
    • 0 (0 voturi)    
      si-o ia a noastra (Sâmbătă, 25 octombrie 2014, 21:26)

      marmota [anonim] i-a raspuns lui hipster

      eu nu as paria pe simona
  • 0 (2 voturi)    
    tot ce-mi doresc.. (Sâmbătă, 25 octombrie 2014, 14:06)

    baimarean [utilizator]

    e s-o vad rupand inca cel putin 1-2 rachete Duminica. Desigur, cu Simona castigand, nu ca si Caroline..
    Mama-mama, ce finala!