Simona Halep, dupa victoria in fata Serenei Williams: "E cel mai mare meci al vietii mele. Sunt foarte, foarte fericita. Trebuie sa uit imediat acest meci si sa ma concentrez mai departe pe turneu"

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Miercuri, 22 octombrie 2014, 12:31 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: HotNews.ro / Victor Cozmei
"E cel mai mare meci al vietii mele. Nu pot sa explic acum ceea ce simt. Sunt foarte fericita. Vreau doar sa ma bucur de acest succes", a declarat Simona HAlep (numarul 4 mondial), dupa victoria de miercuri in fata numarului 1 mondial Serena Williams (6-0,6-2). Chiar si asa, sportiva romana a declarat ca trebuie sa uite rapid meciul de azi si sa se concentreze pentru urmatorul meci din turneu contra Anei Ivanovici.

"E cel mai mare meci al vietii mele. Nu pot sa explic acum ceea ce simt. Sunt foarte fericita. Vreau doar sa ma bucur de acest succes. A fost visul meu sa o inving pe Serena. Nu as fi putut juca azi fara ajutorul fanilor si al romanilor care au venit aici sa ma sutina. Ma simt extraordinar. Trebuie sa uit imediat acest meci si sa ma concentrez mai departe pe turneu, pe urmatorul meci", a declarat Halep, miercuri.

"Am fost agresiva si am luat mingea devreme. Am servit foarte bine. Mi-a functionat serviciul si totul a mers bine. Ma simt foarte bine acum. Sunt foarte, foarte fericita", a mai spus sportiva romana.

Simona Halep a invins-o miercuri in doua seturi 6-0, 6-2 pe numarul unu mondial, americanca Serena Williams in a doua etapa din grupa Rosie a turneului Campioanelor de la Singapore.

Halep a obtinut astfel a doua victorie a sa din tot atatea meciuri in grupa, dupa ce luni a trecut tot in doua seturi de canadianca Eugenie Bouchard. Halep va disputa urmatorul meci din grupa Rosie contra sarboaicei Ana Ivanovici.


Citeste mai multe despre   





















13789 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Multumim, Simona! (Miercuri, 22 octombrie 2014, 12:15)

    John1712 [utilizator]

    Tine-o tot asa!
    • +6 (6 voturi)    
      Simona.... (Miercuri, 22 octombrie 2014, 14:03)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui John1712

      Te rog frumos , pt viitorul tau , nu mai fa la sosire poze cu VVPonta si Gabriela Szabo !!! Nu-ti mai murdari imaginea !!!!
  • +10 (10 voturi)    
    Felicitari, Simona! (Miercuri, 22 octombrie 2014, 12:18)

    tenismenul [utilizator]

    Bravo, Simona! Ai jucat extraordinar! Ai facut-o pe Serena sa-si scoata sufletul. Continua asa cum ai jucat azi si vei fi nr. 1 in lume. Se vede ca ti-ai imbunatatit jocul, ai dovedit o mare agresivitate in joc. Dar cel mai mult mi-a placut calmul tau, care este ucigator. Mai ai un singur meci si ajungi in semifinale. Succes, Simona!
  • +14 (16 voturi)    
    Campioana (Miercuri, 22 octombrie 2014, 12:38)

    Daniels22026 [utilizator]

    Bravo Simona! O campioana dezlantuita!
    • +4 (4 voturi)    
      Night Fury (Miercuri, 22 octombrie 2014, 13:12)

      Ionut P. [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Mother of Dragons. Vai Simo... cât am mai urlat azi dimineață!!
  • +8 (8 voturi)    
    poate nu ati observat.... (Miercuri, 22 octombrie 2014, 13:43)

    egroeg5 [utilizator]

    Simona a inceput sa joace tenis...si chiar sa le invete si pe altele cate ceva. pentru ce a facut azi,zau ca numai felicitari este prea putin,as,de fapt,i-a cucerit pe toti. Simo,sa nu te opresti!
  • +2 (2 voturi)    
    Campioane si sportivitate ! (Miercuri, 22 octombrie 2014, 13:55)

    MenInBlack [utilizator]

    Aici e declaratia Serenei, care face cat un trofeu :

    http://www.gsp.ro/sporturi/tenis/serena-williams-si-a-facut-autocritica-dupa-infringerea-in-fata-simonei-halep-am-avut-o-prestatie-jenanta-simona-m-a-facut-sa-mi-doresc-sa-merg-acasa-sa-ma-antrenez-special-pentru-ea-436995.html

    Hai Simona !