ATP Shenzen: Horia Tecau, in semifinalele probei de dublu

Miercuri, 24 septembrie 2014, 14:40 Sport | Tenis

Horia Tecau
Perechea Horia Tecau/ Jean-Julien Rojer (Romania/ Olanda), cap de serie numarul unu, a invins, miercuri, cu scorul de 6-4, 5-7, 10-7, cuplul Evgheni Donskoi/ Teimuraz Gabaşvili, in sferturile de finala ale turneului de la Shenzhen, dotat cu premii de 655.000 de dolari, informeaza Mediafax.

Invingatorii si-au asigurat un premiu in valoare de 9.260 de dolari si 90 de puncte ATP.

Pentru a-si afla adversarii din penultimul act a competitiei, Tecau si Rojer trebuie sa astepte deznodamantul a doua meciuri. Mai intai se vor intalni Rohan Bobanna/ Aisam-Ul-Haq Qureshi (India/Pakistan), cap de serie numarul 3, si Matthew Ebden/Andreas Seppi (Australia/Italia).

Cuplul castigator va juca in sferturi cu Santiago Giraldo/ Michael Venus (Columbia/ Noua Zeelanda), iar perechea care va triumfa in aceasta partida va fi adversara echipei romano-olandeze.