VIDEO WTA Wuhan: Serena Williams a abandonat in turul doi, din cauza problemelor medicale

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 23 septembrie 2014, 12:03 Sport | Tenis

Serena Williams, abandon la Wuhan
Foto: Captura YouTube
Serena Williams a abandonat in turul doi al turneului WTA de la Wuhan, liderul mondial acuzand probleme de sanatate. La scorul de 6-5 in favoarea sa in meciul cu Alize Cornet (urma la serviciu), jucatoarea din SUA nu a mai putut continua disputa, avand, printre altele, febra destul de mare.


Turul doi, rezultate:

Casey Dellacqua - Anastasia Pavlyuchenkova 7-6(7) 6-7(5) 6-1
Alize Cornet - 1-Serena Williams 5-6 (abandon Williams)       
8-Caroline Wozniacki - Carla Suarez Navarro 6-1 3-6 7-6(4)     
Coco Vandeweghe - 10-Jelena Jankovic 4-1 (abandon Jankovic)      
Barbora Zahlavova Strycova - Madison Keys 3-6 6-2 6-2    
Kirsten Flipkens - Jarmila Gajdosova 6-3 3-6 6-3           
Karolina Pliskova - 16-Andrea Petkovic 6-4 6-4        
Garbine Muguruza Blanco - 2-Simona Halep 2-6 6-2 6-3           
Alison Riske- 11-Sara Errani 6-4 6-4                             
Elina Svitolina - Sabine Lisicki 7-6(3) 6-3                  
Timea Bacsinszky - 13-Ekaterina Makarova 6-4 6-1.


Vezi aici imagini cu Serena Williams:

























2375 vizualizari

  • -2 (6 voturi)    
    Probleme medicale? (Marţi, 23 septembrie 2014, 12:08)

    una [anonim]

    Tot ca "febra mare" de data trecuta?
    • -3 (3 voturi)    
      ... (Marţi, 23 septembrie 2014, 12:26)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui una

      iar au gresit reteta...
    • +2 (4 voturi)    
      zi-le loredana (Marţi, 23 septembrie 2014, 12:39)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui una

      Imi plac agaricii care raporteaza totul la ei.
      Vorbesti de o persoana care a castigat 18 turnee de grand slam, o profesionista care domina de 12 ani tenisul feminin, iar tu iti permiti aluzii de santier
      Vorbesti despre una dintre cele mai bune jucatoare din istoria tenisului, doar un om fara minte poate crede ca a reusit asta mergand beata la meciuri, sau avand parte de conjunctura favorabila.
      • +2 (4 voturi)    
        :D (Marţi, 23 septembrie 2014, 12:56)

        ampersand [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        E de inteles: Serena e americanca, e negresa, are muschi, ba mai are si nesimtirea sa fie pe locul I de atatia ani! Orice bun roman crestin si patriot ar trebui sa se arate revoltat de aceasta noua nedreptate facuta tarisoarei noastre dragi :P
      • +1 (1 vot)    
        Asa-s ratatii clasici (Marţi, 23 septembrie 2014, 18:47)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        Caraie pana le plesneste gusha....nu-i baga in seama.
        • 0 (0 voturi)    
          :) (Miercuri, 24 septembrie 2014, 14:24)

          thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

          lance armstrong.
      • 0 (0 voturi)    
        2 cuvinte pentru voi toti (Miercuri, 24 septembrie 2014, 6:45)

        thebblack [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        Lance armstrong.
  • +2 (2 voturi)    
    Simona nu te mai inteleg! (Marţi, 23 septembrie 2014, 13:19)

    tenismenul [utilizator]

    Nu inteleg ce s-a petrecut cu tine in setul 2!. Cum ai putut sa joci asa de prost! Draga, cand ai probleme personale, trebuie sa le invingi, sa treci peste ele. Ai ajuns prin munca pe locul 2, dar fara munca poti ajunge pe 20. Credeam ca ai constanta in jocul tau, dar ai inceput s-o scrantesti rau. Pacat!