WTA Wuhan: Simona Halep a aflat cu cine va juca in turul toi - Garbine Muguruza

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 22 septembrie 2014, 12:21 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: HotNews.ro / Victor Cozmei
Simona Halep o va intalni in turul doi al turneului WTA de la Wuhan (China) pe Garbine Muguruza, din Spania. Favorita numarul doi, Halep a avut liber in primul tur al competitiei.

Garbine Muguruza a obtinut, luni, calificarea, dupa un meci de trei seturi cu Torro-Flor (tot din Spania), scor 4-6, 6-4, 6-4. Demn de mentionat este faptul ca Simona si Garbine nu s-au intalnit niciodata pana acum in circuitul WTA.

Turneul de la Wuhan este dotat cu premii totale in valoare de 2.440.070 de dolari.






















5460 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    . (Luni, 22 septembrie 2014, 12:49)

    HaralambieHarpalete [utilizator]

    garbiñe e o „bestie”, nu cred că simona o poate învinge. vom vedea.
  • -2 (10 voturi)    
    Nasol.... (Luni, 22 septembrie 2014, 13:43)

    Wan Ted [utilizator]

    Dacă Muguruza o să joace la fel ca în semifinala de la Tokyo cu Wozniacki din păcate Halep o să fie mâncată. În plus Halep nu a mai catacdisit să joace deloc de la US Open, a stat la somnic la mama acasă, că tot a zis că măsa ar vrea ca ea să se mărite....
  • +4 (10 voturi)    
    roman cu 'r', de la 'rautate' (Luni, 22 septembrie 2014, 14:03)

    anton [anonim]

    de curiozitate am deschis sectiunea de comentarii, sa vad cati o incurajeaza pe Simona, cati ii spun un 'Succes!'; si cati sunt convinsi, dinainte de meci, ca ea va piede.

    N-am avut nici o surpiza.
    N-am de spus decat atat: Fratilor, sunteti ireversibil pierduti!! Fara doza zilnica de ura (in varianta moderna-realism), neamul romanesc isi da duhul. Ura si rautatea au ajuns painea cea de toate zilele a acestui popor.
    • +2 (4 voturi)    
      Am inteles (Luni, 22 septembrie 2014, 15:52)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui anton

      amu du-te si bate-ti coasa...
  • 0 (0 voturi)    
    TV (Luni, 22 septembrie 2014, 14:54)

    Mircea [anonim]

    Salut,

    Are idee cineva daca putem vedea meciul la vreun post TV romanesc?

    Si daca da, unde?

    Multumesc
    • 0 (0 voturi)    
      . (Luni, 22 septembrie 2014, 15:45)

      HaralambieHarpalete [utilizator] i-a raspuns lui Mircea

      digisport 2. m
  • +2 (2 voturi)    
    Jucator nou (Luni, 22 septembrie 2014, 16:55)

    anamarie [anonim]

    Simona Halep are un sress cu jucatoare noi pe care nu le-a mai intilnit cum a fost si cazul Baroni. Muguruza studiaza adversarul inainte.
    • 0 (0 voturi)    
      Foarte putine jucatoare (Luni, 22 septembrie 2014, 20:44)

      ADM [anonim] i-a raspuns lui anamarie

      isi studiaza personal inainte adversarele. De treaba asta se ocupa antrenorul si apoi el o pune in tema cu cine va juca, ce stil de joc are oponenta si care ar fi tactica cea mai buna. Si pe Sharapova, si pe Jankovic le-am auzit in interviuri la US Open ca treaba lor e pe teren la meci, nu sa se uite la tv cum joaca altele.
  • +1 (1 vot)    
    Simona Halep (Luni, 22 septembrie 2014, 17:59)

    D I [anonim]

    Simona joaca maine dimineata(marti) la ora 6,00 Nici-un site si niciun canal TV nu da programele de joc la tenis .Halal interes!!! HAI SIMONA !!!
    • 0 (0 voturi)    
      program (Luni, 22 septembrie 2014, 20:41)

      ADM [anonim] i-a raspuns lui D I

      pe site-ul Digisport este programul si ora meciului Simonei - http://www.digisport.ro/Program/
  • +1 (1 vot)    
    Succes Simona (Luni, 22 septembrie 2014, 18:06)

    Mihai [anonim]

    Sunt convins că va câștiga. Hai Simo !
  • 0 (0 voturi)    
    Mult succes (Luni, 22 septembrie 2014, 20:30)

    Anita [anonim]

    Suntem alaturi de tine,Simona,iti dorim sa reusesti sa castigi cat mai multe meciuri,si de ce nu turneul !