US OPEN Simona Halep a invins-o pe Jana Cepelova intr-un blitz-krieg de 56 minute: 6-2, 6-1

de M.B.     HotNews.ro
Miercuri, 27 august 2014, 21:38 Sport | Tenis

Simona Halep la US Open
Jucatoarea Simona Halep, a doua favorita la US Open, s-a calificat in turul trei al competitiei, dupa ce a trecut de slovaca Jana Cepelova, locul 65 WTA, cu scorul de 6-2, 6-1. Halep a inceput slab primul set, Cepelova conducand cu 2-0, apoi romanca a revenit in forta castigand cu 6-2. In setul al doilea, dupa un set castigat de jucatoarea din Slovacia, Simona a fost de neoprit. Meciul s-a incheiat dupa 56 de minute.

Setul al doilea

Simona Halep castiga primul set, 2-6, dupa un inceput ezitant, Jana Cepelova conducand cu 2-0.

• +1 (5 voturi)
    succes Simona!!! (Miercuri, 27 august 2014, 21:41)

nedumeritul [utilizator]

stie careva o posibilitate de a vedea meciul pe internet gratuit ?
    • +1 (3 voturi)
      Live Sports (Miercuri, 27 august 2014, 23:00)

XtrO [utilizator] i-a raspuns lui nedumeritul

Daca aveti instalat Google Chrome, instalati extensia "Live Sports" (chrome://extensions/) si aici puteti vedea live tote meciurile.
      N-ai nevoie de nimic! (Joi, 28 august 2014, 8:43)

MirceaComan [anonim] i-a raspuns lui nedumeritul

tasteaza;http://www.drakulastream.eu/tennis-live-streaming-video.html si poti vedea toate meciurile de tenis sau orice alt sport. Culmea e ca transmit inclusiv ITF Mamaia de care cred ca n-au auzit prea multi!
  • +4 (8 voturi)
    Haide Simona!! (Miercuri, 27 august 2014, 21:53)

Inna100 [utilizator]

Iti tin strans pumnii! Concentraza-te la joc, si lasa emotiile pentru noi!!
    Bafta multa!!
      Emoțiile fac diferența! (Joi, 28 august 2014, 10:37)

Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Inna100

Simona trebuie să-și folosească emoțiile, să se încarce cu adrenalină, să-i bubuie inima, să-i fiarbă sângele, și, în final, să-și descarce emoțiile în minge așa cum procedează Maria. Inhibarea emoțiilor are un efect contrar: sângele ingheață, mâna se molește.