Simona Halep, la revenirea in tara: "Imi doresc sa ajung numarul 1, nu stiu daca se va intampla, dar imi doresc foarte mult"

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 5 iulie 2014, 10:36 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: wimbledon.com
Simona Halep a revenit vineri in tara, dupa participarea la turneul de Grand Slam de la Wimbledon (a fost eliminata de Eugenie Bouchard in semifinale). "Imi doresc sa ajung numarul 1, nu stiu daca se va intampla, dar imi doresc sa ajung", a precizat Halep pe Aeroportul Henri Coanda.

Despre accidentarea din meciul cu Bouchard


"A fost un pic de ghinion in timpul meciului ca am facut entorsa. Nu e foarte grav, dar o sa am timp sa ma recuperez sa joc la turneul de la Bucuresti" - Simona Halep.

Despre cum s-a simtit in timpul semifinalei

"A fost un rezultat frumos, ma bucur ca am apucat sa joc spre final si pe iarba. M-a marcat un pic accidentarea, pentru ca nu am mai putut sa servesc, sa imping in picior, nu am mai putut sa fiu relaxata, n-am putut sa ma opresc la anumite mingi. M-a incurcat, dar nu vreau sa dau vina pe accidentare. Bouchard m-a batut, a fost mai buna si merg mai departe. Asta imi da curaj sa merg cu incredere inainte" - Simona Halep. 

Isi doreste sa ajunga pe locul 1 in ierarhia WTA


"Imi doresc foarte mult sa ajung si mai sus in tenis o sa muncesc zi de zi sa incerc sa fac tot ce pot pentru a castiga meciuri. Am fost trista ca am avut o infrangere, dar nu ca s-a terminat turneul, pentru ca a fost un rezultat bun. Imi doresc sa ajung numarul 1, nu stiu daca se va intampla, dar imi doresc sa ajung" - Simona Halep.

Despre turneul de la Bucuresti


"Acest turneu de la Bucuresti (n.r. se va disputa pe durata saptamanii viitoare) inseamna mult, pentru ca este primul de la noi din tara. Mi-am dorit foarte mult sa joc. Sper sa fiu suta la suta miercuri si voi da tot ce pot sa ajung spre final. Imi doresc foarte mult sa castig. E greu pentru ca vin de pe iarba si sper sa ma acomodez foarte repede" - Simona Halep.


Citeste mai multe despre   



















3187 vizualizari

  • 0 (12 voturi)    
    vei fi anul acesta nr 1 WTA dupa US Open (Sâmbătă, 5 iulie 2014, 11:13)

    mnicku [utilizator]

    dar daca nu-ti angajezi un preparator fizic profesionist de tenis care sa fie in permanenta linga tine si la antrenamente nu vei scapa de accidentari. La fel a fost si cu antrenorul si rezultatele se vad.

    Performanta in tenis se face cu profesionisti si nu cu amatori gen Cercel sau Marcu ...etc. Din cauza accidentarilor din acest an ai pierdut enorm de multe puncte si puteai fi acum nr 1 WTA.

    In rest iti doresc sanatate, sa te recuperezi rapid si sa nu iti fortezi glezna in turneul de la Bucuresti.
  • +3 (7 voturi)    
    Asa sa fie ! (Sâmbătă, 5 iulie 2014, 11:25)

    gica43 [utilizator]

    SI EU IMI/ITI DORESC,DR CRED CA TREBUIE SA I MAI MULTA GRIJA DE PREGATIRE
























    Si eu imi/iti doresc,dar cred ca trebuie sa acorzi mai multa atentie competentei preparatorului fizic ! Desele accidentari nu sunt compatibile cu ceea ce iti doresti- si tu si noi.
  • +4 (6 voturi)    
    Numarul 1 doar cu grand slam (Sâmbătă, 5 iulie 2014, 11:47)

    Lucian [anonim]

    O apreciez pe Simona, dar fara sa castige un grand slam nu merita se fie numarul 1.
    Sa nu uitam sa Wozniacki...
  • +3 (5 voturi)    
    .................................................. (Sâmbătă, 5 iulie 2014, 12:34)

    Ciupete [utilizator]

    N-am știut când vine ,a aplaudat-o cineva când a ajuns la aeroport? Merita !
  • +2 (2 voturi)    
    numarul 1 (Sâmbătă, 5 iulie 2014, 13:15)

    muciflenduri [utilizator]

    Ar trebui sa iti doresti sa fii cea mai buna. Numarul 1 poate fi de conjunctura (Ivanovic, Wozniacki, Jankovic)
  • +1 (3 voturi)    
    Nr 1 (Sâmbătă, 5 iulie 2014, 14:39)

    Ciupete [utilizator]

    Vei fi numărul 1. Punct .
  • 0 (0 voturi)    
    WTA București (Sâmbătă, 5 iulie 2014, 14:49)

    Ciupete [utilizator]

    Cred că e o mică greșeală,adică nu miercuri ci marți o să joace dar nu-i nimic,noi ne bucurăm că te avem acasă !
  • +2 (4 voturi)    
    .///////////////////////////////////////// (Sâmbătă, 5 iulie 2014, 17:19)

    Ciupete [utilizator]

    S-a văzut mîța,știam că Bouchardova nu are nici o șansă in fața lu Kvitova
    • 0 (2 voturi)    
      dA (Sâmbătă, 5 iulie 2014, 18:09)

      Babilou [utilizator] i-a raspuns lui Ciupete

      Nici n-a avut, daca tot vroia recorduri, a mai stabilit unul, a fost invinsa in mai putin de o ora....mai rar asa ceva la Wimbledon. Aici le-a mai taiat macaroana, erau in extaz, discutau doar de locul 1 WTA si de castigarea Wimbledonului. Dupa victoria din meciul cu Simona nici macar n-au spus pe RDI cu cine a jucat.... penibil. Dar asa e cu natiunile in criza de identitate..... nici romanii nu sunt departe.
  • +1 (3 voturi)    
    Simona (Sâmbătă, 5 iulie 2014, 21:20)

    george [anonim]

    vazand meciul Kvitova-Bouchard accidentarea Simonei apare si mai dureroasa.Pacat,mai ales ca Simona avea un ascendent moral fata de ambele.
  • +1 (1 vot)    
    Toti ii dorim succese harnicei si modestei romance (Duminică, 6 iulie 2014, 8:29)

    hotnewsfil [utilizator]

    Care roman nu si-ar dori sa castige lozul cel mare?
    Norocul si-l face omul cu mana lui.
    (0% transpiratie, 10% inspiratie!
    Drumul catre astre este lung, muntos si pavat cu asperitati!
    Noroc ca Simonei nu i se potriveste : 'greu la deal cu boii mici'!