VIDEO Martina Navratilova, despre comportamentul bizar al Serenei Williams: Nu am mai vazut asa ceva niciodata. Este clar ca nu este un virus

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Joi, 3 iulie 2014, 13:24 Sport | Tenis

Serena Williams verificata de medici inainte de meciul de dublu
Foto: Captura YouTube
Martina Navratilova a comentat comportamentul ciudat afisat de Serena Williams in meciul de dublu de la Wimbledon, unde juca alaturi de sora sa, din care s-a retras, afirmand ca nu a mai vazut niciodata asa ceva si ca nu este vorba de un virus, cu siguranta, asa cum sustine Williams.

Navratilova a vorbit si despre faptul ca antrenorul Serenei nu mai vorbise cu ea de doua zile si nu stia nimic despre ea.

Marea campioana, care a castigat de noua ori titlul la Wimbledon, a declarat la ESPN: “Mi se pare neplacut. Cred ca nu este virus, asa cum spun ei. Cred ca este clar ca nu despre asta este vorba. Nu stiu ce e, dar sper ca Serena este OK. Nu am mai vazut niciodata asa ceva si sper sa nu mai vad niciodata. Toata lumea a fost pusa intr-o pozitie grea, inlcusiv WTA. Nu este corect. Sfideaza logica pe toate planurile. Antrenorul sau a spus ca nu a mai vazut-o de doua zile. Nu stia nimic. Cum sa fii antrenor si sa nu stii nimic? Este gresit. Nu stii ce se intampla, dar nu a fost niciun virus, asta este clar.”

Mai multi comentatori sportivi au sugerat ca Williams ar fi consumat ceva care o face sa fie ametita si dezorientata.

Serena Williams a avut un comportament foarte ciudat inainte de meciul de dublu, in timpul incalzirii, cand nu parea ca vede bine mingea pe care abia reusea sa o prinda si ca nu poate sa se miste normal. Dupa o pauza medicala ceruta chiar de arbitru, surorile au inceput totusi partida, desi Serena  continua sa para foarte dezorientata si vlaguita.

Numarul 1 mondial nu a reusit sa serveasca, dand impresia ca nu are forta si ca nu vede bine, si a facut patru duble greseli consecutive.

La scorul de 3-0 pentru adversare, surorile Williams au anuntat ca se retrag, Serena avand ochii in lacrimi.





Ulterior, a trimis un comunicat in care a anuntat ca are o boala virala. Ea spune ca ii pare rau ca nu a reusit sa joace, “insa acest virus m-a invins”. In acelasi comunicat, ea a anuntat ca va reveni anul viitor la turneul de la Wimbledon.

Serena Williams a fost eliminata surpinzator in turul trei al turneului de simplu de la Wimbledon de Alize Cornet.

"Toata lumea face meciul vietii contra mea. Eu trebuie sa fiu mereu, ori de cate ori intru pe teren, de o suta de ori mai buna. Daca nu, sunt in pericol. Fetele astea, cand joaca impotriva mea, o fac ca si cum ar fi in circuitul ATP. Nu e usor sa fii in pielea mea", a declarat Serena Williams, campioana de anul trecut.

In 2014, Serena nu a avut un parcurs prea bun la turneele de Grand Slam: la Australian Open a fost invinsa in optimi, la Roland Garros a parasit competitia in turul doi, iar la Wimbledon a fost depasita in al treilea tur al intrecerii.

Williams, numarul unu mondial, are 17 titluri de Mare Slem la simplu, dintre care 5 la Wimbledon (2002, 2003, 2008, 2012, 2013) si 13 la dublu.




















29469 vizualizari

  • -2 (24 voturi)    
    serena (Joi, 3 iulie 2014, 13:43)

    pecos [utilizator]

    ce mare secret o fi la mijloc...
    e clar sub influenta drogurilor!
    sorry, medicatie specifica...!
  • +9 (19 voturi)    
    ”Asta e clar.” Chiar este? (Joi, 3 iulie 2014, 13:47)

    CosminMaricari [utilizator]

    Ce-mi plac mie oamenii care pronunță cu seninătate sentințe absolute în afara domeniului lor de competență...

    Eu am avut acum vreo 2 ani o gripă foarte severă, care a culminat în ziua în care trebuia să dau examenul pentru permisul de conducere. Nu pretind a ști exact care au fost simptomele Serenei Williams și nici nu încerc să-i găsesc scuze (o fi fost beată/dopată/drogată sau ce alte condiții mai potolesc foamea de bârfă a fanilor), dar experiența personală mă face să cred că e posibil ca un ”simplu virus” să provoace simptome precum starea avansată de slăbiciuni, dezorientare, tulburări de vedere etc.
    • -2 (22 voturi)    
      virus (Joi, 3 iulie 2014, 14:02)

      pecos [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

      asa zicem si eu, virusii astia mama lor..
      si lance armstrong a luat virusi d'astia...s a aflat dupa..urmea serena..
      ai dreptate, si imi plac aia care se pronunta cu seninatate din prima...iar aia care se dau dupa cires si o da'n pamblici, nu'mi plac deloc domne, parol!
      • +4 (10 voturi)    
        Dom'ne, logica mata ie cu fracturi (Joi, 3 iulie 2014, 14:09)

        CosminMaricari [utilizator] i-a raspuns lui pecos

        Nu-ți plac ăia care se pronunță din prima, dar te pronunți cu seninătate din prima, nu care cumva să fii acuzat că încerci să te ascunzi pe după copaci.

        Dar dacă recitești ce-am scris vei vedea că nu exclud nicio posibilitatea, doar spuneam că un om rațional nu se poate pronunța (ca Martina) în lipsa oricăror dovezi. Decât dacă ie român și e pasionat de politică.
        • -4 (10 voturi)    
          atentie la neatentie (Joi, 3 iulie 2014, 14:57)

          pecos [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

          ia sa vedem daca putem sa fim atenti si sa urmarim actiunea...!
          Cosmin dixit
          "Ce-mi plac mie oamenii care pronunță cu seninătate........"
          Pecos replay:
          "......ai dreptate, si (mie) imi plac aia care se pronunta cu seninatate din prima..
          iar aia care se dau dupa cires....bla bla"
          unde e inadvertenta...?!
          ...restul aprecierilor nu le comentez, e dreptul tau......
  • +4 (18 voturi)    
    Ce era de vazut ... (Joi, 3 iulie 2014, 13:47)

    UltimulStingeLumina [utilizator]

    ... fata era high rau de tot. Pacat!
  • +7 (19 voturi)    
    al naibii virus (Joi, 3 iulie 2014, 13:53)

    mnicku [utilizator]

    A fost drogata ori mahmura dupa betie
  • -1 (5 voturi)    
    ba e vorba de virus (Joi, 3 iulie 2014, 14:45)

    thebblack [utilizator]

    dar era un virus in calculatorul medicului personal...
  • +17 (19 voturi)    
    Era simplu de lamurit lucrurile (Joi, 3 iulie 2014, 14:48)

    SoulRider [utilizator]

    Oficialii WTA ar fi trebuit sa faca un lucru simplu. Un test antidoping imediat dupa ce Serena a abandonat intr-un mod atat de stupefiant. Ei au "menajat-o" chipurile fiind in suferinta! Te-apuca rasul cand vezi o astfel de argumentatie!
  • +8 (8 voturi)    
    foarte tare! (Joi, 3 iulie 2014, 14:50)

    catelu [utilizator]

    Nu sunt multi microbiologi in lume care sa aiba certitudini in legatura cu virusurile, datorita naturii lor mutante.
    Pe de alta parte, exista si axioma conform careia "prostul nu are dubii"...
  • -1 (11 voturi)    
    Daca era bolnava... (Joi, 3 iulie 2014, 14:56)

    valmarv [utilizator]

    statea in banca ei, anunta abandonul inainte de partida. Curajul, tupeul si indiferenta vin de la alcool si/sau droguri, probabil a vrut sa dea o palma organizatorilor turneului si/sau WTA-ului...