Wimbledon: Andy Murray (detinatorul trofeului), eliminat de Grigor Dimitrov

Miercuri, 2 iulie 2014, 17:37 Sport | Tenis

Grigor Dimitrov
Andy Murray (castigatorul din 2013) a fost eliminat de la Wimbledon, britanicul fiind invins de Grigor Dimitrov in trei seturi, scor 6-1, 7-6(4), 6-2, in sferturile de finala.

Meciul a durat doua ore si un minut. Bulgarul este ultimul castigator al turneului BRD Nastase Tiriac Trophy.

In semifinale, Dimitrov il va intalni pe invingatorul partidei Novak Djokovic (1) vs Marin Cilic (26).

2228 vizualizari

• +1 (3 voturi)
    felicitari bulgarului (Miercuri, 2 iulie 2014, 17:53)

Captain Obvious [utilizator]

domnule murray, de el iti vine sa crezi ca vine dintr-o tara ca Bulgaria ?
      Doar nascut acolo (Miercuri, 2 iulie 2014, 20:02)

Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

crescut/educat/antrenat prin Franta, Suedia.....
      gr (Joi, 3 iulie 2014, 13:32)

Marius [anonim] i-a raspuns lui Captain Obvious

dar tu cine esti sa i te adresezi lui Murray care apropo e prieten f bun cu dimitrov si sa critici o tara ca Bulgaria venind de unde?mai ca esti un roman adevarat plin de sine fara nici o baza reala,care si inchipuie ca tara asta e ceva superior Bulgariei care nu e adevarat.Invata o limba si citeste istoria Bulgariei spre ex
        prietene (Joi, 3 iulie 2014, 15:41)

Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui Marius

Uite de ce imi permit, prietene!
        Dar tu cine esti sa ma pui pe mine sa invat o limba? Sper totusi ca te refereai la o limba straina.
    marea performanţă a bulgarului ! (Joi, 3 iulie 2014, 13:25)

basileus [anonim]

victoria lui Dimitrov mi se pare chiar mai formidabilă decîta grecului / cipriotului! / ăla "australian" asupra lui Nadal!