Roland Garros: Surpriza imensa - Serena Williams, eliminata in turul doi de Garbine Muguruza

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 28 mai 2014, 15:30 Sport | Tenis

Garbine Muguruza
Foto: Facebook
Garbine Muguruza (locul 35 WTA) a furnizat marea surpriza a zilei la Roland Garros, jucatoarea din Spania eliminand-o pe Serena Williams, locul 1 in lume, in turul doi. A fost 6-2, 6-2 pentru sportiva in varsta de doar 20 de ani. Meciul a durat o ora si patru minute.



Feminin, turul II:

8-Angelique Kerber - Varvara Lepchenko 6-2 7-5
Garbine Muguruza Blanco - 1-Serena Williams 6-2 6-2
Anna Karolina Schmiedlova - 29-Venus Williams 2-6 6-3 6-4
Johanna Larsson - 12-Flavia Pennetta 5-7 6-4 6-2          
18-Eugenie Bouchard - Julia Goerges 2-6 6-2 6-1


Masculin, turul II:


17-Tommy Robredo - Kenny De Schepper 6-2 6-3 6-3                      
Martin Klizan - Robin Haase 6-1 3-6 6-1 1-6 7-5               
6-Tomas Berdych - Aleksandr Nedovyesov 6-7(4) 6-4 7-5 6-3
8-Milos Raonic - Jiri Vesely 7-6(4) 6-4 6-1
25-Marin Cilic - Tobias Kamke 6-3 3-6 6-3 6-0
2-Novak Djokovic - Jeremy Chardy 6-1 6-4 6-2                  
31-Dmitry Tursunov - Sam Querrey 6-4 7-5 6-1                    
Marcel Granollers - 20-Alexandr Dolgopolov 1-6 3-6 6-3 6-0 6-2
Radek Stepanek - 15-Mikhail Youzhny 6-0 6-3 3-6 6-4
27-Roberto Bautista - Benoit Paire 6-4 7-6(4) 6-2           
18-Ernests Gulbis - Facundo Bagnis 6-2 7-5 6-0          
29-Gilles Simon - Alejandro Gonzalez 6-4 6-0 6-2
         
Masculin, turul I:


Steve Johnson - Laurent Lokoli 4-6 6-7(7) 7-6(3) 6-3 6-3.
























9450 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Inca o veste buna (Miercuri, 28 mai 2014, 15:38)

    Gelum [utilizator]

    pentru Simona!
    • -1 (1 vot)    
      mda (Miercuri, 28 mai 2014, 16:08)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui Gelum

      E o veste buna, dar nu mai apuca sa isi masoare fortele cu Serena....
  • +1 (5 voturi)    
    Inceputul sfirsitului pt Serena (Miercuri, 28 mai 2014, 15:47)

    mnicku [utilizator]

    era de asteptat la cum a jucat. Dpdv al mentalului a fost la pamint . Acum poate inteleg si alti jucatori ca mentalul conteaza 80% in tenis.

    Daca Simona va juca bine sigur va cistiga trofeul si poate sa ajunga in august nr 1WTA.
    • +3 (3 voturi)    
      Mai dureaza (Miercuri, 28 mai 2014, 15:52)

      Locul 1 [anonim] i-a raspuns lui mnicku

      Locul 1 e foarte departe williams are aproapedublu pcte fata de simona.
      • -1 (3 voturi)    
        nu e departe (Miercuri, 28 mai 2014, 16:19)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Locul 1

        Serena are cca 11500 - 1900= 9400 pcte iar daca Simona va cistiga turneul - are toate sansele - va ajunge la 7150 iar diferenta e de 3350.
        In plus Serena are multe mii de puncte de aparat pina la US Open si e clar ca Serena nu mai e ce a fost . Nu poti fi no1 la infinit
        • +1 (3 voturi)    
          Calcule (Miercuri, 28 mai 2014, 17:23)

          rcaon.ro [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

          Oricum as incerca sa potrivesc diferenta aia de 3350 puncte, tot nu ies calculele :)
        • -2 (2 voturi)    
          hahaha (Miercuri, 28 mai 2014, 22:45)

          ampersand [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

          E ca şi cum ai spune că Damila Măciucă are drum liber spre câştigarea CL pentru că FC Barcelona a fost eliminată-n turul preliminar :) Să deduc că celelalte jucătoare din, să zicem, top şase, vor capota toate, nu? :)))
  • +2 (2 voturi)    
    tineretea (Miercuri, 28 mai 2014, 15:53)

    sascha [utilizator]

    tineretea castiga intotdeauna :)
  • +3 (7 voturi)    
    finalmente out (Miercuri, 28 mai 2014, 15:54)

    katiuska [anonim]

    Am tot respectul pentru Serena ca jucatoare, a castigat enorm. Dar e cazul sa o mai lase nene sa mai castige si astea tinerele. Nu de alta, dar parca e Serena intr-un campionat si restul in alt campionat!!!
    ma cam saturasem s-o tot vad prima!!
  • +3 (7 voturi)    
    O fi cea mai buna,dar nu-mi este deloc simpatica! (Miercuri, 28 mai 2014, 15:55)

    gica43 [utilizator]

    In sfarsit,voi putea sa ma uit si eu la o finala de turneu de Grand Slem !!! Sper sa o vad castigand pe Simona !!!
    • -3 (9 voturi)    
      negresa (Miercuri, 28 mai 2014, 16:22)

      sabo [utilizator] i-a raspuns lui gica43

      sigur se dopeaza..intr-un fel
      e mai mult barbat decat femeie!
  • +1 (1 vot)    
    Moderatorii HotNews (Joi, 29 mai 2014, 2:29)

    Phil Austin [utilizator]