VIDEO Madrid Masters: Simona Halep s-a calificat in sferturi dupa o victorie in 3 seturi in fata Sabinei Lisicki

de Ionut Baias     HotNews.ro
Joi, 8 mai 2014, 23:32 Sport | Tenis

Simona Halep, la Madrid
Simona Halep, favorita numarul 4, s-a calificat in sferturile turneului de la Madrid dupa o victorie in 3 seturi, 5-7, 6-3, 6-2, in fata germancei Sabinei Lisicki, locul 16 WTA.

In sferturi, Halep va avea o partida foarte dificila impotriva sarboaicei Ana Ivanovici, locul 11 WTA, jucatoare in fata careia a pierdut in acest an in meciul de FED Cup jucat de nationala noastra impotriva Serbiei.

Pentru calificarea în această fază, Halep va primi 215 de puncte WTA şi un cec în valoare de 87.680 de euro.

6161 vizualizari

• +3 (5 voturi)
    Hai, Simona! (Vineri, 9 mai 2014, 0:04)

Ruhe [utilizator]

mi-ai facut seara fata asta. Daca se infige un pic mai tare in Ivanovic, Ajde se pierde si ea.

Capul numai sus, Simona, si victoriile vin singure una dupa alta!
  • 0 (6 voturi)
    Simonaaa!!! ne omori si ramai fara suporteri (Vineri, 9 mai 2014, 0:16)

mnicku [utilizator]

asa, unul cite unul . Off , of, mare noroc ai cu mentalul tau de fier

Eu inteleg ca iti place sa joci tenis dar nici chiar asa mai fata . Pune-ti serviciul la punct ca te omoara te tine dar si pe noi suporterii, pune-l pe antrenor sa te invete cum se executa o lovitura scurta linga fileu .

Daca tot ai semnat contractul cu Adidas poate iti furnizeaza si pantofi de tenis pt zgura udata abundent ca astazi parca erai la patinaj.

Insa ma bucur ca ai cistigat si ca le-a disparut aroganta lui Hinghis si nemtoaicei care erau tot un zimbet in primul set.

Mult succes iti doresc maine .
  • -1 (5 voturi)
    Antrenorul Simonei e un papagal (Vineri, 9 mai 2014, 3:32)

alex4321 [utilizator]

1. serviciul doi ti-e penibil, simona, anul trecut iti era mult mai bun. inchideam ochii cand dadeai serviciul doi
    aseara, ca ti-l tragea la greu...parac erai la balet asa dadeai serviciul doi...

2. conditia ta fizica lasa te dorit...forta faci?
    apoi prea multe accidentari in prea putin timp. trebuia sa ai mai multe meciuri in picioare la ora asta.
    uite ivanovici cate meciuri a bagat pana acuma pe zgura.

3. ai gresit cu dreapta de 10 ori din teren la mingile moi ale lui lisicki. de ce?

3. apoi unde-s loviturile tale stanga-dreapta tari: de ce am asteptat pana la 3-2 si 4-2 setul trei sa vedem cateva ?
    de ce? cand doar astea te fac o jucatoare mare !

4. problema cred ca e antrenorul tau : care e un papagal care te incurca. scapa de el!

hai simona revino-ti !

esti cea mai mare jucatoare din istoria tenisului feminin romanesc !

nu o mai da in bara!

joaca ce ai jucat anul trecut !

stanga-dreapta tare !

scurta la fileu stie dar nu face (Vineri, 9 mai 2014, 13:44)

ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui alex4321

s-a vazut in meciul cu Radwanska. Problema ei sunt mingiile ploaie, voleiate din apropierea fileului.
      mama ce usor e sa dai sfaturi (Vineri, 9 mai 2014, 16:36)

minos [utilizator] i-a raspuns lui alex4321

...de pe canapea....poate nu stii ca anul trecut pe vremea asta, Siomona a participat la acest turneu, primind un wild card si a pierdut in turul I. Acum este in sferturi, la ce ai vrea sa-si revina?

Jocuri in picioare? dar ce e fotbalist? Uitat-te cate meciuri joaca Serena intr-un an si este nr 1. Apoi compara cu cate a jucat Siomona, o sa ai o surpriza.
        mai comenteaza cineva? (Vineri, 9 mai 2014, 19:30)