Cupa Davis: Romania, invinsa de Ucraina dupa ce Sergiy Stakhovsky a castigat meciul cu Victor Hanescu

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 2 februarie 2014, 16:38 Sport | Tenis

Cupa Davis
Foto: daviscup.com
Sergiy Stakhovsky a adus victoria Ucrainei in meciul din Cupa Davis cu Romania (turul I al Grupei I, Zona Euro-africana), numarul 85 in clasamentul ATP trecand in patru seturi de Victor Hanescu (locul 72 in lume).

Sergiy Stakhovsky - Victor Hanescu 3-6, 6-3, 6-2, 6-3

In urma acestui rezultat, scorul a devenit 3-1 pentru Ucraina.

Romania va juca in primul tur al play-off-ului pentru mentinerea in Grupa I cu Letonia (a fost invinsa de Slovacia).























3617 vizualizari

  • +3 (11 voturi)    
    !!!! (Duminică, 2 februarie 2014, 16:49)

    aer [utilizator]

    si uite asa tenisul nostru va ajunge sa joace in grupa Papua - Noua Guinee ....

    Avand in vedere ca papuasii au preluat conducerea tarii ... nu e de mirare ...

    Deci sub guvernarea USL avem asa :

    - fotbal : ratare calificare CM
    - handbal feminin : praf la europene si mondiale. Super echipa OLTCHIM desfiintata aproape ....
    - handbal masculin : mai exista ?!!!???
    - tenis Cupa Davis : daca nu castigam barajul sa ramanem in grupa auro-africana vom cadea in Pacific in grupa cu Papua - Noua Guinee, Kiribati etc .
    - atletism praf si pulbere.
    - gimnastica feminin : doar la old-ladies cu Nadia ...

    USL USL USL
    Pana la capat !!!!
  • +3 (5 voturi)    
    pai (Duminică, 2 februarie 2014, 17:24)

    Tiger1 [utilizator]

    atata timp cat in fata sunt doar sponsorii, rudele, prietenii, pilele, care nu au nici o legatura cu competenta nici nu se poate inatmpla altfel.Acum au rezolvat si cu aglomeratia din puscarii, pe noul cod penal vad ca se iese in masa, asa ca totul este extraordinar de bine.
    Cum naiba sa plagiem si noi un pic de trai mai bun?
    Ca, pe cinstite , cu aceasta guvernare este imposibil!
  • +5 (9 voturi)    
    la tenis situatie e asa demult (Duminică, 2 februarie 2014, 18:34)

    mnicku [utilizator]

    Cine n-a facut performanta in tenis nu poate sa-i invete pe altii ce inseamna performanta .PUNCT

    Uitati-va ce jucatori avem , exceptindu-l pe Tecau care are performante la dublu nu prea avem jucatori de performanta .
    Hanescu face pluta de ani de zile in clasamentul ATP inconstant , pierde in turul 1 sau 2 la orice turneu. N-a cistigat un turneu de ani de zile . E spre apusul asa zisei cariere de jucator de tenis
    Ungur un individ orgolios ce intra nervos pe teren cu gindul sa termine repede meciul ca deh se termina berea la magazin. . Asa tactica asa rezultat .
    Copil ; s-a nascut talent si a murit speranta

    Toti cad fizic si psihic in timpul meciului
    • +2 (4 voturi)    
      asa zisa cariera? (Duminică, 2 februarie 2014, 21:28)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Pai chiar e o cariera, omul a castigat cateva milioane, nu cred ca as putea zice acelasi lucru despre tine, dupa numele de utilizator parca te stiu un postac. Voi cum sunteti platiti, 2 lei postarea? Chiar sunt curios...sau e voluntariat, ordine pe linie de partid catre organizatia de tineret.
  • 0 (2 voturi)    
    @mnicku (Duminică, 2 februarie 2014, 19:13)

    Ionutzelu [utilizator]

    Hănescu nu face doar pluta, face bani. Pariuri. Tenisul a devenit secundar pentru el.
    • 0 (0 voturi)    
      chiar si pentru Federer (Luni, 3 februarie 2014, 23:51)

      Eugenca [utilizator] i-a raspuns lui Ionutzelu

      tenisul este secundar acum in 2014. Cand sponsorii il platesc cu zeci de milioane de dolari anual, merita sa suporte umilinta infrangerilor in fata unor jucatori pe care alta data ii batea cu ochii inchisi. Dar cand castigi mai mult bani decat castiga primii doi jucatori din lume ( Federer in 2013- 70 milioane, Nadal + Djokovic - 60 milioane) nu cred ca rezultatele mai au vre-o importanta.
  • +1 (3 voturi)    
    fuckoff (Duminică, 2 februarie 2014, 20:11)

    alupigus [anonim]

    bah va iubesc tenisul oribil oribil nenoroctii tare faza cu copil am ras cu lacrimi adevaru e k numa jeguri sunt in tenis numa tata cu bani mortii lor astia nu sunt luptatori nu sunt sa moara in lupta ma bucur k am pierdut eu sunt tenisman sarac si super serios cu o inima la fel de mare cu cea a lui hercule da k nu am bani mor si handicapatii astia au si se freaca cu tarfe pizde asta e tenisul asta e valoarea lor va iubesc super comentarii muie tenismanii romani
  • -1 (3 voturi)    
    MU ESTE CIUDAT ... (Duminică, 2 februarie 2014, 20:44)

    DAN [anonim]

    CA SI IN SPORT CA SI IN VIATA DE ZI CU ZI SUNTEM PRAF?
    RASPUNS : NU!

    Balbaielile politice ,duc la balbaieli economice si in final am ajuns niste balbaiti ,traim din amintiri in sport,in economie in general .Sper ca la viitoarele alegeri sa se prezinte niste oameni cat de cat compententi pt. a avea ce sa alegem ,altfel vom ajunge ca si in CONGO!
  • +1 (1 vot)    
    Alo, cunoscătorii! (Luni, 3 februarie 2014, 9:30)

    OzzyO [utilizator]

    Mai cercetați un pic pe google cine l-a eliminat pe Roger Federer în turul 2 la Wimbledon anul trecut și pe urmă să-mi ziceți cât de slab e Stakhovsky ăsta și ai noștri n-au fost în stare să-l bată.
    • 0 (0 voturi)    
      ei lasa (Luni, 3 februarie 2014, 23:56)

      Eugenca [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

      ca Wimbleonul de anul trecut a fost special regizat ca sa castige Andy Murray. Federer si Nadal s-au dat la o parte inca din primele doua tururi iar Djokovic a facut figuratie in finala. Daca ar fi vrut, Djokovic l-ar fi batut pe Murray cu 3-0. Chiar imi amintesc ca prin setul 2 Djokovic cand a inceput sa joace mai bine, Murray era pe nicaieri.
      Asta ca sa nu mai vorbim de gazonul care a fost tratat in asa fel incat sa fie foarte alunecos. Unii dintre organizatori au si recunoscut ca s-a folosit mai mult zahar ca de obicei pentru tratarea ierbii.
      Asa ca Wimbledonul de anul trecut a fost un circ, finala de la Australian Openul de anul asta a fost un alt circ regizat de nadal. Sa speram ca macar US Open va fi un turneu in care castigatorul se va decide pe teren si fata circuri cu accidentari false