Bugetul Ministerului Tineretului si Sportului, majorat de Guvern pentru organizarea unui turneu WTA in Romania

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 16:12 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: wtatennis.com
Bugetul Ministerului Tineretului si Sportului (MTS) a fost suplimentat de Guvern cu 1,1 milioane lei, pentru plata taxei catre "Women's Tennis Association" in vederea organizarii in Romania, anul viitor, a unui turneu international feminin de tenis, informeaza Mediafax.

Banii au fost alocati de Guvern din Fondul de rezerva, conform unei hotarari aprobate in sedinta de miercuri a Executivului.

Turneul ar urma sa aiba loc, cel mai probabil, in perioada 8-14 iulie, la scurt timp dupa ce se va incheia turneul de Grand Slam de la Wimbledon.
























1293 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    ar fi superb ca Simona sa-si poata apara (Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 16:24)

    mnicku [utilizator]

    titlul turneului de la Budapesta jucind la Bucuresti . Mai mult jucatoarele noastre mai tinere vor primi wild-carduri pe tabloul principal .
  • +1 (5 voturi)    
    Bani de la privati! (Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 16:38)

    george_neagu [utilizator]

    De ce oare cei cu bani nu baga bani in tenis decat in fotbal unde nu apar de loc rezultate si nici castiguri. Doar spalare de bani, cred.
  • +4 (8 voturi)    
    Tara arde (Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 16:55)

    Un cititor [utilizator]

    Babele se piaptana.
  • +7 (9 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 17:21)

    Soljenitin [utilizator]

    Ce zicea tonta in 2012 despre fondul de rezerva? Ca va fi folosit numai pentru situatiile cu adevarat de urgenta. Asta este o situatie de urgenta? Ca mie nu prea imi pare...
  • +4 (4 voturi)    
    nu ar fi rau... (Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 17:53)

    gigi n [anonim]

    Ar fi totusi un caz destul de rar de a cheltui banii publici cu rost,Ce persoane particulare sa investeasca in asa ceva,rechini precum ion tiriac?
    • +1 (3 voturi)    
      investitie? (Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 19:01)

      zambara [utilizator] i-a raspuns lui gigi n

      Care ar fi investitia aici? sau poate nu inteleg eu sensul cuvantului investitie.
      Mie mi se pare doar risipire a banilor publici. In conditiile in care tot inventezi taxe cu justificarea ca nu sunt bani mi se pare ca aceasta cheltuiala e un nonsens.
    • +2 (4 voturi)    
      Nu de la stat. (Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 19:21)

      george_neagu [utilizator] i-a raspuns lui gigi n

      Marile turnee, dar si cele mai mici, din Europa si de pe aiurea sunt pe bani privati.
      • 0 (0 voturi)    
        asistatii sociali (Duminică, 15 decembrie 2013, 15:59)

        kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui george_neagu

        care si-au votat ,,sponsorul'', ti-au dat minus. de unde sa stie ei saracii, ca toate marile turnee, sunt sponsorizate cu bani privati !?
  • +4 (6 voturi)    
    Bataie de joc (Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 18:53)

    Andradda [utilizator]

    Plagiatorul isi bate joc de toata lumea.
    Adica, lasa ba romane, ca daca-ti chioraie matele de foame si nu mai poti sa-ti platesti benzina, eu ii dau bani luiVoiculescu sa iti arate la TV un turneu de tenis!
    De-a dreptul penibil!
    Mai lipseste sa apara CTP-ulea sa ne explice cu vocea lui de cuc castrat, cat de bine este ceea ce face Plagiatorul!
  • +3 (5 voturi)    
    gata, (Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 19:29)

    amuzata [utilizator]

    avem de toate...spitale,doctori,scoli,profesori,autostrazi...si cate si mai cate,dar facem turnee de tenis!!!
  • +3 (5 voturi)    
    minte de copiator (Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 22:22)

    easy [utilizator]

    apoi mai pune o taxa pe respirat sau scumpeste din nou benzina, c-asa-i in tenis
  • 0 (0 voturi)    
    E vorba doar de taxa ... (Luni, 16 decembrie 2013, 12:27)

    zwilling [utilizator]

    de inscriere a turneului in calendarul WTA!

    '1,1 milioane lei, pentru plata taxei catre "Women's Tennis Association" in vederea organizarii in Romania'

    Pentru organizarea efectiva a turneului va fi nevoie o suma mult mai mare.