VIDEO Tournament of Champions: Simona Halep s-a calificat in finala

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 2 noiembrie 2013, 19:27 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: wtatennis.com
Simona Halep s-a calificat in finala "Tournament of Champions" de la Sofia, dupa ce a invins-o sambata, in semifinala, pe Ana Ivanovic.  Romanca o va intalni in finala de duminica pe australianca Samantha Stosur, pe care a invins-o in octombrie in finala turneului de la Moscova.

Halep, locul 14 in clasamentul WTA si cap de serie numarul 1 la acest turneu, s-a impus in trei seturi in fata jucatoarei sarbe, cu scorul 2-6, 6-1, 6-3, dupa o ora si 50 de minute de joc.

Tournament of Champions, dotat cu premii in valoare totala de 750.000 de dolari, se desfasoara in perioada 29 octombrie - 3 noiembrie 2013, la Sofia, fiind competitia care incheie sezonul WTA. La turneu iau parte jucatoarele care au castigat cel putin un turneu in 2013 si nu s-au calificat la Turneul Campioanelor de la Istanbul.

Daca va castiga acest turneu, Halep poate ajunge pe pozitia 11 in clasamentul mondial.

Halep a castigat in acest an cinci turnee - Nurnberg, 's-Hertogenbosch, Budapesta, New Haven si Moscova.

UPDATE Simona Halep, dupa meci: Am ceva probleme la picior, dar sunt foarte fericita ca am invins

"Sunt foarte multumita de felul in care am revenit pe final. Am ceva probleme la picior, dar sunt foarte fericita ca am invins. Acum ma voi odihni si ma voi reface si sper sa am o finala buna maine", a spus Halep pe teren, dupa care a cerut permisiunea sa adreseze cateva cuvinte in limba romana fanilor prezenti la meci. (Mediafax)

























12685 vizualizari

  • +26 (26 voturi)    
    Cu jucatoare avem, FANTASTICA (Sâmbătă, 2 noiembrie 2013, 19:36)

    mnicku [utilizator]

    BRAVO Simona ai avut un mental de otel in meciul de azi revenind de la 0-3 la 6-3 in setul 3. Oricum Ivanovici a fost no 1 WTA
    Poate iti imbunatatesti serviciul ca iarasi ti-a facut probleme mari astazi . Daca vei ajunge sa servesti ca si in ultimul game din meci sigur vei cistiga si turnee de Grand Slem anul viitor . Locul tau in top 5 cel putin.

    Sigur maine vei cistiga finala . Succes

    In schimb RUSINE posturilor TV in special TVR-ului care face ca strutul . De ce mai platim taxa TV?? ca sa ne uitam la bulgari cind joaca sportivii nostrii ?
    • +2 (2 voturi)    
      Perfect de acord cu pozitia fata de TVR (Duminică, 3 noiembrie 2013, 6:53)

      alex1234 [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Perfect de acord cu pozitia fata de TVR


      dar si fata de alte posturi TV care nu au dat nimic
    • 0 (0 voturi)    
      se transmite online (Duminică, 3 noiembrie 2013, 14:22)

      gogu_demagogu [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      http://www.streamhunter.eu/free-live-video-streaming-halep-stosur-wta-sofia-tennis-wta-181541.html
    • 0 (0 voturi)    
      Trimite-ti mail TVR-ului (Duminică, 3 noiembrie 2013, 16:37)

      NicolaeBa-lcescu [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      comunicare.corporate@tvr.ro,
      marketing@tvr.ro

      Intrebati de ce nu se transmite o finala cu campioana Simona Halep?

      sper sa primeasca cat mai multe ca sa stie ca ne pasa!

      Rusine TVR
  • +17 (17 voturi)    
    A total of 40 countries excluding Bulgaria will (Sâmbătă, 2 noiembrie 2013, 19:45)

    mnicku [utilizator]

    broadcast live the semifinals and final of the Garanti Koza WTA Tournament of Champions.

    IMG Media is responsible for the live broadcasting of The Tournament. Their team and professional host commentator have arrived in Bulgaria on Friday.
    http://sofia-tennis.bg/en/news/V-40-dyrjavi-predavat-direktno-Turnira-323
    ----------------
    NO COMMENT . ce obraz gros are TVR-ul
  • -20 (24 voturi)    
    bravo! (Sâmbătă, 2 noiembrie 2013, 20:04)

    dipling [utilizator]

    frumos! dar incepe sa fie plictisitor :-)

    plictisitor pentru ca e reteta traditionala ca din setul doi adversarul sa oboseasca iar ea sa castige ca si cand de abia a inceput meciul!
    • 0 (0 voturi)    
      Eiii, nu prea ai dreptate... (Duminică, 3 noiembrie 2013, 10:19)

      finutza [utilizator] i-a raspuns lui dipling

      ... fiindca in toate celelalte 3 meciuri anterioare, si-a dominat adversarele de la primul schimb de mingi. Si nu vad ce ti se pare plictisitor. Poate este o tactica, poate chiar adversara este mai hotarata la inceputul partidei, poate si-a facut un plan care n-a mers de la inceput, si a trebuit sa fie schimbat... Si chiar de-ar fi asa cum spui (reteta traditionala), atata timp cat functioneaza cu rezultate bune, de ce te deranjeaza?
  • +4 (4 voturi)    
    bravo Simona, te iubim (Duminică, 3 noiembrie 2013, 0:22)

    visio [utilizator]

    ...
    • +1 (1 vot)    
      IUBEȘTE SPORTUL CONCRET (Duminică, 3 noiembrie 2013, 12:34)

      pointless man [utilizator] i-a raspuns lui visio

      nu pe fata asta remarcabilă. Ce bine e să stai în fotoliu cu burdihanul umflat de bere și să ai fiori de mîndrie PE SPINAREA ALTORA.
  • +4 (4 voturi)    
    Noi avem jucatoare in finala si nici un post TV (Duminică, 3 noiembrie 2013, 6:56)

    alex1234 [utilizator]

    Noi avem jucatoare in finala si nici un post TV

    din Romania nu transmite nimic?

    ALO TVR?

    Pentru ce luati ma 300 de milioane de euro pe an din abonamente?

    Plecati ma toti acasa in afara de 10 oameni de le tehnic si cumparati filme documentare si sport de banii dati de oameni in care sa-i putem vedea cu precadere pe Romani ...

    SA VA FIE RUSINE! INCHIDETI_VA SINGURI !
  • 0 (0 voturi)    
    ? (Duminică, 3 noiembrie 2013, 10:05)

    Bakerman [utilizator]

    unde se poate vedea finala?
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo Simona! (Duminică, 3 noiembrie 2013, 10:28)

    Trojan.H [utilizator]

    Daca intra in top 10 e o perfomanta senzationala.
  • +4 (4 voturi)    
    tv (Duminică, 3 noiembrie 2013, 11:08)

    marr.io [utilizator]

    FELICITARI SIMONA! SUCCES IN FINALA.
    Multumim tembeliziunilor romanesti pentru transmisia in direct a semifinalei si le dorim faliment placut. Oare toate stirile din sport trebuie sa inceapa cu anemicul fotbal romanesc cand avem alte sporturi CU REZULTATE?
    • 0 (0 voturi)    
      bine spus fotbal anemic cu a mic (Duminică, 3 noiembrie 2013, 12:48)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui marr.io

      ...
    • 0 (0 voturi)    
      mafia si prostii mai sunt cu fotbalul romanesc (Duminică, 3 noiembrie 2013, 16:19)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui marr.io

      tot ei controleaza si televiziunile...
  • +2 (2 voturi)    
    Succes! (Duminică, 3 noiembrie 2013, 12:06)

    Ilovealin [utilizator]

    Bravo Simona! Mult succes in finala de astazi!
  • 0 (0 voturi)    
    live aici (Duminică, 3 noiembrie 2013, 17:22)

    bogK01 [utilizator]

    http://www.drakulastream.eu/static/popups/18154104411930.html