WTA Tokyo: Simona Halep, in "optimi" dupa ce a invins-o pe Andrea Petkovic

Marţi, 24 septembrie 2013, 13:54 Sport | Tenis

Simona Halep
Simona Halep (locul 18 WTA) continua seria buna si la turneul de la Tokyo: s-a calificat in "optimi" dupa ce a invins-o pe Andrea Petkovic (locul 50 WTA), din Germania, scor 7-6(4), 6-3. Meciul a durat o ora si 54 de minute.

Pentru un loc in "sferturi", Simona Halep se va duela cu Venus Williams (a trecut de Victoria Azarenka: scor 6-2, 6-4).

Competitia este dotata cu premii in valoare totala de 2.369.000 de dolari.

Pentru calificarea in turul trei la Tokyo, Halep va primi 125 de puncte WTA si un cec in valoare de 24.300 de dolari.

2612 vizualizari

Bravo , bravo ei - (Marţi, 24 septembrie 2013, 14:14)

mnicku [anonim]

a muncit enorm sa cistige azi iar daca va juca ca si in finala de la New Haven in meciul de maine cu Venus W / Azarenka sigur are sanse sa treaca in semifinale .