Wimbledon: Roger Federer, victorie categorica in fata lui Victor Hanescu

Luni, 24 iunie 2013, 16:19 Sport | Tenis

Federer, victorie fara emotii cu Hanescu
Roger Federer a debutat cu dreptul la Wimbledon, elvetianul invingandu-l in trei seturi, scor 6-3, 6-2, 6-0, pe Victor Hanescu. Cap de serie numarul trei, Federer a dominat categoric partida disputata pe terenul central.

• -2 (6 voturi)
    1 ora si 9 min trei seturi . (Luni, 24 iunie 2013, 18:06)

mnicku [utilizator]

deci Hanescu s-a dus la plimbare ca de obicei . 18 min 1 set , mai mare rusinea , pai la juniori se joaca un set in cca o ora . Chiar nu inteleg de ce mai dati anunturi cu Hanescu cind este evident ca va pierde ori in tur 1 ori in turul 2 .

Sincer promovati tineri din tenis care intradevar fac performanta : Ex Simona Halep , Sorana Cirstea .... ca la baieti e jale mare .. nu pot sa ajunga sus .
    • -1 (3 voturi)
      ... (Luni, 24 iunie 2013, 21:27)

OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

Da ma, ce rusine, l-a batut debutantul asta din Elvetia de care n-a auzit nimeni.
      • +1 (3 voturi)
        Nejucind tenis n-ai inteles (Luni, 24 iunie 2013, 23:21)

mnicku [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

Un set jucat in 18 minute-pauzele incluse- insemana ca hanescu a fost grogy pe teren , sac de box, adica Federer a cistigat toate mingile puse in joc si ca n-au existat schimburi lungi de mingi . A fost un set la foc automat .Sincer sa te chinui si tot nu reusesti sa termini un set in 18 minute - pauzele de 2 min x 3 => 6 min deci s-a jucat efectiv 12 min . Cind joaca hanescu nu ma uit pt ca stiu ca va pierde .

Chiar daca in locul lui Federer era un jucator mai jos de pozitia 100 hanescu nostru tot pierdea . Anul trecut la Wimbledon in turul II s-a apucat sa injure si sa scuipe citiva spectatori dupa ce conducea cu 1 set si era in avantaj in al doilea ... rezultatul .. a pierdut meciul
          Fiind roman le-ai inteles (Marţi, 25 iunie 2013, 17:31)

Unu. [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

Primul set 6-3 in 24 minute e un scor echilibrat in ideea in care diferenta s-a facut la un break, asa ca 6-0 in 18 minute nu e de pe alta planeta.

In schimb tu cunoscator de tenis sigur ai vazut meciurile in care Federer ii dadea lu' Nadal 6-0 sau lu Djokovic 6-0 sau invers, dar daca ii da lu' Hanescu 6-0 inseamna ca hanescu e cel mai prost jucator de tenis care a trait vreodata.

O fi hanescu slab, dar nu e slab pentru ca i-a dat federer 6-0. Subscriu la comentariul lui ozzy.

P.S. si daca tot le stii pe toate nu a fost anul trecut incidentul ci in 2010, nu a fost turul 2 a fost turul 3, nu conducea cu 1 set ci era 2-2 la seturi dupa ce a condus cu 2-0