Miami: Roger Federer, eliminat de Andy Roddick

Marţi, 27 martie 2012, 10:26 Sport | Tenis

Andy Roddick
Andy Roddick a produs marea surpriza a zilei de la Miami, americanul reusind sa-l invinga pe Roger Federer, favorit numarul trei. A fost 7-6(1), 1-6, 6-4 pentru Andy, la capatul unui meci superb.

Masculin, turul III

[1] N Djokovic - [27] V Troicki 63 64
[31] A Roddick - [3] R Federer 76(4) 16 64
[5] D Ferrer - [30] J Benneteau 76(5) 64
[8] M Fish - [28] K Anderson 64 63
[11] J Del Potro - [23] M Cilic 63 76(3)

[8] N Li (CHN) - [12] S Lisicki 36 64 62
[WC] V Williams - [15] A Ivanovic 67(4) 62 62.

• -1 (5 voturi)
    mare surpriza (Marţi, 27 martie 2012, 12:37)

ghita [anonim]

mare vrajeala. Federe a spus inca de dupa Indian wells ca vrea sa ia o pauza sa se odihneasca. In setul 2 Federer a jucat la adevarata lui valoare si a maturat cu Rodick pe jos. Dar pentru a ajunge dinnou in finala ar fi trebuit sa se dueleze cu Tzonga probabil in sferturi si cu Djokovic in semifinala. Scopul lui in 2012 este aurul olimpic asa ca nu avea rost sa isi risipeasca energia pentru un turneu de master
    • +1 (5 voturi)
      Zau? (Marţi, 27 martie 2012, 14:44)

George [anonim] i-a raspuns lui ghita

Cel maturat a fost Federer. Stiu, iti este extrem de greu sa recunosti ca idolul tau mai ia si bataie. A fi fanul unui sportiv nu inseamna sa fi si fanatic. Federer e cu mult mai sportiv si fair-play decat multi dintre fanaticii sai suporteri. Are taria sa recunoasca, in situatia in care pierde, ca adversarul sau a fost mai bun. Avand in vedere ca Roger a pierdut, inseamna ca Roddick a fosy mai bun. Punct.
      • 0 (4 voturi)
        ha ha (Marţi, 27 martie 2012, 16:22)

ghita [anonim] i-a raspuns lui George

maturat a fost Nadal in semifinala de la Indian Wells. Federer a jucat fara nici un chef din primul meci la Miami, O fi si el obosit ca doar nu mai are 25 de ani precum idolul tau Nadal.
        Poate nu stii scorul meciului. Primul set s-a terminal la tie-break, pe al doilea set Federer il putea castiga la zero daca se sforta un pic si i-a demonstat lui Rodick ca poate sa il bata iar in al treilea i-a facut cadou un break. Omul are alte tinte anul asta, nu neaparat sa ajunga din nou nr 1 mondial ci sa castige aurul olimpic. Ori pentru asta trebuie sa se mai si menajeze in turneele astea mici.
    Meci superb (Marţi, 27 martie 2012, 19:30)

Backhand Killerschone [anonim]

La Miami Andy Roddick a reusit un meci f.bun asa cum a mai reusit de 2 ori si alta data sau cum au mai reusit cateodata si un Soderling,Davydenko,Berdych,G.Minfils tot impotriva lui SwissMaestro dar cum nu au reusit niciodata:Ferrer,Lopez,Verdasco,Almagro,Nieminen.etc.Andy Roddick a renuntat,cel putin in partida cu Federer,la acele interminabile slice de backhand pe care le utiliza dupa ce a inceput colaborarea cu Stephansky si a revenit la serviciile precise si in forta si la dreapta dinamita din orice pozitie.A fost ora lui astrala,asta-i viata si tenisul.
    roddick (Miercuri, 28 martie 2012, 1:33)

gogu [anonim]

Cum a reusit distrusul asta sa-l elimine pe Federer??? Tocmai matura cu el pe jos marele Juan Monaco!!!!! Si m-a pus dracu sa pariez ca ia primul set!!!!!!!