Doha: Monica Niculescu, in "sferturi" dupa ce a invins-o pe Kateryna Bondarenko

Joi, 16 februarie 2012, 17:50 Sport | Tenis

Monica Niculescu
Monica Niculescu s-a calificat in "sferturile" turneului de la Doha (dotat cu premii totale de 2,168 de milioane de dolari) dupa ce a invins-o pe Kateryna Bondarenko (Ucraina), scor 7-6(5), 6-4. Meciul a durat o ora si 55 de minute.

Monica Niculescu - Kateryna Bondarenko 7-6(5) 6-4

In urma acestei performante, Niculescu va primi 44.250 de dolari si 225 de puncte in clasamentul WTA.

Victoria Azarenka - Simona Halep 6-3, 6-1.

Aventura Simonei Halep la Doha s-a incheiat in faza "optimilor", sportiva din Romania fiind invinsa de Victoria Azarenka, liderul mondial, scor 6-3, 6-1.

Simona a inceput bine partida cu liderul mondial, a condus cu 3-1 (s-a impus pe serviciul adversarei), dar pana la urma a pierdut setul cu 6-3 pe fondul mai multor erori nefortate.

Azarenka a continuat jocul agresiv si in al doilea set, unul in care nu i-a dat nicio sansa lui Halep: 6-1. Meciul a durat o ora si 21 de minute.

1160 vizualizari

SUNT DEZAMAGIT (Joi, 16 februarie 2012, 23:44)

sateanul [anonim]

Am trait cu iluzia ca sunteti o platforma de stiri ce respira ca urmare a activitatii unor profesionisti.Constat ca sunteti exact ca si restul gazetelor de stiri sportive care traiesc din fotbal si trateaza restul sporturilor exclusiv pe baza de simpatii sau antipatii.Concret dati o stire despre M.Niculescu fiindca victoria ei nu va mai da loc sa va ascundeti asa cum ati facut trecand intro tacere absoluta infrangereaS.Cirstea de parca sunteti dadaca sau mamica ei si trebuie sa-i protejati imaginea.Sunt dezamagit si ma declar complet dezinteresat pe viitor de stirile voastre.