Sorana Carstea s-a calificat in semifinale la Pattaya (Thailanda)

de A.S.     HotNews.ro
Vineri, 10 februarie 2012, 11:59 Sport | Tenis

Sorana Cirstea (Australian Open 2012)
Jucatoarea romana de tenis Sorana Carstea a profitat de abandonul rusoaicei Vera Zvonareva, pentru a promova in semifinalele turneului de la Pattaya (Thailanda). Zvonareva (principala favorita a turneului) a abandonat in setul decisiv, cand scorul era egal, 2-2. Rusoaica reusise sa castige primul set, cu 6-2, iar Sorana pe al doilea, 6-4.

In penultima faza a turneului, Sorana va juca impotriva Mariei Kirilenko (favorita 4) care a castigat in "sferturi" in fata lui Tamarine Tanasugarn, 7-6, 6-1.

Pentru calificarea in semifinale, Sorana primeste 130 de puncte WTA si 10.400 dolari.

1046 vizualizari

• 0 (2 voturi)
    buna veste (Vineri, 10 februarie 2012, 12:04)

sim [anonim]

Bravo, in sfarsit o veste buna depre tenis si despreSorana.Bravo, poti castiga turneul daca te concentrezi!
    La Pattaya (Vineri, 10 februarie 2012, 12:32)

Vizitiul [utilizator]

Nu prea ai timp de tenis domne :)
    Felicitari SORANA! (Vineri, 10 februarie 2012, 12:59)

firi [anonim]

Este un inceput de an excelent pentru tine.Fii increzatoare ca poti si vei juca finala.