VIDEO "Nole" Djokovic, spectaculos si cand nu joaca - Vezi ultima reprezentatie a sarbului 

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 4 septembrie 2011, 13:32 Sport | Tenis

Novak Djokovic - "Dansul victoriei"
Foto: Reuters
Fericit dupa victoria categorica cu Nikolay Davydenko, Novak Djokovic a oferit un nou moment de "magie" cu care i-a distrat pe spectatorii de la US Open.

A trecut fara emotii de Davydenko, scor 6-3, 6-4, 6-2, iar apoi le-a oferit celor prezenti pe "Arthur Ashe Stadium" un spectacol in stilul sau caracteristic.

Vezi aici cum se bucura Djokovic dupa calificarea in "optimi":








Citeste mai multe despre   






















4828 vizualizari

  • -8 (8 voturi)    
    se bucură... (Duminică, 4 septembrie 2011, 14:37)

    anonim [anonim]

    Odată cu victoriile sale ,se pare ca sârbul şi-a pierdut şi simţul măsurii.Este chiar ridicol în acest clip,ca de altfel de multe ori...Însă, nu va mai dura mult seria succeselor sale şi atunci poate îşi va da seama de cine este în realitate...
    • +4 (4 voturi)    
      Go Nole (Duminică, 4 septembrie 2011, 20:13)

      Marcel Ionita [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      Tot timpul a fost asa. Se pare ca nu ai avut timp sa-l cunosti si nici la tenis nu prea te uiti :)
    • 0 (0 voturi)    
      se bucura... (Luni, 5 septembrie 2011, 13:55)

      ANONIMUS... [anonim] i-a raspuns lui anonim

      mie chiar mi s-a parut simpatic si nu ridicol...l-am vazut si pe Ilie Nastase in apogeul carierei sale facand chiar lucruri ridicole, pe care le gustau cei fara rafinament.... ma rog,...gusturi si gueturi....Oricum, Nole va ramane nr.1. mai mult timp decat Nadal, dar mai putin decat Federer si Sampras...
  • +4 (4 voturi)    
    bucura-te! (Duminică, 4 septembrie 2011, 15:02)

    stalin [anonim]

    omule, traieste-ti clipa! nu stii ce va fi dupa ea! in realitate esti ceea ce vrei sa fii!
  • -8 (8 voturi)    
    hmmm (Duminică, 4 septembrie 2011, 15:28)

    me [anonim]

    lasa ca si seria asta a victoriilor se va termina...
    vom vedea atunci...
    imi placea sarbul inainte, dar e clar ca i s-a urcat rau la cap succesul.
    poate e numarul 1 mondial dar pana sa ii ajunga pe nadal si federer dpdv al caracterului mai are cale luuuuuuuuuuuuuuuunga
    • +2 (2 voturi)    
      the same (Duminică, 4 septembrie 2011, 20:14)

      Marcel Ionita [utilizator] i-a raspuns lui me

      Cum am zis si mai sus. El tot timpul a fost asa, mai "diferit". Daca te uiti si tu mai mult la tenis aveai timp sa-l cunosti.
      • 0 (0 voturi)    
        cred ca tu nu prea te-ai uitat la tenis (Luni, 5 septembrie 2011, 14:01)

        Stefan [anonim] i-a raspuns lui Marcel Ionita

        In anii trecuti Djokovici nu era deloc asa. De cand cu aceasta serie de victorii, balcanicul asta a devenit atat de arogant, de nici la nas nu-i mai ajungi. Cred ca daca va castiga si US Open-ul o sa devina si mai meltean decat Cristiano Ronaldo. Nu-i nimic, vorba cuiva de mai sus: o sa aiba si un sfarsit aceasta serie de victorii.
        P. S. Si chiar daca Djokovici asta ar fi fost tot timpul asa (arogant si meltean) asta inseamna ca trebuie sa-l simpatizez???
        • -1 (1 vot)    
          gresit (Luni, 5 septembrie 2011, 17:21)

          Crisis [anonim] i-a raspuns lui Stefan

          Ei tocmai asta-i. Cum zicea cineva mai sus, intodeauna a fost asa. Mai expansiv. Intodeauna s-a bucurat intens si a suferit intens. Mai mult, nu a facut niciodata tzaranisme gen Nastase si nici nu a facut pe inteligentul sau pe sex simbolul. Mie mi se pare foarte simpatic. Imi place ca e si patriot, intodeauna poarta steagul Serbiei. Daca cineva e lipsit de caracter in ATP, ala e Fedexul care sub aparenta unor declaratii corecte isi jigneste si isi umileste adversarii. Si atunci cand castiga, dar mai ales cand pierde.
    • 0 (0 voturi)    
      me (Luni, 5 septembrie 2011, 13:16)

      sarbul [anonim] i-a raspuns lui me

      daca vrei sa stii feder e mare campion dar caracter zero barat, Nole e balcanic aaa am uitat top 30 in ambele categorii masc-fem la tenis nici un Roman
      • +2 (2 voturi)    
        daca ai da si niste exemple (Miercuri, 7 septembrie 2011, 21:55)

        george [anonim] i-a raspuns lui sarbul

        care sa arate ca Federer este zero barat ca si caracter ar fi ceva. E adevarat ca Federer nu il inghite pe Nole dar asta pentru ca Nole si familia lui sunt niste aroganti. La primul meci castigat de Nole in fata lui Federer, mama lui Nole a strigat din tribune la Federer ca "gata, regele (Federer) a murit" si ca fiisu e noul rege. Nole nu va ajunge niciodata ca si tenismen nici macar la 20% din ce a fost Federer. Stie doar cateva lovituri, 90% din loviturile lui sunt forehand topspin in mare forta de pe fundul terenului, la fel ca si Nadal. Cine se pricepe cat de cat la tenis stie sa faca diferenta. Dar niciodata Federer nu a declarat ceva urat despre Nole.
        • 0 (0 voturi)    
          george (Sâmbătă, 10 septembrie 2011, 11:13)

          sarbul [anonim] i-a raspuns lui george

          serios dar cand Federer a strigat intregii fam. Djokovic BE QUAYET atunci cand acestia se bucurau de punctul castigat de Nole ,sau ce nu aveau voie, Fed e un arogant care cand pierde la Nole , innebuneste. Poate nu va avea GS-le lui Fed care a avut noroc de o concurenta slaba in -2005-2008, dar Nole e mult mai natural decat prefacutul tau Fed. Hajde nole
        • 0 (0 voturi)    
          pai si ce? (Sâmbătă, 10 septembrie 2011, 23:55)

          gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui george

          nu a avut dreptate mama lui nole? cine e no 1 acum? asta e realitatea. iar ce am vazut in clipurile de mai sus nu arata a aroganta, este un om expansiv, natural, bucuros, unde ati vazut voi aroganta??
  • +6 (6 voturi)    
    Bine ca are de sa se bucure... (Duminică, 4 septembrie 2011, 15:36)

    George [anonim]

    ... fiindca motive are destule, pe bune chiar, doar e primul din lume la acest moment! Fotbalistii romani sunt muuuult mai ridicoli dupa inscrierea unui gol si... vai de noi la capitolul asta...