Romania - Croatia 21-27/ Am castigat o repriza, Croatia - meciul

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 14 ianuarie 2011, 19:07 Sport | Teamball

Romania vs Croatia
Handbalistii tricolori au castigat prima repriza cu Croatia (13-11), dar nu a fost suficient pentru a impresiona echipa condusa de Ivano Balici - dupa pauza, croatii au egalat rapid (min. 34), apoi s-au indreptat linistiti spre victorie. Nationala romana nu a avut puterea de a reactiona in fata unui adversar care s-a dovedit net superior, in momentele in care ne-a luat in serios.

O prima repriza cu momente foarte bune ale nationalei romane: am castigat prima jumatate (13-11), dupa ce am condus tot timpul (am avut 5-1, minutul 13, si 11-8 in minutul 25). Portarul Mihai Popescu are o contributie esentiala la imaginea primei parti, reusind sa inchida poarta in momente importante.

Croatia a parut surprinsa de replica solida a tricolorilor, dar a si demonstrat ca poate reveni rapid in joc. De altfel, handbalistii croati au reusit sa egaleze in minutul 34 (14-14) si sa preia conducerea un minut mai tarziu (15-14).

Din acel moment, dinamica jocului s-a schimbat complet, iar croatii s-au desprins cu usurinta. Cu un sfert de ceas inaintea finalului, Stamate a incercat sa tina Romania in joc, cu doua goluri consecutive (18-20, min.45) - fost ultima tentativa de a opri un adversar care isi dovedea superioritatea din ce in ce mai clar: Croatia se impune cu 27-21, la capatul unei partide in care s-a incalzit ceva mai greu, iar tricolorii s-au incins prea repede.

6807 vizualizari

• -3 (5 voturi)
    meciul live (Vineri, 14 ianuarie 2011, 19:21)

on-line-live [anonim]

WWW.ON-LINE-LIVE.COM.(ADAUGATI LA FAVORITE)!!!
    URMARITI MECIUL LIVE ACUM!!!
  • -5 (9 voturi)
    Geniu sau...? (Vineri, 14 ianuarie 2011, 19:25)

Leon [anonim]

Antrenorul ori e geniu ori e cazut in cap. N-am auzit sa ceri time-out cind echipa ta conduce cu 5-1 contra vice-campionilor mondiali. Sa vedem ce urmeaza. Vom afla si ce a fost (este) Stinga.
    • +3 (5 voturi)
      time-out (Vineri, 14 ianuarie 2011, 19:30)

me-high [utilizator] i-a raspuns lui Leon

Croaţii au cerut la 5-1. Noi am cerut la 6-5.
  • -3 (3 voturi)
    Pe dos (Vineri, 14 ianuarie 2011, 19:28)

M-am prins. La baieti totul e pe dos decit la fete. Si croatul a cerut time-out dupa trei goluri consecutive.
  • -2 (4 voturi)
    live (Vineri, 14 ianuarie 2011, 19:29)

kalashnikov [anonim]

live si aici (Vineri, 14 ianuarie 2011, 19:35)

Ana [anonim]

• +1 (5 voturi)
    Se vede aici (Vineri, 14 ianuarie 2011, 19:39)

nano2k [utilizator]

• -2 (2 voturi)
    n (Vineri, 14 ianuarie 2011, 19:41)

Sergiu [anonim]

• 0 (4 voturi)
    Excelent pana acum (Vineri, 14 ianuarie 2011, 19:42)

OzzyO [utilizator]

Singurul scor egal a fost 0-0, in rest am condus mereu, chiar si la 4 goluri. Ar fi chiar o "bomba" sa batem Croatia.
  • +6 (10 voturi)
    .. (Vineri, 14 ianuarie 2011, 19:49)

unu [anonim]

unde sunt puturosii aia care comentau si ziceau ca o sa fim praf, ca o sa stam ca tembelii si o sa luam goluri ? uite ca am condus croatia care e la handball cum e brazilia la fotbal .. nu conteaza daca o sa pierdem meciu', da aviz pentru toti fanaticii care isi misca suncile doar sa tasteze comentarii dinastea. nu ne-am calificat ma degeaba, am batut rusia care participase de fiecare data la mondiale .. boilor !
    • -5 (11 voturi)
      penibil (Vineri, 14 ianuarie 2011, 20:22)

altu [anonim] i-a raspuns lui unu

Or mai fi berbeci d-astia ca tine care cred in minuni gratuite? Sa le zica cineva baietilor ca meciul tine 2 reprize ...

Dar cine sa o faca? Cand ma uit la fata lu Stanga, sper degeaba. Omu clar e depasit.
      • +2 (4 voturi)
        si mai penibil (Vineri, 14 ianuarie 2011, 20:37)

unu [anonim] i-a raspuns lui altu

care-i berbecu dintre noi, cumva ala care n-a citit tot ce-a scris celalalt ? am zis clar ca nu conteaza daca o sa pierdem meciu, berbecule.

sigur, uitate la stanga. de fapt, stanga e vinovat ca luam bataie de la croatia vicecampioana mondiala. daca stai sa te gandesti, nu-ti place deloc fata lu stanga, e antrenoru de vina, trebuie schimbat. mentalitate de roman prost, ca sa nu zic retardat. da' deja am zis
    hai romania (Vineri, 14 ianuarie 2011, 19:55)