Interes mare pentru Mondialul de handbal din Suedia/ Multe partide se vor juca cu casa inchisa

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 14 ianuarie 2011, 13:29 Sport | Teamball

Suedia, victorie lejera cu Chile
Foto: Reuters
Organizatorii Campionatului Mondial de handbal masculin au anuntat ca pana in acest moment au fost vandute deja 170.000 de bilete, zece partide de la turneul final urmand sa se desfasoare cu casa inchisa. In primul meci al competitiei, Suedia a dispus de Chile cu 28-18.

"S-au vandut deja 170.000 de bilete la meciurile de la Campionatul Mondial, anticipam ca numarul total va fi mai mare de 210.000, din 245.000 puse la vanzare. Pentru zece meciuri nu mai sunt bilete, acestea urmand a se juca cu casa inchisa. Au fost acreditati 1200 de jurnalisti, iar 37 de televiziuni vor transmite live cele 98 de meciuri in 150 de tari" - Arne Elovson, presedintele Comitetului suedez de organizare a CM (Mediafax).

Partida de deschidere a CM s-a desfasurat la Goteborg, acolo unde Suedia (tara gazda a competitiei) a invins pe Chile cu scorul de 28-18. Disputa a contat pentru Grupa D a competitiei.

Turneul final din Suedia va putea fi urmarit in direct pe Dolcesport.


Citeste mai multe despre   






















1569 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    tv (Vineri, 14 ianuarie 2011, 13:36)

    virgil [anonim]

    tvr nu transmite nici macar meciurile romaniei??
    • +3 (3 voturi)    
      tvr (Vineri, 14 ianuarie 2011, 13:45)

      rider [anonim] i-a raspuns lui virgil

      tvr-ul a avut drepturile de televizare dar le-au vandut celor de la DolceSport!!

      asta da televiziune NATIONALA!!

      Mi-e scarba...
      • 0 (0 voturi)    
        Corectie (Vineri, 14 ianuarie 2011, 14:46)

        Radu [anonim] i-a raspuns lui rider

        TVR-ul nu a avut drepturile de televizare, de fapt nici nu stiu daca au participat la licitatia respectiva...
  • 0 (0 voturi)    
    Drapelul si imnul pentru voi, baieti! (Vineri, 14 ianuarie 2011, 13:36)

    sg [anonim]

    Chiar daca nu vedem meciurile la TVR, suntem multi care duc nostalgia handbalului, la nivel de campiona mondiala.
    Sa jucati fara teama, se poate, suntem langa voi.
    Meritati si voi, si noi, sa se mai ridice inca o data drapelul Romaniei pentru echipa cea mai buna din lume !
  • +3 (3 voturi)    
    tv (Vineri, 14 ianuarie 2011, 14:17)

    virgil [anonim]

    un mare rahat si o palma data peste fata unor sportivi adevarati.daca juca mutu un diri -diri(pt cunoscatori)il transmiteau in direct cu mare tam tam.....RUSINE
  • 0 (0 voturi)    
    televizare (Vineri, 14 ianuarie 2011, 15:01)

    gargamel [anonim]

    o parte din meciuri se pot vedea live pe ARD si Sport1 de pe satelitul Astra la 19.2 E. Posturile sunt nemtesti - comentariu in germana, dar asta e... decit nimic...
  • +1 (1 vot)    
    handbal masculin (Vineri, 14 ianuarie 2011, 15:08)

    Ruxandra [anonim]

    Mare rusine ptr tvr! Cum este posibil sa nu transmita meciurile echipei nationale ? Ptr. ce sa platim abonamentul? Ca si in cazul ceremoniei de premiere de la Camp. European feminin, este jenanta prestatia tvr!!! Nu se mai justifica fintatarea acestor tv de stat care nu sunt in stare sa transmita NIMIC important.
    Daca va intrebati de ce nu sunt populare alte sporturi in afara fotbalului, intrebati tvr-ul ce face pentru a ne face mandri de echipele si jucatorii nostri.
    • +1 (1 vot)    
      Acum ai aflat... (Vineri, 14 ianuarie 2011, 15:27)

      IDT [utilizator] i-a raspuns lui Ruxandra

      ...ca nu se justifica plata abonamentelor? Si cu ce vrei sa "traiasca" peste 3500 de trantori? Cred ca exista doua solutii, dar trebuiesc fortate de prostime:
      -insistarea pentru privatizare a intregului TVR;
      -abrogarea legislatiei care obliga la plata abonamentelor!
      Dar cine sa faca asta? Cativa ofticosi ca noi??? Boborul e la hibernare, ALTII vegheaza pentru el...
  • 0 (0 voturi)    
    cm handbal m (Vineri, 14 ianuarie 2011, 17:56)

    bc [anonim]

    interesul pt handbal e mare. mai ales cand la cm joaca tricolorii. se pare ca tvr nu e pe aceeasi lg de unda cu fanii. tvr nu transmite cm masculin din suedia. mister mare. multunesc totusi tvr 2 care a transmis meciurile sustinute de fetele noastre la cm de handbal din 2010 unde au luat medaliile de bronz
  • 0 (0 voturi)