Cupa Mondiala: Romania - Rusia 32-24/ La viteza maxima

Miercuri, 22 septembrie 2010, 16:30 Sport | Teamball

Radu Voina, selectionerul Romaniei
Dupa ce in prima partida de la Cupa Mondiala a invins Norvegia, nationala de handbal feminin a Romaniei a trecut si de Rusia, elevele lui Radu Voina castigand cu 32-24.

Romania a condus aproape in permanenta in prima repriza, iar diferenta la pauza a fost de goluri sase goluri pentru elevele lui Radu Voina (15-9).

Suprematia tricolorelor a continuat si in a doua repriza, Neagu si compania castigand in cele din urma confortabil, la opt goluri diferenta: 32-24.

In primul meci, Romania a invins Norvegia cu 21-20. Demn de mentionat este faptul ca Romania a castigat Cupa Mondiala, editia anului 2009.

In urmatoarea partida, Romania va intalni Suedia, joi, de la ora 15.00.

Cele 8 participante (Romania, Ungaria, Germania, Danemarca, Franta, Norvegia, Suedia si Rusia) la Cupa Mondiala sunt impartite in 2 grupe; primele doua clasate merg mai departe, pentru semifinale si finala.

3149 vizualizari

• -2 (2 voturi)
    mesaj pt. tovarasu "smen" (Miercuri, 22 septembrie 2010, 17:27)

stefan2008 [utilizator]

Tovarase, ai face bine sa le mai pui pe tovarasele tale sa mai faca niste sport, ca prea vi se duce renumele de obezi in lume.
    Cu atata slanina nu se poate juca tovarase...
      Vorbesti prostii (Miercuri, 22 septembrie 2010, 19:16)

muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui stefan2008

Nu sunt fan al rusilor, dar Rusia a jucat cu junioarele, pe cand Romania le-a bagat doar pe final, cand deja diferenta era foarte mare.
      Din pacate noi rupem tot in amicale si dam chix in competitiile importante.
    felicitari (Miercuri, 22 septembrie 2010, 19:08)

cosmin [anonim]

Felicitari! Din pacate, cupa asta mondiala e un turneu amical...S-o tina tot asa!
    felicitari (Joi, 23 septembrie 2010, 9:27)

dumil [utilizator]

bravo, pacat ca nu suntem la campionatul mondial sau macar european :). Oricum o victorie de moral impotriva rusiei care ne-a batut de fiecare data cand ne-a prins.
    Felicitari (Joi, 23 septembrie 2010, 9:30)

Audit [utilizator]

Este Cupa Mondiala (la fotbal nici nu visam!!!), au fost 2 victorii iar aceste stir sunt jos, jos de tot! Cred ca ar trebui mai multa importanta acordata evenimentului.